Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám
  • Oldal:
  • 1
  • 2

TÉMA: A mezőgazdasági bérek alacsonyak vagy az emberek igénytelenek?

A mezőgazdasági bérek alacsonyak vagy az emberek igénytelenek? 9 éve 3 hónapja #14259

  • Pettendi Miklós
  • Pettendi Miklós profilkép
  • TÁVOL
  • Gold Boarder
  • Hozzászólások: 319
  • Köszönetek száma: 84
toti2 beküldte:
Megint talajmintát vett és összevetette a 2-őt. Teljesen kifogytak a mikroelemek a talajból.

Igen elfogytak a felvehető állapotban lévő táp a anyagok ! de a feltárásra várok ott voltak .
ÉS amit kovibali is mondott a talajélet tönkrecseszése végett nem volt kellő mennyiségű táp anyag.Mig mütrágya és komposzt/trágya együttes használata nem tesz olyan nagy kárt a talajban (pufferhatás új mikrobák stb...) addig a csak műtrágya centrikus mezőgazdaság kezdi a saját sirját megásni, de szerencsére ezt egyre többen elkezdik belátni csak az a baj ,hogy itt legelösször a béreket kéne helyrerakni, aztán az állat tartást és utána jöhet a mezőgazdaság e nélkül nem lehet helyrerakni nagy szinten a talajainkat mert sajnos nincsen olyan fizetőképes ember aki a motyot árában megveszi (zöldség/állat) és nincsen állat tartás nincsen újra felhasználható szerves anyag (akkora mennyiség nincs amekkorára igény lenne ne éljen itt senki se illúziókban) ez itt a baj ,hogy ez is egy táplálék háló ami romokban van , mert a kereskedő a káposztát tőlem megveszi 30 ft/kg áron a boltban már 150 / ft kg áron adja , undoritó dolog ez , Biopiac pesten 1 kg krumpli tényleg 400 ft ????? 1 kg körte tényleg 1200 ft ? ez a másik véglet undoritó egy dolog ám ez és erre bárki bármit mond aki a biopiacon ilyen árakon termel az se külömb a kereskedőktől csak ő a vevőit húzza le. remélem érthetően irtam le .

Szerintem nem a bérekről kell, hogy szóljon a dolog. Minden sz.rságra futja az embereknek, csak a kajával nem foglalkoznak. Mindegy milyen vegyi tyutyókból rakják neki össze az asztalra valót. A lényeg, hogy az új tévéjét, autóját satöbbit megtudja venni.
Az értékrendet kellene először a helyére tenni. A többi már jönne magától.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: szabolcs, nomád

A mezőgazdasági bérek alacsonyak vagy az emberek igénytelenek? 9 éve 3 hónapja #14260

  • hargi
  • hargi profilkép
  • TÁVOL
  • Platinum Boarder
  • Hozzászólások: 370
  • Köszönetek száma: 121
OFF

Egyszer kiszámoltam, mennyi az önköltsége a hagyományos módszerekkel, főleg kézi erővel termelt krumplimnak, és még ha a legolcsóbb napszám óradíjával számoltam a munkámat, akkor is bőven a piaci ár fölé jött ki egy kiló ára
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

A mezőgazdasági bérek alacsonyak vagy az emberek igénytelenek? 9 éve 3 hónapja #14261

  • Pettendi Miklós
  • Pettendi Miklós profilkép
  • TÁVOL
  • Gold Boarder
  • Hozzászólások: 319
  • Köszönetek száma: 84
hargi beküldte:
OFF

Egyszer kiszámoltam, mennyi az önköltsége a hagyományos módszerekkel, főleg kézi erővel termelt krumplimnak, és még ha a legolcsóbb napszám óradíjával számoltam a munkámat, akkor is bőven a piaci ár fölé jött ki egy kiló ára

Kíváncsi vagyok arra az önköltségre.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

A mezőgazdasági bérek alacsonyak vagy az emberek igénytelenek? 9 éve 3 hónapja #14264

  • tisztamo
  • tisztamo profilkép
  • TÁVOL
  • Platinum Boarder
  • Hozzászólások: 455
  • Köszönetek száma: 260
A krumpli esetében lehet vitatkozni, de például a zöldborsó szép példa erre. Egy kiló "márkás", "zsenge" gyorsfagyasztott borsó 800 Ft a tuggyátokhol.

Aki termelt, szedett, fejtett és tartósított borsót házilag, annak nem is kell számolnia, hogy lássa, éhbért kellene fizetni a kézimunkásnak, hogy ennyiből kijöjjön az önköltség. És akkor még nem adóztunk, nem tároltuk, nem vittük el az áruházba, nem marketingeltünk, csomagoltunk, és ki tudja még mi.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

A mezőgazdasági bérek alacsonyak vagy az emberek igénytelenek? 9 éve 3 hónapja #14265

  • Pettendi Miklós
  • Pettendi Miklós profilkép
  • TÁVOL
  • Gold Boarder
  • Hozzászólások: 319
  • Köszönetek száma: 84
tisztamo beküldte:
A krumpli esetében lehet vitatkozni, de például a zöldborsó szép példa erre. Egy kiló "márkás", "zsenge" gyorsfagyasztott borsó 800 Ft a tuggyátokhol.

Aki termelt, szedett, fejtett és tartósított borsót házilag, annak nem is kell számolnia, hogy lássa, éhbért kellene fizetni a kézimunkásnak, hogy ennyiből kijöjjön az önköltség. És akkor még nem adóztunk, nem tároltuk, nem vittük el az áruházba, nem marketingeltünk, csomagoltunk, és ki tudja még mi.

Azért attól is függ mekkorában csinálja az illető.
Piacozok. Sokan csinálják, hogy kiviszik a borsót, gyenge babot, pl. az első egy két órában nem igen van keletje. Két vevő között szépen neki állnak és fejtegetik. Ráérnek. Mire vége a piacnak, szépen elfogy a fejtett termény is.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

A mezőgazdasági bérek alacsonyak vagy az emberek igénytelenek? 9 éve 3 hónapja #14266

  • hargi
  • hargi profilkép
  • TÁVOL
  • Platinum Boarder
  • Hozzászólások: 370
  • Köszönetek száma: 121
termésátlagtól függően 65-130 Ft-ra jött ki 1kg krumpli önköltsége (szerves trágyával trágyázva, szinte minden munkát kézzel csinálva)
Fokhagymára sokkal jobb jött ki, 130 Ft/kg körül (saját szaporítóanyaggal), borsóra 250 Ft/kg
Utolsó szerkesztés: 9 éve 3 hónapja Beküldte: hargi. Indoklás: kiegészítés
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
  • Oldal:
  • 1
  • 2
Oldal elkészítésének ideje: 0.128 másodperc
Az fórum motorja a Kunena Fórum