Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: poloska

poloska 5 éve 10 hónapja #17734

  • Boris
  • Boris profilkép
  • TÁVOL
  • Senior Boarder
  • Hozzászólások: 57
  • Köszönetek száma: 9
Sziasztok!
Tegnap találkoztam a zöld poloskákkal, amik a paradicsomot eszik. Idén én is ennék belőle, de évek óta poloskavész van a környéken. Van valakinek bevált gyümölcsvédelme ellenük?
Nem találok erről normális anyagot, de felkészülnék előre.
Ja és a Neemazalról azt az infót kaptam, hogy a gyerekekre súlyosan mérgező,(persze állítólag idővel lebomlik) de azt inkább kihagynám.
Nagyon köszönöm.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

poloska 5 éve 10 hónapja #17735

  • Ferike
  • Ferike profilkép
  • TÁVOL
  • Senior Boarder
  • Hozzászólások: 47
  • Köszönetek száma: 17
Szia!

Ha a vegyszerek kizárva akkor egy próbát megérne egy kis szódabikarbonátos kezelés. :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Boris

poloska 5 éve 10 hónapja #17740

  • martindian
  • martindian profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
  • Hozzászólások: 1209
  • Köszönetek száma: 578
Szia,

Mi nem találtunk a szakirodalomban olyat ami full bio és valóban működne, igy elkezdtem figyelni mi a poloska kedvence.... nem tudom , hogy a parinál is működik-e de most a rebarbaránál már teszteltem a lósóskát és tökéletesen bevált. Addig az elmúlt években nem tudtunk rebarbarát szüretelni,mert a poloskák csontra lezabálták, pedig nagyon messze voltak egymástól a tövek (100m) és a környékükön semmi amit a poloska szeretne. Most a rebarbara mellé ment a lósóska , amin fürtökben lógtak a polik és a rebarbarához hozzá sem értek :woohoo:
Megpróbálom a parinál is majd aztán referálok.....magot szerintem az országban minden gazdaság körül lehet szedni, ahol fekete talaj van... és ültethető bármikor az évben
Utolsó szerkesztés: 5 éve 10 hónapja Beküldte: martindian.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Boris

poloska 5 éve 10 hónapja #17741

  • Boris
  • Boris profilkép
  • TÁVOL
  • Senior Boarder
  • Hozzászólások: 57
  • Köszönetek száma: 9
Nálunk is eszik a rebarbarát, de csak a barna poloskák. Azok viszont nem eszik a paradicsomot... Azt csak a zöldek eszik. A sóskát meg nem poloska eszi, hanem valami kisebb bogár... Mondjuk az sima sóska... Mindegy, kísérletezem, de ha van valakinek még tippje, akkor jöhet. :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

poloska 5 éve 10 hónapja #17742

  • Ferike
  • Ferike profilkép
  • TÁVOL
  • Senior Boarder
  • Hozzászólások: 47
  • Köszönetek száma: 17
Jó ötlet, én a sima burgonyánál használtam ilyesmi módszert. Mindig vetettem pár sor lila burgonyát is, azt sokkal jobban szerették a bogarak, mint a simát. :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Oldal elkészítésének ideje: 0.120 másodperc
Az fórum motorja a Kunena Fórum