Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Anasztázia kas

Anasztázia kas 10 éve 1 hónapja #11926

  • gergo
  • gergo profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
  • Hozzászólások: 1306
  • Köszönetek száma: 442
Sziasztok,

Éppen egy Anasztázia féle kas elkészítésén bíbelődöm. Először elolvastam a magyar leírást, majd az angolt, aztán néztem képeket az interneten, de még mindig nem áll össze a kép egy részletnél.
Ezért a deszkát úgy kell kialakítani, hogy csatlakoztatható legyen, és meg kell erosíteni fuvel vagy ronggyal. A ruhaanyagnak takarnia kell a kaptár egész alját. A négy kapocs egyikének teljes hosszában 1,5 cm magas lyukakat kell készíteni, melyeknek 30 cm-re a nyíló oldaltól kell végzodniük.
- Cut a series of slits in the cloth (not too many) along the bottom
edge of one of the sides approximately one and a half centimeters
wide, starting 30 cm from the hinged opening and continuing to the
other end.

coloda.jpg


Egyszerúen nem értettem hova megy a rongy és hogyan szeretné a rongyot kivágni.
Elég erősen azt éreztem, hogy az alját úgy csinálja meg, hogy a rongy segítségével dugózza be, néhol pedig csinál egy pár hézagot bejáratnak . De akkor honnan számolja a 30 cm-t?

Utána a képet nézegetve arra jöttem rá, hogy azt mondja "along the bottom
edge of one of the sides", szóval a képen látható módra. De akkor hol van az a rongy? És miért a rongyba akarja vágni a bejáratot. Sőt ebben az esetben miért kell a rongy?

Nem esek kétségbe ha nem 100%-ra Anasztázia kaptárát készítem el - ez már nem is lehetséges, mert 8-szög alakú lett, csak 5 centis anyaghoz jutottam hozzá, és a fenyő sem mondható lombhullatónak - de szeretném megérteni, hogy mi nem stimmel a leírásokban és miért. Márcsak azért is, hogy a tájolást megálmodjam mielőtt rossz helyre furkálnék lyukakat.

Ha valaki érti és elmagyarázná, azt nagyon megköszönném.
Gergő
Utolsó szerkesztés: 10 éve 1 hónapja Beküldte: gergo.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Anasztázia kas 10 éve 1 hónapja #11927

  • gergo
  • gergo profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
  • Hozzászólások: 1306
  • Köszönetek száma: 442
Jól értem, hogy ezt a kaptárt délről mutatja a kép?

a8f559e0ff15.jpg
Gergő
Utolsó szerkesztés: 10 éve 1 hónapja Beküldte: gergo.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Anasztázia kas 10 éve 1 hónapja #11958

  • lile
  • lile profilkép
  • TÁVOL
  • Junior Boarder
  • Hozzászólások: 32
  • Köszönetek száma: 53
Szerintem ne foglalkozz a rongyokkal. Én is úgy értelmeztem, hogy a rongggyal dugóz, ami egyben szigetel is (Szibériában erre lehet, hogy nagyobb szükség van). A mi klímánkon, a forró nyarakon jó ha rácsozható az alja, hogy jobb legyen a nyári szellőzés, ráadásul a kaptárszemét is kihullik! Egyébként meg egy egyszerű deszkalaj is jó, amit négy kapocs tart, így egyszerű levenni és alulról könnyen bele tudsz nézni, anélkül, hogy zavarnád a méheket. A bejárónyílásokat én alul egy sorban alakítottam ki. A kas anyaga nálam is fenyő: 5 centi vastag pallóanyag.
Az általad csatolt képek szerintem már továbbfejlesztett kasok. Hol érhetők el?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Anasztázia kas 10 éve 1 hónapja #11959

  • gergo
  • gergo profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
  • Hozzászólások: 1306
  • Köszönetek száma: 442
Köszi a tippet a szellőztetéssel kapcsolatban. Erre nem is gondoltam. Már majdnem elkészült az aljára a dugó, úgyhogy azt hiszem lesz egy téli és egy nyári dugóm is. Egyik zárt, a másik meg rácsos.

Csak az egyik kép eredetét találtam meg - www.biobees.com/forum/viewtopic.php?t=6934

Azt hiszem úgy kerestem a képek között a google-n, hogy 'anastasia hive'.

Jól értem, hogy a bejáratnak délre kell néznie?
Gergő
Utolsó szerkesztés: 10 éve 1 hónapja Beküldte: gergo.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Anasztázia kas 10 éve 1 hónapja #11967

  • martindian
  • martindian profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
  • Hozzászólások: 1209
  • Köszönetek száma: 578
Gergo,Lile.....
irnatok par mondatot,miert az anasztazia kas let a nyero Nalatok? Csak mert volt szo itt tobb tipusrol is a forumon. Mi volt az a dolog ami e fele billentette a merleget nalatok...en meg keresem a nekem tutit,azert erdekelne.
Koszi
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Anasztázia kas 10 éve 1 hónapja #11968

  • gergo55
  • gergo55 profilkép
  • TÁVOL
  • Senior Boarder
  • Hozzászólások: 45
  • Köszönetek száma: 29
A kaptár tájolása akkor jó, ha inkább délkelet felé néz a bejáró, hogy a nap minél előbb besüthessen a kaptárba, mert az indítja a gyűjtő méheket. Fontos, hogy a nap folyamán legyen pár óra amikor közvetlen napsütés éri a kaptárt, hogy kiszáradjon, szárazon maradjon. Ez a méhek egészsége szempontjából lényeges.
Amúgy a méhek nem csinálnak ekkora ügyet a kaptárkérdésből, ha egy hely száraz, a meleget megtartja, huzatmentes. akkor a méheknek megfelel.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: gergo, Tboy
Oldal elkészítésének ideje: 0.147 másodperc
Az fórum motorja a Kunena Fórum