Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Tengerimalac

Tengerimalac 9 éve 1 hónapja #14625

  • glazbox
  • glazbox profilkép
  • TÁVOL
  • Expert Boarder
  • Hozzászólások: 152
  • Köszönetek száma: 11
Feldobom a labdát. :silly:
A tengerimalac peruban haszonállat. Megeszik. Onnan terjedt el a gyarmatosítók közé és kezdték el díszállatként tartani.
De attól még elvileg ehető.
Nem tudok róla sokat ezen a cikken kívül
cruz.blog.hu/2011/04/30/cuy_cuy_cuy
, illetve azon, hogy az angol wikipédiás permakultúra oldal is ír "guineai pig" tartásról a nyúlketrec mellett. Elvileg nemesítettek nagyobb példányokat is.
Tapasztalat?
Valószínűleg rezisztens lehet a nyúlvírusra is. A tápértéke kiváló.
Utolsó szerkesztés: 9 éve 1 hónapja Beküldte: glazbox.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Tengerimalac 9 éve 1 hónapja #14652

  • Áron
  • Áron profilkép
  • TÁVOL
  • Gold Boarder
  • Hozzászólások: 221
  • Köszönetek száma: 163
A tengerimalaccal egyetlen probléma van. Sokan nagyon csúnyán fognak nézni rád.....
Amúgy teljesen jó, ettem többször is. Ízre és állagra valahol a nyúl és a csirke között van.
A nálunk elterjedt hobbi változatok se nem túl szaporák, se nem túl kiadósak. Mondjuk ha van időd, válogathatsz belőlük. A hazai tenyésztésű óriás változatok eléggé belterjesek, leghamarabb Németországban tudok jó tenyészállatokat, de horror drágán.
Tartani nem nagy mutatvány. A nyulaknak használt ólak és takarmány teljesen jó nekik is.
Azt mindenesetre kalkuláld bele, hogy az óriás verziók is valamivel lassabban szaporodnak és fejlődnek mint a nyulak. Csak ha alkalmilag fogyasztotok húst, akkor érdemes rájuk alapozni a húsellátást.
Feldolgozni is viszonylag gyors. Nyúzni is viszonylag egyszerű, de nekem a forrázás jobban bejött. Mint a tyúkot kopasztás előtt... Utána azért érdemes a maradék szőröket leperzselni.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: martindian

Tengerimalac 9 éve 1 hónapja #14658

  • martindian
  • martindian profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
  • Hozzászólások: 1209
  • Köszönetek száma: 578
Csatlakozom az elottem szolohoz...
lassabban szaporodik a nyulnal,kisebb is, nem kevesebb a munka vele..talanmeg jobban pazarol is (ez csak erzes) EGy ferinak aki fizikai munkat vegez (nekem) kb 2-3db/vacsi..olyan mint a kolyok nyul...ez szerintem ott azert volt jo ,ahol ettek,mert ott ez volt az oshonos es kezenfekvo, de ezzel kifujt....ez most permas ertelemben es nem kulinarisan
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: glazbox
Oldal elkészítésének ideje: 0.112 másodperc
Az fórum motorja a Kunena Fórum