Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám
  • Oldal:
  • 1
  • 2

TÉMA: Rönkös laska gomba ágyás

Rönkös laska gomba ágyás 9 éve 4 hónapja #14103

  • Bolyky
  • Bolyky profilkép
  • TÁVOL
  • Gold Boarder
  • Hozzászólások: 198
  • Köszönetek száma: 107
Martindian: mennyi ideig tartott?

A cserépkályhát napi 1x gyújtottam be, és a gomba két napon keresztül volt a sütőtérben, az első nap alatt rengeteg levet engedett. A sütőtér ajtaját 1cm-re nyitva hagytam, hogy a nedvesség elpárologjon. Napi 2-3x átforgattam, az aszalás közben odaragad a tespihez, azért is kell mozgatni. Csak egy kettő sült oda nagyon a tepsihez. A hőfokot nem mértem, de olyan kézforró, a tepsit nem tudom megfogni kézzel, de a sütőbe be tudok nyúlni nem ég meg a kezem. A begyújtások között viszont szépen visszaesik a hőfok, akkor kézzel is ki tudom venni a tepsit, viszont langyos marad akkor is.

Csacskaanyó

hát erre kíváncsi vagyok, hogy így lógatva szobahőmérsékletem milyen gyorsan szárad meg a gombád, pláne egyben, szeletelés nélkül.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: martindian

Rönkös laska gomba ágyás 9 éve 4 hónapja #14106

  • martindian
  • martindian profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
  • Hozzászólások: 1209
  • Köszönetek száma: 578
Anyoka,
ez igy eleg necces :)
fagyaszd le vagy vagd vekonyabb szeletekre szerintem, de drukkolok, hogy sikeruljon :)
ez igy ha nem is peneszedik meg,akkor is hetekig kellene, hogy tartson..en a rothadastol,peneszedsestol tartok inkabb
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Rönkös laska gomba ágyás 9 éve 4 hónapja #14108

  • Hajni
  • Hajni profilkép
  • TÁVOL
  • Expert Boarder
  • Hozzászólások: 151
  • Köszönetek száma: 101
Ifjabb koromban vargányát szárítottunk a padláson, papírra szeletelve simán ment a dolog. (Hozzáteszem, hogy jól szellőző padlás volt.) Mivel a helyszín most más, ha több gombához jutok, akkor elkészítem mindet és ami az aznapi, elfogyasztandó adagon túl van, egyszerűen jó forrón üvegbe teszem.
Linkkel mindig tudok szolgálni, a nagyon hasznos erdőkóstoló blog nem is olyan régi, gombatartósítós bejegyzését ajánlom. Nehogy kárba menjen ez a sok szép gomba!



http://erdokostolo.blogspot.hu/2014/11/gombatartositas-gyujtemeny.html
Utolsó szerkesztés: 9 éve 4 hónapja Beküldte: Hajni.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: martindian
  • Oldal:
  • 1
  • 2
Oldal elkészítésének ideje: 0.157 másodperc
Az fórum motorja a Kunena Fórum