Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Lábon áll a kukorica, trágyám van, mit kezdjek a földemmel ha takarmányt szeretnék?

Válasz: Lábon áll a kukorica, trágyám van, mit kezdjek a földemmel ha takarmányt szeretnék? 10 éve 4 hónapja #8836

  • gergo
  • gergo profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
  • Hozzászólások: 1306
  • Köszönetek száma: 442
zsanettrp beküldte:
És az mekkora kukoricás volt? Mert a mi gyöngyöseink elléptek a 2-hektáros kánaánból...Mármint a saját birtokunkról, ami nem kukoricás, hanem füves-fás. A vadkacsánk annó a 3. adag tojás után adta fel a dolgot, amikor azt is kirabolta valaki, akkor elköltözött nyugodtabb vidékre. A pulykánk idén a 2. fészekalját a busbusban költötte ki, egy ideig jól ment, aztán csak megtalálta a nyest és lerágta a fejét. Szóval a szabadon mozgó állatoknál lehet, hogy bejön a dolog, de lehet, hogy nem. És ez egy bekerített birtok, kutyákkal.

Nehéz megsaccolnom, de viszonylag nagynak tűnt. Mondjunk rá 3 hektárt.
Gergő
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Lábon áll a kukorica, trágyám van, mit kezdjek a földemmel ha takarmányt szeretnék? 10 éve 1 hónapja #11310

  • gergo
  • gergo profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
  • Hozzászólások: 1306
  • Köszönetek száma: 442
Új téma indult: Szántóból kertet
Gergő
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Lábon áll a kukorica, trágyám van, mit kezdjek a földemmel ha takarmányt szeretnék? 8 éve 1 hónapja #16374

  • Magorov
  • Magorov profilkép
  • TÁVOL
  • Fresh Boarder
  • Hozzászólások: 7
  • Köszönetek száma: 1
Adjon Isten mindenkinek!

Van szerencsénk egy kb 400nm-es területet gondozásba venni, és kukoricát szeretnék bele vetni.
A terület főleg homokos,sötétebb majdnem fekete homokos..eddig nem nagyon volt benne semmi,ritkásan tök.


Trágyázni lehet hogy tudnám egy két héten belül félérett marhatrágyával, de az idő közelsége miatt nem tudom van e értelme.
Az egyik kérdés az ez lenne hogy trágyázzam e és ha igen hogyan.
A másik kérdés hogy a talajtakarást (ha jól értettem az előző hozzászólásokat) meg lehetne még oldani fehér herével,amit vághatok ha majd megnő, vagy már ehhez is késő?

Köszönet minden ötletért!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Lábon áll a kukorica, trágyám van, mit kezdjek a földemmel ha takarmányt szeretnék? 8 éve 1 hónapja #16376

  • Pettendi Miklós
  • Pettendi Miklós profilkép
  • TÁVOL
  • Gold Boarder
  • Hozzászólások: 319
  • Köszönetek száma: 84
Ha jól értem, társnövényre gondolsz. Szerintem a bíbor jobb lett volna. A here vegetációja egybe esik a kukkoricáéval, így a tápanyagokért konkurálnának.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Lábon áll a kukorica, trágyám van, mit kezdjek a földemmel ha takarmányt szeretnék? 8 éve 1 hónapja #16377

  • Magorov
  • Magorov profilkép
  • TÁVOL
  • Fresh Boarder
  • Hozzászólások: 7
  • Köszönetek száma: 1
Még egyenlőre csak a föld van meg meg a terv hogy kukorica legyen..de semmi más..
Láttam korábbi hozzászólásokban a herét azért gondoltam rá,mert jó lenne ha takarná valami a talajt addig is, bár lehet nem jelentene sokat ilyen kis idő alatt...
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Oldal elkészítésének ideje: 0.126 másodperc
Az fórum motorja a Kunena Fórum