Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Létfontosságú felszerelések az önellátáshoz

Létfontosságú felszerelések az önellátáshoz 11 éve 5 napja #5566

  • martindian
  • martindian profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
  • Hozzászólások: 1209
  • Köszönetek száma: 578
Lehet, hogy mar valahol van szo errol, ezert elnezest a forumnyitasert, de nem talatam sehol.

Erdekelne, hogy ki mit tart nelkulozhetetlennek egy onellato vilagban.
Mik azok az eszkozok, amik szuksegesek ahhoz, hogy a masoktol valo fuggest a minimalisra tudjuk csokkenteni,vagy akar teljesen megszunjon...

Gondolok itt a fold megmuvelesre pl egy 5 tagu csaladnal, az etelek, italok elkeszitesehez valo eszkozokre, higienias termekek elkeszitesehez szukseges anyagokra, ruhak keszitesehez stb...
Tehat mindenre ami azoknak majd egyszer szukseges lesz, akik onellatok akarnak lenni... (tudom a cel nem az , hogy ezt az egyenek erjek el, hanem a kozozssegek, de akkor mi az amire egy onellato kozossegnek szuksege lesz?)
Ha lesz erdeklodes a temaval kapcsolatban, akkor X hozzaszolas utan osszeraknam egy listaba azokat a dolgokat , amiket az itt egyebgyult virtualis kozosseg fontosnak tart, hogy el lehessen jatszani a gondolattal, mire is lehetenk kepesek egy hajoban evezve :)
Utolsó szerkesztés: 11 éve 5 napja Beküldte: martindian.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Létfontosságú felszerelések az önellátáshoz 11 éve 4 napja #5572

  • AttilaK
  • AttilaK profilkép
  • TÁVOL
  • Platinum Boarder
  • Hozzászólások: 682
  • Köszönetek száma: 318
Alapszerkezetként a szükséges dolgok összeszedéséhez az alábbi diagrammot javaslom.

Csatolt fájl:

Fájlnév: preppingmatrixver1.pdf
Fájlméret: 1,375 KB

Ha valakinek van ideje, lefordíthatja magyarra is, hasznos lehet a rendszer alapjaihoz.
Nem az a beteg, aki nem alkalmazkodik egy abnormális világhoz.
Utolsó szerkesztés: 11 éve 4 napja Beküldte: AttilaK.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: gergo, mzozo

Létfontosságú felszerelések az önellátáshoz 11 éve 4 napja #5574

  • Pettendi Miklós
  • Pettendi Miklós profilkép
  • TÁVOL
  • Gold Boarder
  • Hozzászólások: 319
  • Köszönetek száma: 84
AttilaK beküldte:
Alapszerkezetként a szükséges dolgok összeszedéséhez az alábbi diagrammot javaslom.

Csatolt fájl:

Fájlnév: preppingmatrixver1.pdf
Fájlméret: 1,375 KB

Na! Ettől felvilágosodtam.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Létfontosságú felszerelések az önellátáshoz 11 éve 4 napja #5576

  • bakonyi.pter
  • bakonyi.pter profilkép
  • TÁVOL
  • Expert Boarder
  • Hozzászólások: 80
  • Köszönetek száma: 24
A vízönellátást Országh József www.eautarcie.com/hu/index.html szerint oldanám meg alternatívaként szél hajtotta szivattyúval.
Egyébként annál kevesebb dolog fog kelleni, minél több igényünket, kényelmünket fel tudjuk adni.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Létfontosságú felszerelések az önellátáshoz 11 éve 4 napja #5588

  • ecovitka
  • ecovitka profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
  • Hozzászólások: 1176
  • Köszönetek száma: 530
AttilaK beküldte:
Alapszerkezetként a szükséges dolgok összeszedéséhez az alábbi diagrammot javaslom.

Csatolt fájl:

Fájlnév: preppingmatrixver1.pdf
Fájlméret: 1,375 KB

Ha valakinek van ideje, lefordíthatja magyarra is, hasznos lehet a rendszer alapjaihoz.

Nekem az a benyomásom, hogy ez a "mátrix" valójában azt feltételezi, hogy majd eztán is minden úgy lesz, ahogy az eddig is volt. Tök jó abból a szempontból, hogy megmutatja, hogy bizony nagyon sok dolog kell a túléléshez, de ahogy ránézek, engem inkább letaglóz. Aztán amikor beleolvasok, akkor azt látom, hogy van benne egy pár fura dolog is.
Érdemes valamelyest kritikus szemmel nézegetni. Pl. a hulladék kezelésre a következő képpen készülnek fel ezek a prepperek: "bury trash, trash bags, burn trash" --> elásni a hulladékot, szemetes zsákok, szemét elégetése. Kicsit szűklátókörünek érzem. Ha elég szemeteszsák van raktáron, akkor minden oké is. Hasonlóan: azt feltételezi, hogy rovarriasztó spré beszerzésével olyan sokra megyünk.
A prepper websitra is vetettem egy pillantást és ott páran a fegyvereiket tisztogatják meg ilyenek. Szerintem ők valami egészen másra készülnek. Jó sok bespájzolt fogkrémmel és néhány puskával várják a ki tudja mit.
Szerintem amúgy nagyon hasznos lenne egy ilyen mind-map-et összeállítani ökológikus harmóniára és rezilienciára törekvő emberek, csoportok szemszögéből is. Egyszer talán lesz időm, kedvem ezen ellamentálni.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Létfontosságú felszerelések az önellátáshoz 11 éve 3 napja #5593

  • emre
  • emre profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
  • Hozzászólások: 752
  • Köszönetek száma: 168
ecovitka beküldte:
Szerintem amúgy nagyon hasznos lenne egy ilyen mind-map-et összeállítani ökológikus harmóniára és rezilienciára törekvő emberek, csoportok szemszögéből is. Egyszer talán lesz időm, kedvem ezen ellamentálni.

Nem mondom, hogy egyszerű egy hasonló "szükséglethálót" létrehozni, mert eleve egy problémakörre többféle megoldás is létezhet, de ha közösen ráállunk és mindenki elégedett lesz az eredménnyel, akkor én szívesen megrajzolom, sőt egy prezi.com-os prezentációt készítek belőle, amit a későbbieken permás előadásokon, tanfolyamokon le lehet játszani.
imi
Utolsó szerkesztés: 11 éve 3 napja Beküldte: emre.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Oldal elkészítésének ideje: 0.146 másodperc
Az fórum motorja a Kunena Fórum