Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Igás állatok

Válasz: Igás állatok 12 éve 1 hónapja #1562

  • Székely
  • Székely profilkép
Annyi kérdést feltetetek, hogy 20 oldalban sem tudnám megválaszolni. :)
Két kis lóval (400 kg) 120 cm-es alternálókaszával le lehet vágni 0,5 ha-t, 4-5 óra alatt, ha a fű gyér és nem nagyobb mint 20 cm. És ez elég az állatoknak arra a napra munkából. De ha a fű nagyobb, tömöttebb és még itt-ott meg is van dőlve, akkor maradsz a méreggel (a bosszankodással). Én pont ezért kezdtem el olvasni ezeket a bejegyzéseket, hogy hátha találnék más megoldásokat, pl. körkaszás változatot lovak után (akár csak 80 cm-est), hogy lehessen vágni a nagyobb füveket is.
Mindegyik igavonó állatnak meg vannak az előnyei és hátrányai. A kis lovak előnyei: kevesebbet esznek, olcsóbbak, a meredekebb hegyoldalakra könnyebben kikapaszkodnak (pl fa húzatásnál), közlekedni, szállítani elég. Hátrányai: intenzív munkára gyengék (pl szántás, kaszálás). Ne vessétek meg a nagytestű igavonókat ha "intenzívebb" gazdálkodásra (7-8 nagytestű állatra - pl tehenekre) gondoltok.
Sajnos rajzokkal sem tudok segíteni, sem szállítókkal. De azért figyelmeztetlek, hogy elhamarkodottan ne vásárolj. Az itteni olcsó lovaknál van két betegség amire kell figyelni: a vérbaj és a kehe. Mind a kettővel lehet dolgozni tovább, ha értesz hozzá, hogy hogy kell tartani és báni vele. (Mi 10 évet is használjuk a kehés lovat azután is mikkor a gazdája le akartja vágatni mert szerinte, nem jó mert beteg.)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Igás állatok 12 éve 1 hónapja #1563

  • Szubotaj
  • Szubotaj profilkép
Nyomjad csak az infókat, érdekel itt sokakat, remélem legalább is XDD
hagyomanyaink.5mp.eu/web.php?a=hagyomanyaink&o=_91efW5rGJ
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Igás állatok 12 éve 1 hónapja #1568

  • Szubotaj
  • Szubotaj profilkép
Írtam neked, válaszolj, mert az erdélyi macska beszerzése nagyon izgatja a fantáziám, Hankó könyve alapján is tetszenek, meg amiket látam kinn, azok is szépek, tetszenek. Barátok feredője építésén láttam olyan csinos, arabos kis szürkét, azóta is az az ideálom. Szürke, jegytelen, fekete sörénnyel, száraz fej, vékony száraz lábak. 350 kilós, csupa tűz. Egy szép, összeillő ilyen párért a lelkem üdvét odaadnám.

Egy eszközhordozó, ami ha kell, kocsi, ha kell, ekevasat, kultivátort, lúdláb kapát húz.
Utolsó szerkesztés: 12 éve 1 hónapja Beküldte: Szubotaj. Indoklás: Nem akarok sok hsz-t írni, terhelve mások idegeit.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Igás állatok 12 éve 1 hónapja #1576

  • emre
  • emre profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
  • Hozzászólások: 752
  • Köszönetek száma: 168
Az erdélyi lovakról jut eszembe, hogy tavaly nyáron elmentem a nagyenyedi állatvásárba szétnézni (főleg a fiaim miatt).

Kb. ez a népség határozta meg a vásár mindkét oldalát :)
IMG_2179.JPG



Pl. ez az "magyar fajtájú univerzális sportló" (ahogy a kupec mondotta) 1,5 milla ft-ért volt eladó.
IMG_2203.JPG


De voltak szép, zömök, formás kistesű lovak is normál áron, ettől eltekintve ilyen vásárokban nem kötnék boltot ;)
imi
Utolsó szerkesztés: 12 éve 1 hónapja Beküldte: emre.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Szubotaj

Válasz: Igás állatok 12 éve 1 hónapja #1577

  • Szubotaj
  • Szubotaj profilkép
Képeket nekem küldheted, az a szíjjalt hátú világospej csinos.
Az univerzális sportló meg inkább valami sodrott, abba valami mura lehet.
Mondjuk kupectől másik kupec vásároljon, meg ezek a cigányok jobban értenek a lóhoz, tőlük a sajátomat se venném meg XDD

Viszont bejelentenivalóm van, Földi Misi csinált igás levlistát:
"Az állati erő alkalmazásának lehetőségeit kutatják a lista tagjai, melyhez segítséget nyújt az ökológiai mezőgazdaság kutatóintézet. Célunk a lehetőségek megismerése, megosztása egymás és további érdekeltek között, részben a levlistán, későbbiekben más formában is."

Székely! Téged várlak ide, mert külföldi szakértők ugyan nem kellenek, de az a föld az nem igazán külföld XDDD Meg tájékoztathatnál télleg, mert a primitív jegyű lovak izgatnak, szijjalt hát, zebracsíkos láb, konyikpötty a pofán...
Jelentkezni Földi Misinél lehet, esetleg nálam, ha beszéltem vele.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Igás állatok 12 éve 1 hónapja #1578

  • Muzsikus
  • Muzsikus profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
  • Hozzászólások: 424
  • Köszönetek száma: 134
Addig is a vadlovakat itt lehet csekkolni webkamerán
vadlo.hu/elokep
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: emre
Oldal elkészítésének ideje: 0.135 másodperc
Az fórum motorja a Kunena Fórum