Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Lábon áll a kukorica, trágyám van, mit kezdjek a földemmel ha takarmányt szeretnék?

Válasz: Lábon áll a kukorica, trágyám van, mit kezdjek a földemmel ha takarmányt szeretnék? 11 éve 2 hónapja #4734

  • Muzsikus
  • Muzsikus profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
  • Hozzászólások: 424
  • Köszönetek száma: 134
Pontosan milyen jószágaid vannak?
Somkórót én kihagynám, mert zöldtrágyának előbb le kellene forgatni, mintsem a kukoricát leszeded, és takarmánynak is akadhatnak vele gondok, bár nem értem hogyan gondoltátok a kukorica somkóró párost :)
A kukoricát egy szárvágó kapával csapkodd le. Én nem állnék neki leszecskázni, mert az állatoknak már gyakorlatilag csak a szára marad ilyenkorra, ami szinte semmi beltartalmat sem jelent, viszont jó lassan bomlik le - legalábbis nálunk a trágyában is több, mint 1 év- ami mondjuk lehet nem zavarja a tervezett kultúrát, de cirok aprómagvú. Aprómorzsás vetőmagágy még persze készülhet április végéig. Valamint a gilisztáktól függetlenül is, nem biztos hogy kell a trágya. Nem tudod kideríteni mikor trágyázták utoljára? Cirok 60 cm felett már nem veszélyes elvileg, de ne etesd tisztán, és pláne ne ad libitum. ugyanez a somkóró, azt én fonnyasztanám és szintén óvatosan...
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Lábon áll a kukorica, trágyám van, mit kezdjek a földemmel ha takarmányt szeretnék? 11 éve 2 hónapja #4743

  • AttilaK
  • AttilaK profilkép
  • TÁVOL
  • Platinum Boarder
  • Hozzászólások: 682
  • Köszönetek száma: 318
Én írtam véletlenül felülvetésre a somkórót, de már töröltem :-)
Nem az a beteg, aki nem alkalmazkodik egy abnormális világhoz.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Lábon áll a kukorica, trágyám van, mit kezdjek a földemmel ha takarmányt szeretnék? 11 éve 4 hete #5455

  • gergo
  • gergo profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
  • Hozzászólások: 1306
  • Köszönetek száma: 442
A három nővér saját témát kapott: TÉMA: A három nővér
Gergő
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: JoaoWR

Válasz: Lábon áll a kukorica, trágyám van, mit kezdjek a földemmel ha takarmányt szeretnék? 10 éve 5 hónapja #8804

  • moha
  • moha profilkép
  • TÁVOL
  • Junior Boarder
  • Hozzászólások: 22
  • Köszönetek száma: 6
Sziasztok,

talán ebbe a topicba illik leginkább a kérdésem.
Előre is köszönöm, ha tudtok, segíteni, ötletet adni! Kezdő vagyok:).
Másfél hektáron áll a kukorica, rossz minőség, kevés, ázik egy ideje...gazos is, még nád is nőtt benne. Nem saját terület, de jövőre akár művelhetnénk is, persze ami most rajta van azzal kezdeni kéne valamit..
Gépem nincs, persze ésszerű keretek között bérmunka jönne szóba, de mégis mi az amit kezdeni kéne vele...gondoltam rá, hogy csövesen bebáláztatnánk a kukoricát, de félek h berohad/penészedik, fedett helyem nincs a tárolásra (max ponyva..). Van pár kecske aki enné, de sok lenne...
Ha kombájn leszedné a kukoricát, akkor a szárat hogyan tanácsos visszaforgatni?
Megvenni nem fogom a területet, szóval igazán permás dolgot nem tudok csinálni vele, de középtávon lehetne bérelni...
Évek óta kukorica van benne, egyre rosszabb, gondolom eléggé kizsigerelt föld lehet...
Talán lucernát vetnék bele, meg ugyan nem érné, de egy részét hasznosítanám, másik részt eladnám....vagy tudtok jobbat tanácsolni? Ami kevés gép munkával saját részre felhasználhatót teremne? (baromfiak és kecskék nagyrészt) A föld pedig a szomszédom, szóval ezt nézegetném minden nap:D.

Köszönöm, ha segítesz:) szép napot,

moha
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Lábon áll a kukorica, trágyám van, mit kezdjek a földemmel ha takarmányt szeretnék? 10 éve 5 hónapja #8806

  • gergo
  • gergo profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
  • Hozzászólások: 1306
  • Köszönetek száma: 442
A tutit nem tudom neked megmondani, de ahogy azt olvastam, hogy bevetnéd lucernával és beleengednéd a kecskét és baromfit, a lelki szemeim előtt hirtelen nagyon boldog kecskék és szárnyasok jelentek meg a még lábon álló lucernás kukoricásban. Lehet először érdemes a minimális erőt befektetni és majd utánna, amikor összeállt a kép, hogy mit is szeretnél pontosan, akkor kezdeni egyre több munkát belevinni a megoldásba. Mi legalábbis legtöbbször így állunk neki a kihívásoknak és úgy érzem, nagyon jól működik. Sokáig azt hittem ez csak egy mondás, de mára sokszor megjelent az életemben: A türelem rózsát terem.
Gergő
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: moha

Válasz: Lábon áll a kukorica, trágyám van, mit kezdjek a földemmel ha takarmányt szeretnék? 10 éve 5 hónapja #8807

  • moha
  • moha profilkép
  • TÁVOL
  • Junior Boarder
  • Hozzászólások: 22
  • Köszönetek száma: 6
Köszi, nem akartam türelmetlennek tűnni, sőt:).
Sajnos ráengedni csak alkalmanként tudom majd őket, mert nincs lekerítve, nem sok állatom maradna a végére :unsure: .

Az is eszembe jutott, hogy csak valami talajjavító növényt vessek rá jövőre...amiből esetleg némi zöldet szedhetek/kaszálhatunk nyáron...és utána lucerna, vagy lucernás széna keverék...
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Oldal elkészítésének ideje: 0.129 másodperc
Az fórum motorja a Kunena Fórum