Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Őstermelő életkezdés

Őstermelő életkezdés 6 éve 9 hónapja #17439

  • Tboy
  • Tboy profilkép
  • TÁVOL
  • Expert Boarder
  • Hozzászólások: 90
  • Köszönetek száma: 39
Teszteltem a padlófűtés tartalék szivattyúját a kinti zuhanynál .01 verzió...
Kép bal alján fekete bütyök a csájnizsurprize axiál szivattyú,hozza a beírt paramétereket.

Az esti sütés uszadékfákon, reggelre fahamu a gesztenyéknek No PAH no para! :woohoo:
Tisztelet Felső Barnabásnak a gemenci RÉM-nek

Aztán egy növény amit nem tudtam beazonosítani... Botanikusok Hajrá!!!


WP_20170607_17_51_52_Pro.jpg


WP_20170607_17_52_33_Pro.jpg


WP_20170607_11_39_56_Pro.jpg
Utolsó szerkesztés: 6 éve 8 hónapja Beküldte: ecovitka. Indoklás: képek beillesztése
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Őstermelő életkezdés 6 éve 9 hónapja #17448

  • Tboy
  • Tboy profilkép
  • TÁVOL
  • Expert Boarder
  • Hozzászólások: 90
  • Köszönetek száma: 39
Az elmúlt hetek téglabeszerzés, ács keresés, reggeli kaszálás háromszögben teltek
valamint megoldottam a folyóvizet a lakkerban 2 IBC tartály segítségével, így müxik a mosogató és a kinti zuhany sima ejtős módban.
Aztán a betonciszternák fogadó helyét plussz egy özönvíztározót fabrikáltunk egy JCB segítségével. _Remek móka csak könnyen rabjává válik az ember és könnyen szaladnak a 8500 HUF óradíjak...
Jó hír az ősszel gyűjtött mogyorók és tecsós gesztenyék közül több megpattant és hajtani kezdett. Jelenleg a lakker alat iskolázom őket kihasználva a tökéletlen csatlakozókat amik csöpögnek, így kész a csöpögtető öntözés... B)


P1040336.JPG


P1040326.JPG


P1040340.JPG
Utolsó szerkesztés: 6 éve 8 hónapja Beküldte: ecovitka. Indoklás: képek beillesztése
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: éva

Őstermelő életkezdés 6 éve 9 hónapja #17450

  • Tboy
  • Tboy profilkép
  • TÁVOL
  • Expert Boarder
  • Hozzászólások: 90
  • Köszönetek száma: 39
Kihasználva az elmúlt napok kíméletesebb időjárását megkezdtem a kaszálás közben fellelt diómagoncok áttelepítését ha sűrűn voltak, pont az útban... ill. vizesebb helyre.
Örültünk a beazonosított vackornak ami egy kivágott öreg nemeskörte aljából tört elő és a képen látható fává robbant... Ősszel tisztítom a koronát, tavasszal oltom és így ki is lett jelölve a körtés szekció.
Ránéztem a levendulásra zajlik az élet. Virágzás után megnyesem-rendezem és friss dugványokat készítek.
Szívemcsücske szénagereblye , elhagyott fogait tegnap pótoltam a szubszidiaritás jegyében B)

Most megyek a kocsmába előkapni az ácsomat mert 2 héttel ezelőttre ígérte az árajánlatot...
itt falun mindenki a Száz év magányon nevelkedett.... :D:D


P1040351.JPG


P1040356.JPG


P1040368.JPG


P1040358.JPG


P1040374.JPG
Utolsó szerkesztés: 6 éve 8 hónapja Beküldte: ecovitka. Indoklás: képek beillesztése
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Luti, éva, Bozse, bedoattila, NyariG

Őstermelő életkezdés 6 éve 8 hónapja #17454

  • ecovitka
  • ecovitka profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
  • Hozzászólások: 1176
  • Köszönetek száma: 530
De jó, hajrá. Kíváncsian várjuk a folytatást :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Őstermelő életkezdés 6 éve 7 hónapja #17499

  • Tboy
  • Tboy profilkép
  • TÁVOL
  • Expert Boarder
  • Hozzászólások: 90
  • Köszönetek száma: 39
Itt az idő tapasztalatokat szerezni az aktuális mikroklímáról..
Júniusi vihar 120km/h befújással megszöktette az egyik napelemet.... mák hogy a felázott füves talajon nem sérült. A hajnal már a tetőn talált MERT A HŰTŐNEK MŰKÖDNI KELL!
20170711_063620.jpg


20170711_063745.jpg

Summa summarum a D- DK irányú felhőmozgásra érdemes figyelni napjainkban mivel 90%
a csapadék valsz.
Mellettem learatták a búzatáblát így aztán a júliusi hőség, igazán hőség a csupasz tarló nyomja a meleget. Mivel a tervezett szárazalj még a jövőbe vész / az ácsomat elnyelte a bulizóna.../
túlélési lehetőség a Duna part, a gesztenyéknek meg az ad-hoc csöpögtető öntözés...

20170712_191628.jpg
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: gergo, ecovitka, éva, bedoattila

Őstermelő életkezdés 6 éve 5 hónapja #17572

  • Tboy
  • Tboy profilkép
  • TÁVOL
  • Expert Boarder
  • Hozzászólások: 90
  • Köszönetek száma: 39
Pikk-Pakk elszaladt a nyár...
Igazolva látom hogy az őstermelő lét nem a kapkodó idegbetegek sportja.
Az ácsom még a Balaton felvidéken kering, lengyeleim akiktől a vízrendszer beton ciszternáit rendeltem, február előszerz/1500 EUR árral. az adott száll.időre szublimáltak.... :evil:
A következő csapat júniustól tartó egyezkedés szept. közepe vége céldátum után időjárásra, lengyel katolikus ünnepekre,hivatkozva lemondta. :woohoo:
Addig is kitakarítottam a levendulást, besüllyesztettem a méhes alapjait, kiegyeltem a szilva magoncokat a majdani beoltogatáshoz.
Jártamban keltemben vettem egy pöpec napkollektort ami az IBC-kel karöltve használati melegvizet biztosít. A reggeli maradékhővel pedig a lakker padlófűtése működik..!

20171007_112853.jpg


20171002_123710.jpg


20171009_191834.jpg


Ui: ha valakinek van ötlete monolit vasbetontartály 12m3 beszerzéshez ne fojtsa magába!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Oldal elkészítésének ideje: 0.145 másodperc
Az fórum motorja a Kunena Fórum