Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Vakarózó kutya

Vakarózó kutya 9 éve 1 hónapja #15155

  • Luti
  • Luti profilkép
  • TÁVOL
  • Platinum Boarder
  • Hozzászólások: 333
  • Köszönetek száma: 104
A rühatka a bőr alá fúrja be magát. Embernél kiütésszerűségek jelentkeznek az ürüléküktől. Állatnál szőrkihullás lehet. Hogy mennyire kompatibilis az emberrel a kutya rühatkája azért érdemes lenne utána nézni. Gyógyszertárban meg lehet kérdezni mit ajánlanak a kutyusra. Lehet kikevernek valamit és még drága sem lesz.
Zöldebb életmód: begreeny.com
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vakarózó kutya 9 éve 1 hónapja #15156

  • zsanettrp
  • zsanettrp profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
  • Hozzászólások: 879
  • Köszönetek száma: 282
Az emberi rühesség az más, mint a kutyáé, úgy tudom.

Azért ha egy vadidegen kutyát beengedtek magatok közé és meg is fogjátok tartani, akkor szerintem egyáltalán nem lenne túlzás elvinni egy megbízható állatorvoshoz és szépen beadni neki a kötelező oltásokat, ivartalanítani stb. Felelős állattartás. :)

A vakarózás lehet bolhaallergia is, nálunk macskánál volt, ilyenkor allergiás a bolhacsípésre és azért vakarózik. De lehet ezer más dolog is.
Zsanett
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vakarózó kutya 9 éve 1 hónapja #15157

  • gergo
  • gergo profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
  • Hozzászólások: 1306
  • Köszönetek száma: 442
Igen, kezdek hajlani a felelős állattartás felé. Pedig nemrég még azt mondtam, hogy én soha nem akarok kutyát chipeltetni. Mondjuk akarni nem is fogom, de úgy tűnik, hogy elkerülhetetlen lesz.

Ma megszereztem egy állítólag megbízható állatorvos telefonszámát. Mert errefelé az sem egyértelmű. A nagy nevű docens úr szerintem egy baromi nagy kontár. Arról nem is beszélve, hogy hirdetésének egyik legfőbb eleme a fogkőleszedés. :sick:

Eddig az is kérdéses volt, hogy maradjon-e az eb. Hivatalosan még most is kérdés, de még nem tett olyan rossz fát a tűzre, hogy elhajtottuk volna. Pedig próbálkozik. ;)
Gergő
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vakarózó kutya 9 éve 1 hónapja #15166

  • Norbi
  • Norbi profilkép
  • TÁVOL
  • Junior Boarder
  • Hozzászólások: 39
  • Köszönetek száma: 8
Hello! :)

Fogkoves dokihoz nem vinnem. :) Boritekolhato, hogy le fog huzni.

En is szeretem a kutyamat magam kezelgetni, csak akkor viszem dokihoz, ha nagyon muszaj.

Advocate cseppeket (Spot on) lehet a netrol is rendelni, nagyon hatasos, tobbszor hasznaltam mar en is, kituno eredmennyel. Kulso es belso parazitak ellen is ved es egyszeru a hasznalata. Szortuszoatkara, ruhre, bolhara is jo, meg egy csomo egyeb eloskodore. Gordi.hu-n latom most.
Ha megsem hasznal, akkor legalabb tudni fogod, hogy valoban allatorvosi eset. Lehet peldaul allergia, vagy buzmirigy problema is.

Egyebkent, ha megtartjatok a blokit, akkor azert tenyleg kijarna neki egy kombinalt vedooltas es kesobb a veszettseg elleni, ahogy masok is javasoltak. :)

Varom a kepeket, mert kivancsi vagyok a blokkencsre. ;) Legjobbakat!
Utolsó szerkesztés: 9 éve 1 hónapja Beküldte: Norbi.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vakarózó kutya 9 éve 1 hónapja #15169

  • hargi
  • hargi profilkép
  • TÁVOL
  • Platinum Boarder
  • Hozzászólások: 370
  • Köszönetek száma: 121
Én elvinném állatorvoshoz, megnézetném, van-e már benne chip, abból kiderül, van-e gazdája, és ha igen, ki az.
Féreghajtó biztos nem ártana, de azt állatgyógyszertárban is adnak.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vakarózó kutya 9 éve 4 hete #15253

  • Bozse
  • Bozse profilkép
  • TÁVOL
  • Platinum Boarder
  • Hozzászólások: 320
  • Köszönetek száma: 99
Gergő, mi van a kutyussal?
Légyszi tájékoztass, kérlek!.
Bozse
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Oldal elkészítésének ideje: 0.142 másodperc
Az fórum motorja a Kunena Fórum