Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Tyúktartás

Tyúktartás 8 éve 7 hónapja #15979

  • Zoo Lee
  • Zoo Lee profilkép
  • TÁVOL
  • Expert Boarder
  • Hozzászólások: 90
  • Köszönetek száma: 44
Ma is jött... Megint fecskék kíséretében. Órát lehetne igazítani hozzá. Kisebb egy galambnál. Valószínűleg karvaly.
A csirkéket két napja nem engedtem ki a szabadba. Lehet, hogy megvárom amíg megnőnek. A kifejlett tyúkokat eddig nem bántja.
Petőfi dilemmája: Szabadság vagy halál? :-)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Tyúktartás 8 éve 7 hónapja #15980

  • zsanettrp
  • zsanettrp profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
  • Hozzászólások: 879
  • Köszönetek száma: 282
Fú, mennyire megértelek. Mi minden évben ugyanezen rágódunk. Amikor a pipik még a kotlóssal vannak, akkor általában viszonylag jól megy, bár akkor is van valamennyi veszteség, mert elkapkodja mellőlük. Amikor aztán elhagyják az anyjukat 2 hónap körül, akkor aztán totál brutálba megy a dolog. Általában a szabadságszeretetünk indít, aztán amikor már az állomány fele elfogy, akkor életbe lép a józan ész és bezárjuk őket. Van erre a célra 4x3 méteres legeltetőketrecünk, ami felül hálóval fedett. Itt nevelgetjük őket pár hónapig. Persze közben folyton megesik a szívünk rajtuk és néha kiengedjük. Amíg megint el nem kap egyet a madár. Az a baj, hogy mi nem etetjük a baromfit nyáron, illetve nem szemes takarmánnyal, és nagyon fontos nekik a szabad kapirgálás. Amikor be vannak zárva, akkor viszont muszáj etetni. De idén végre sikerült vegyszermentes búzát szerezni, most egy kicsit kevésbé esik rosszul a bezárás. Egy biztos, húsáért továbbra sem fogunk baromfit tartani.
Zsanett
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Zoo Lee

Tyúktartás 8 éve 7 hónapja #15982

  • Zoo Lee
  • Zoo Lee profilkép
  • TÁVOL
  • Expert Boarder
  • Hozzászólások: 90
  • Köszönetek száma: 44
Megfordult ma a fejemben a rácsos kifutó gondolata. Csak olyan messze van a Baji Béla féle "tyúkalvókás" megldástól. :-(

A kotlós eddig elég jól védi a 7-ből 2 db megmaradt csibéjét.

Van valakinek tapasztalata gyöngytyúkkal, mint riasztóval ragadozómadár támadás ellen?

Egyébként örülök a ragadozómadaraknak! Van itt rétisas, egerészölyv, karvaly, bagoly. Ökológiail értelemben jó jel, hogy ide koncentrálódnak!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Tyúktartás 8 éve 7 hónapja #15983

  • zsanettrp
  • zsanettrp profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
  • Hozzászólások: 879
  • Köszönetek száma: 282
Sajnos néha nem megy kompromisszumok nélkül. Illetve meg lehet próbálni olyan nagy létszámmal kezdeni, hogy maradjon valami a végére. Nekünk idén az első generációban 38 csirkéből 10 maradt, ezek nem voltak bezárva. Most van mégegy generáció, ezeket védeni fogjuk, különben nem tudom szinten tartani a tojóállományt. Ez a pár hónap rabság még így is megéri nekik. Persze felnőttként sincsenek teljesen biztonságban, volt itt már kibelezett tyúk, meg felnőtt kacsa is. Volt gyöngyösünk is, a karvaly ellen csak akkor ér valamit, ha annyira kicsi a hely, hogy belátja. Két hektáron már nagyon esetleges, hogy épp arra jár-e, amerre a pipik, hogy tudjon riasztani. Viszont gyöngyöst soha nem kapott el, az igaz. Talán gyöngyöst kéne tartani, de én nem bírom az ordítozásukat hosszú távon. Ahogy a Belga is megénekelte: bármi van, az a baj. :D
Zsanett
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Zoo Lee

Tyúktartás 8 éve 7 hónapja #15984

  • gergo
  • gergo profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
  • Hozzászólások: 1306
  • Köszönetek száma: 442
Három évig kisérleteztem a csirkék teljes szabdatrásával. Első évben 10 tyúkból 1 kotlós maradt. Azt végül 30 tojásról vitte el valami pár nappal a kikelés előtt. Következő évben őszre felszaporodott az állomány kb. 20-ra. Tavaszra szinte mind elfogyott. Tavaly 30 fölött indultunk ősszel, végül az a 2 tyúk maradt meg amelyeket bemenekítettünk a városba - plusz egy kakas, aki azóta átköltözött a szomszédba. Igaz aludni még az elválasztó kerítés fölé jár egy fára és hozzánk trágyáz - enni viszont a szomszédnál eszik. Tiszta haszon B)
Ezek után én most a fogságot választom nekik. Azóta van saját tojásunk, viszont vennem kell a takarmányt nekik.
Egyébként nálunk is volt amikor egy nagy madár csak a kukoricát hagyta a kakas begyéből. Pedig pár perccel előte még láttuk a kakast.
Amúgy a fő pusztítást nálunk inkább valami négylábú végezte. Egy darabig védte a baromfikat a Dankó rádió, de aztán egy nap ki volt húzva a konektorból. Hogy mi történhetett örök rejtély marad.
Gergő
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Zoo Lee, Tboy

Tyúktartás 8 éve 7 hónapja #15994

  • Bozse
  • Bozse profilkép
  • TÁVOL
  • Platinum Boarder
  • Hozzászólások: 320
  • Köszönetek száma: 99
Tyúk- és csirketartók,
nem lehetséges kilőni ezeket a ragadozókat, ha védettek, akkor a vadvédelem nem fizeti meg a termelő kárát?
Ez egy katasztrófa az állattartók számára. Mi az hogy 10-ből 1 állat marad meg, hogy 30-ból 2, 38-ból 10.
Vagy kilőném őket, vagy tartanénk egy saját ragadozó állatot betanítva vércsevadászatra, róka vadászatra, stb, vagy - de ez a legkevésbé eredménnyel kecsegtető út - verném a palávert a vadvédelmi hatóságnál kártérítésért.
Nekem az a acélom, hogy én maradjak és életben és nem a ragadozók etetése.
Anyáméknál nem volt ilyen jellegű veszély az aprójószágra. Otthon inkább a szomszédok jelentettek veszély. Ha áttévedt hozzájuk egy baromfi, nem sűrűn adták vissza. Minek kóborolt el, miért nem vigyáztunk rá jobban mondogatták. Ez azonban soha nem volt ilyen mértékű. 30-40 aprójószágból 2-3 az évi vesztesség.
Nem is értem, hogyan van az hogy felétek ennyire elszaporodtak a ragadozók. Mi ennek az oka?
Bozse
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Oldal elkészítésének ideje: 0.123 másodperc
Az fórum motorja a Kunena Fórum