Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Újrahasznosítás

Újrahasznosítás 9 éve 2 hete #15127

  • Dogoo
  • Dogoo profilkép
  • TÁVOL
  • Fresh Boarder
  • Hozzászólások: 6
  • Köszönetek száma: 3
Konyhai hulladék- komposzt
Befőttes üvegek- befőttek, lekvárok. házi joghurt tárolása -törésig
Autógumi- lejtő eróziójának meg állítása, kutyaház alá, hogy ne legyen a földön.
Vissza nem váltható boros üvegek- gyümölcs bor kerül bele
Törött üveg- egy ideig gyüjtöttük és a barátom kemencéjébe lett beépítve
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Bozse

Újrahasznosítás 9 éve 2 hete #15130

  • Bozse
  • Bozse profilkép
  • TÁVOL
  • Platinum Boarder
  • Hozzászólások: 320
  • Köszönetek száma: 99
zsanettrp beküldte:
Kilyukadt műanyagvödrökre olvasott a férjem egyet, amit idén fogunk kipróbálni: komposzttal megtöltve beásni a földbe és víz-pufferként használni pl. paradicsomok közé.

Változtatsz rajta valamit, hogyan kell csinálni?
Bozse
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Újrahasznosítás 9 éve 2 hete #15131

  • zsanettrp
  • zsanettrp profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
  • Hozzászólások: 879
  • Köszönetek száma: 282
Na, közben már magyarul is megjelent a dolog: twice.hu/hobby/zsenialis-otlettel-neveli...neked-is-latnod-kell
Zsanett
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Bozse

Újrahasznosítás 9 éve 2 hete #15133

  • glazbox
  • glazbox profilkép
  • TÁVOL
  • Expert Boarder
  • Hozzászólások: 152
  • Köszönetek száma: 11
A kilyukadt műanyagvödörnek tényleg a már amúgy is mindenfélével terhelt anyaföldben a helye.
Ennyi erővel mindenféle szemetet el lehetne ásni, meg egy réteg neylon zacskót pufferként.
Én nem támogatok semmiféle nem lebomló anyagot a kertben.... de ez én vagyok a radikális műanyagellenességemmel.


Hozzátenném, még új vagyok "vidéken" lehet, hogy hozzá kéne szoknom, hogy a kert nem egy erdő, és ahol emberek élnek, ott idővel mindenütt megjelenik a műanyag, és a szemét, kupakok a fűben, műanyag kutyajáték a szilvafa alá ásva, szétrohadt pet-palackok, bálamadzag, behajított sörösüveg, locsolócsőalkatrész. Lehet, hogy ezt el kell fogadni, nem tudom.
Utolsó szerkesztés: 9 éve 2 hete Beküldte: glazbox.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Újrahasznosítás 9 éve 2 hete #15134

  • zsanettrp
  • zsanettrp profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
  • Hozzászólások: 879
  • Köszönetek száma: 282
Szerintem megvan a műanyag létjogosultsága is, ha megtanulunk vele bánni. Mi autógumikat is használunk a kertben. Lehet, hogy én vagyok naiv, de nem érzem azt, hogy ezek a dolgok veszélyesek lennének ilyen módon.
Zsanett
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: lodog

Újrahasznosítás 9 éve 2 hete #15138

  • glazbox
  • glazbox profilkép
  • TÁVOL
  • Expert Boarder
  • Hozzászólások: 152
  • Köszönetek száma: 11
Nézd, én sem gondolom, hogy veszélyes lenne, de feltételezzük azt, hogy később valaki megveszi a telket, vagy (neadjisten) kipusztul az emberiség. És akkor ezek a gumik, ott maradnak elásva. Vagy az új tulajdonos alig tudja kibontani a földből, vagy már te is elfelejted hol volt.
Vagy adott mondjuk egy jópofa pet palack madáretető, mondjuk a szél leveri, pár hétig nem mész ki a telekre, átmész fűnyíróval, az ledarálja.
Összeszedegeted?
Ha a gumi elkezd szétesni a naptól, vagy valahogy a földben mégis szétmenni, összeszeded, szétválasztod az eredeti, körforgásba illő, élő anyagtól?
Elsősorban magamból indulok ki, nálunk volt komoly probléma, hogy sokszor kiborult a szemetes, és a szemetes környékén beépült a szemét a földbe. Gyakran a kutya kihuzigálta és juttatott a kertben mindenfele a szemétből, palackokból, dobozokból, rongyokból, sok ilyenen átmentünk fűnyíróval is véletlenül és már úgy érzem nem lehetne szétválasztani az anyaföldtől, pedig nagyon értékes, jó földünk van. Kötözésre is direkt vettem lebomló kötelet, mert gyakran akadt bele a fűnyíró a lebontott karókról leesett, leszedett szalagokba is.
Valahol engem nagyon zavar ez az egész.

A kutyánk is sok gumi-műanyag játékot kapott egy ideig, azokat is gyönyörűen széthordta a kertben. És amikor gyönyörködnék egy fiatal fában, növényben, látom, hogy az aljában pet palack van, amit odafújt a szél, meg műanyag kutyajáték, és valahogy elfog egy rossz érzés.

Azok a területek ugranak be ahol illegális szemétlerakók vannak. És szinte már kinyomozhatatlan, hogy hol hever még hulladék a növények alatt-között, földben.
Utolsó szerkesztés: 9 éve 2 hete Beküldte: glazbox.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Oldal elkészítésének ideje: 0.135 másodperc
Az fórum motorja a Kunena Fórum