Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Takarmányozás

Válasz: Takarmányozás 12 éve 1 hónapja #1296

  • Muzsikus
  • Muzsikus profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
  • Hozzászólások: 424
  • Köszönetek száma: 134
nemnem hulladék, csak a fertőzött gabonát én sem enném meg és az állatoknak sem adnám
de jól ég állítólag, és talán komposztálható is
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Takarmányozás 11 éve 1 hete #5477

  • martindian
  • martindian profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
  • Hozzászólások: 1209
  • Köszönetek száma: 578
Nalunk a kecske csak beleragott,de nem evett belole igazabol..nagy lendulettel rarontott tobszor is amikor ott folyt a legeltetes,de nagyon hamar lemaszott rola....
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Takarmányozás 11 éve 1 hete #5483

  • AttilaK
  • AttilaK profilkép
  • TÁVOL
  • Platinum Boarder
  • Hozzászólások: 682
  • Köszönetek száma: 318
Fuzáriumos gabona kimutatására hallottam egyszerű tippet egy idős tanártól.
Marék gabona egy zacskóba, felfújni, hogy jó párás legyen benne a levegő, lekötni légmentesen és be a hűtőbe néhány napra. Ha rózsaszín spórák jelennek meg a magokon, akkor fertőzött, nem érdemes sem etetni, sem enni. Nem a gomba jelenléte a probléma, hanem az általa termelt toxin, felborítja a hormonháztartást, vetélést, halált is okozhat embernél is (vagy épp korai mellnövést..)
Ez a zacskós módszer falevéllel működik még növénykártevők kimutatására is, baktériumos gombás, vírusos betegségek elkülönítésére.
Nem az a beteg, aki nem alkalmazkodik egy abnormális világhoz.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: ecovitka, martindian, Bozse

Válasz: Takarmányozás 8 éve 9 hónapja #15709

  • zamoca
  • zamoca profilkép
  • TÁVOL
  • Fresh Boarder
  • Hozzászólások: 2
Sziasztok!

Szerintem ide tartozik a legjobban a kérdésem:
Mik azok a bokrok-fák, amiket érdemes állatok kifutójába ültetni azok takarmány kiegészítésének céljából?

Ezeknél a növényeknél elsődleges szempont, hogy egészségesen fejlődjenek, és minimális, vagy semmi gondozást ne igényeljenek.

A gledícsiáról tudom, hogy erre alkalmas (kecskéink szeretik is a termését), de az sajna nagyon lassan nő.
Cseresznyét pl a csirkék imádják. Van olyan fajta, ami erre kifejezetten alkalmas?
Az eperfáról is tudom, hogy jó a kifutóban
A szilt a kecskék szeretik.

Milyen ötletetek van még?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Takarmányozás 8 éve 9 hónapja #15718

  • Muzsikus
  • Muzsikus profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
  • Hozzászólások: 424
  • Köszönetek száma: 134
Nálam mindkét kifutóban van pl bodza, az gondozásmentes, ha van ideje kicsit megerősödni a tyúkok érkezése előtt. Szerintem egyébként mindenféle bogyótermő növény szóba jöhet, ami emberi fogyasztásra is alkalmas. Ha a tyúkok nem is mindig, de a libák még a lehulló almával is szívesen elbíbelődnek. Arra érdemes figyelni, hogy a sekélyen gyökerező fajoknál kapjon a terület elegendő mulcsot, mondjuk 30-40 cm vastagon, mert a tyúkok kapirgálnak és úgy a felszín könnyen kiszárad, ráadásul az ürülék hasznos anyagai is talán jobban hasznosulnak, ha komposztálódásnál biztosítjuk a barna anyagot :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: zamoca

Válasz: Takarmányozás 8 éve 9 hónapja #15786

  • zamoca
  • zamoca profilkép
  • TÁVOL
  • Fresh Boarder
  • Hozzászólások: 2
Ha a kifutóba bodzát ültetek (mivel minden állatunk vegyesen van) a kecskének nem okozhat gondot? Nem kezdi el legelni?
Elvileg a legelő állítok, ha van miből válogatniuk, akkor elkerülik a mérgező növényeket. Erre mennyire lehet számítani, valóban kikerülik?

Ismerősömnél nő egy szivarfa. Tavasszal vissza szokta vágni, de ilyenkor már ismét hatalmas koronája van. Kecske vajon eheti ezt a növényt? (a levelére gondolok)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Oldal elkészítésének ideje: 0.130 másodperc
Az fórum motorja a Kunena Fórum