Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Savanyú káposzta és egyéb erjesztéses finomságok

Savanyú káposzta és egyéb erjesztéses finomságok 7 éve 7 hónapja #16914

  • Bozse
  • Bozse profilkép
  • TÁVOL
  • Platinum Boarder
  • Hozzászólások: 320
  • Köszönetek száma: 99
[quote="ecovitka"
Miben különbözik ez a rizses verzió egy kovászos (aminek a tetejére kenyeret teszek) vagy éppen egy sima savanyú káposztától?[/quote]

A rizsliszttel készült savanyú káposzta savanyítási sikere majdnem 100%-os.
Azt gondolom jobban szeretik a rizst a tejsav bacik, mint a kenyeret.

Nem kell félni, napi 2x 1 perc a lenyomkodás, amit én a kézi krumpli nyomóval szoktam csinálni. (fordított T betű forma)
Bozse
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: ecovitka

Savanyú káposzta és egyéb erjesztéses finomságok 7 éve 7 hónapja #16915

  • Bozse
  • Bozse profilkép
  • TÁVOL
  • Platinum Boarder
  • Hozzászólások: 320
  • Köszönetek száma: 99
Azért rizsliszt, mert ezzel télen és nyáron 4-21 nap alatt biztonsággal elkészül. Nyáron 30-35 fokban 4-5 nap. Ősszel a leghosszabb, ilyenkor még nem fűtök, de már nem nagyon van meleg és ekkor közelít a 21 naphoz az időtartam. Télen a konvektorra szoktam tenni, ekkor is gyorsan lezajlik az erjedés. Akkor a legfinomabb (savanyú és ropogós és jó illatú,) amikor az első, második nap ki akar forrni az üvegből.
Alapvetően tartósító szerek okozták a gondot, valamint az, hogy ne csak télen (szezonban) legyen savanyú káposztám, hanem amikor én akarom. Ezt kenyérrel és hagyományos módon (csak sóval és ledöngölve) nekem nem sikerült elérni.

Ja, és nagyon fontos ez nem bűzlik, van szaga, de az a tejsav szaga és nem a bűzlő káposzta szag. A tejsav friss, kívánatos, a másik az nem annyira
Bozse
Utolsó szerkesztés: 7 éve 7 hónapja Beküldte: Bozse.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: ecovitka
Oldal elkészítésének ideje: 0.112 másodperc
Az fórum motorja a Kunena Fórum