Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám
  • Oldal:
  • 1
  • 2

TÉMA: sörkollektor

sörkollektor 9 éve 9 hónapja #13260

  • szvincze
  • szvincze profilkép
  • TÁVOL
  • Junior Boarder
  • Hozzászólások: 20
  • Köszönetek száma: 8
Sziasztok,

az aszalóval kapcsolatban szeretném megkérdezni, hogy miért sörkollektor? Nagyobb a hatékonysága, mintha csak egyszerű sík lemezt használnék?

köszi,
Szabolcs
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

sörkollektor 9 éve 9 hónapja #13261

  • gergo
  • gergo profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
  • Hozzászólások: 1306
  • Köszönetek száma: 442
nomád beküldte:
Te mit javasolsz, milyen festéket érdemes használni?

En egyszerű fújós spray-t használtam, amit a festékboltban találtam. Természetesen először alapozóval kezdtem (ugyanaz a tipus). A márkára nem emlékszem, arra viszont igen, hogy se nem a legolcsóbb, se nem a legdrágább nem volt. Valami közép ktegóriás festék.

Úgy festettem, hogy miután összeragasztottam a dobozokat szilikonnal, és az megszáradt, a sörösdoboz csövet óvatosan felhúztam egy seprűnyélre és azt ráraktam 2 székre. Igy tudtam kedvemre forgatni. Amit most másképp csinálnék az az, hogy beltéren fújnám, mert a szél nagyon sok festékemet elpazarolta.

Az köztudott, hogy ezek a festékek nem maradnak meg jól a szilikonon, nálam is látszik enyhe letörgés, de ez nem ront sem az esztétikán, sem a használhatóságon. Először féltem, hogy túl meleg lesz bent a szilikonnak, vagy a festéknek, de semmi problémát nem tapasztaltam.
Gergő
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: nomád

sörkollektor 9 éve 9 hónapja #13262

  • gergo
  • gergo profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
  • Hozzászólások: 1306
  • Köszönetek száma: 442
szvincze beküldte:
.. miért sörkollektor? Nagyobb a hatékonysága, mintha csak egyszerű sík lemezt használnék?

Nem tudom a hatékonyságokat összehasonlítani. Nálam az egyserű magyarázat az, hogy sörösdobozból sokkal több volt ingyen elérhető, mint lemezből.
Gergő
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

sörkollektor 9 éve 9 hónapja #13269

  • martindian
  • martindian profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
  • Hozzászólások: 1209
  • Köszönetek száma: 578
Nomad,
a festeknel a fontos az, hogy matt legyen,mert az sokkalkevesebb fenyt )hot ver vissza es tobbet sziv magaba...
Ha nem mozgo alaktreszrol van szo akkor en alapozot sem hasznalok. HA szelvedett helyen fujsz,az valoban sokat segit ,ahogy Gergo emlitette. A sptay 990ft/ doboz.
En a regi,hagyomanyos szoro sprey-t javaslom,mert az ujak,dragak szorofeje,szelesebb szogben szorja a festeket,ami nagy feluletek eseteben nagyon jo, de a sorosdoboznal sokat pazarol,ha csak egy sort fujsz egyszerre.
Szabi, a homerseklet altalaban nagyobb a sorsodoboznal,mint a siklemeznel,hacsak nem vekony resen megy at a levego a siklemezen,akkor viszont a levego aramlas nem eleg jo.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: nomád
  • Oldal:
  • 1
  • 2
Oldal elkészítésének ideje: 0.122 másodperc
Az fórum motorja a Kunena Fórum