Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Macskaalom talajba, komposztba???

Macskaalom talajba, komposztba??? 6 éve 1 hónapja #17630

  • SzucsCsaba
  • SzucsCsaba profilkép
  • TÁVOL
  • Senior Boarder
  • Hozzászólások: 58
  • Köszönetek száma: 11
Az egyik élelmiszer-áruházlánc macskaalmot árul. Elvileg ezek bentonit alapúak, ami viszont nagyon jó nedvesség- és tápanyagmegkötő tulajdonságú ásványi anyag. Komposzt adalékanyagként és talajjavításra is használják (kísérletek szerint kisebb dózisban alkalmazva növeli a talaj mikrobiológiai aktivitását).
Arra gondoltam, hogy vennék belőle, no nem a macskáimnak (nincsenek is), hanem talajba, komposztba.
Mi a véleményetek? Vagy rizikós a dolog (alapanyag, tisztaság)?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Macskaalom talajba, komposztba??? 6 éve 1 hónapja #17631

  • SzucsCsaba
  • SzucsCsaba profilkép
  • TÁVOL
  • Senior Boarder
  • Hozzászólások: 58
  • Köszönetek száma: 11
Macskaalom ügyben egy kis kutakodás után ezt találtam itt a permafórumon:
www.permaforum.hu/permaforum/index.php/f...ochar?start=42#10714
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Macskaalom talajba, komposztba??? 6 éve 1 hónapja #17632

  • ecovitka
  • ecovitka profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
  • Hozzászólások: 1176
  • Köszönetek száma: 530
Én életemben egyszer használtam bentonitot. Talajmintavételi helyeken ezzel töltöttem be a kivett föld helyén maradt lyukakat. Állítólag hasonló tulajdonságai vannak mint egy jó vályogtalajnak.
Az is tény, hogy nagyon jól köti meg a nedvességet. Hogy mennyire válik az felvehetővé a növények számára az kérdéses. Száraz időben akár el is vonhat nedvességet, ha nincs elegendő. Amerikában egyébként használják homokos talaj javítására. Agyagos talajba valószínüleg kár beletenni.
Ha komposzba teszed, akkor nem csak nedvességet fog megkötni és tárolni, hanem humuszt és tápanyagokat is. Valószínűleg komposztba keverni, a folyamat elején szerencsésebb, mint csak úgy kiszórni a talajra.
Növeli a mikrobiológiai aktivitást? Ezt mire alapozzák? Valószínüleg ez is talaj függő. Egy homokos talajban biztosan, mert több lesz a felület, búvóhely, kaja.
Ha kipróbáltad, mindenképp számolj be a tapasztalataidról. Kíváncsi vagyok. Milyen amúgy nálad a talaj?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Macskaalom talajba, komposztba??? 6 éve 1 hete #17654

  • SzucsCsaba
  • SzucsCsaba profilkép
  • TÁVOL
  • Senior Boarder
  • Hozzászólások: 58
  • Köszönetek száma: 11
Nálam agyagos a talaj, nem hiszem, hogy közvetlenül beleteszem a talajomba, meggyőztél, inkább komposzt adalékanyagként fogom használni. Azt hiszem, ezt máshol is olvastam, hogy így hasznosabb. Ezzel is hozzájárulva egy minőségibb komposzt előállításához (ugye a minél többféle alapanyag okán, amit az egyik válaszodban is megfogalmaztál nekem).
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Oldal elkészítésének ideje: 0.131 másodperc
Az fórum motorja a Kunena Fórum