Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Hangyák

Hangyák 8 éve 10 hónapja #15610

  • glazbox
  • glazbox profilkép
  • TÁVOL
  • Expert Boarder
  • Hozzászólások: 152
  • Köszönetek száma: 11
Sziasztok!
A lakásunkat ellepték a hangyák, ez köszönhető annak is, hogy vályogház, egyszerű valószínűleg utólag leöntött betonalappal. Már a konyhapulton is mászkálnak.
Milyen természet, környezet, állatbarát megoldással lehet őket távol tartani, elriasztani?

(Biztosan bolond vagyok, de számomra egy hangya élete is értékes abból adódóan, hogy azt gondlom ugyanúgy érezheti a fájdalmat, mint bármi egyéb, sokan ezt nem hajlandóak figyelembe venni. Szóval nem szívesen kínoznám őket tömegesen meg mérgekkel, ragasztócsapdával, bár tudom, hogy a természetben és az emberi tevékenységben sok olyan helyzet van, ahol egy pillanat alatt válik köddé több ezer élőlény élete.)

(itt kitérnék arra, hogy természetesen én is lecsapom a legyet, a szúnyogot, lecsapós csapdával irtom az egereket, megölöm a kifogott halat, és levadásznám az állatot, ha meg akarnám enni, de ennek ellenére egy pl csapdába esett rovart, méhet, vízbe esett állatot kiszedek, ha épp van rá időm és látom, hogy szenved, nem gondolom, hogy a hangyák ellen az a megoldás, ha elkezdem őket összenyomkodni a konyhapulton)

Mit gondoltok? Javasoltok?
Utolsó szerkesztés: 8 éve 10 hónapja Beküldte: glazbox.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hangyák 8 éve 10 hónapja #15611

  • martindian
  • martindian profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
  • Hozzászólások: 1209
  • Köszönetek száma: 578
nem feltetelenul kell mereg.
szuntesd meg a hangyak motivaciojat..ha kis meretu fekete hagya,akkor ne hagyj elol semmi elemiszert, ha voros,akkor sem elelmet sem ihatot...ha fekete nagytestu,akkor bontsd le a hazat,mielott ok megteszik :)
(a nagytesu feketek a rothado fat reszesitik elonyben)
ha megszunteted a vagyaikat jelento forrast,hamarosan tovabb allnak.
olajos,zsiros cuccok elsosorban,amire vadasznak,aztan kenyer suti felek, imadjak a szojas cuccokat (parizsi,virsli stb)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hangyák 8 éve 10 hónapja #15612

  • glazbox
  • glazbox profilkép
  • TÁVOL
  • Expert Boarder
  • Hozzászólások: 152
  • Köszönetek száma: 11
Köszi! Kicsi feketék.
Hát az komoly kihívás, hogy minden egyes morzsát eltűntessünk a konyha környékéről. Lehet, hogy élnem kell a fogyasztói társadalom oly elítélt jelképével mint a morzsaporszívó :D:D
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hangyák 8 éve 10 hónapja #15618

  • Lucagazda
  • Lucagazda profilkép
  • TÁVOL
  • Expert Boarder
  • Hozzászólások: 141
  • Köszönetek száma: 132
A morzsaporszívó sem rossz, de több éves tapasztalat alapján azzal vigasztallak, hogy csak átmeneti állapot a hangyásodás. Nálunk minden évben tavasszal megjelennek, olyan mint a rajzás, aztán 2-3 hét után eltűnnek, vagy csak nagyon kevés látható példány marad konyhaközelben. Bármit csináltunk (rések betömködése, hypós felmosás, állandó seprés és kihordás, stb.) valahonnan mindig előjöttek. :S
Hangyainvázió alatt nagyon figyelünk, hogy ne maradjon elől étel - nem is rossz hozzászokni.ehhez. :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hangyák 8 éve 10 hónapja #15623

  • gergo
  • gergo profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
  • Hozzászólások: 1306
  • Köszönetek száma: 442
Nekem is az volt a tapasztalatom, hogy tavasszal volt egy invázió. Az eső rontott a helyzeten,olyankor többen voltak bent mint máskor. Az én megoldásom is az volt, hogy próbáltam hozzászokni. Nézegetetem ahogy katonás sorokban nemeteltek és közben többet takarítottunk. Nem ártott a tisztaságnak hogy volt hangyánk. Amit meg nem sikerült feltakarítanunk, azt ők szedték össze.

A méz megvédésére egyszer azt találtuk ki, hogy vízbe merítettük a fedővel lezárt mézes üveg talpát. Ez csak arra volt jó, hogy láttuk ahogyan élő láncot alkotva átkeltek a vizen madj a lezárt kupak alatt bele a mézes üvegbe. Hogyan? ... A Természet csodája. ;)

Szerintem amin nehéz változtatni, ahhoz lehet hogy érdemes hozzászokni.
Gergő
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Oldal elkészítésének ideje: 0.137 másodperc
Az fórum motorja a Kunena Fórum