Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Baktériumtrágyák használata, hatékonysága

Baktériumtrágyák használata, hatékonysága 11 éve 1 hónapja #5195

  • acszati
  • acszati profilkép
  • TÁVOL
  • Expert Boarder
  • Hozzászólások: 101
  • Köszönetek száma: 32
www.phylazonit.hu/references.html

Erről a termékről van valakinek tapasztalata hallottatok róla?

Kinek milyen tapasztalata van baktériumokról?

Mi EM-et használtunk szántóföldi kultúrába nem vettünk észre semmi különbséget bár mondjuk az több évi használat után mutatkozna meg,viszont gyümölcsfáknál használtam lemosó permetezéssel együtt és még soha nem voltak olyan zöldek és egészségesek a fák mint akkor.

Várom tapasztalatotokat.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Baktériumtrágyák használata, hatékonysága 11 éve 3 hete #5211

  • Magyarember
  • Magyarember profilkép
  • TÁVOL
  • Junior Boarder
  • Hozzászólások: 36
  • Köszönetek száma: 17
Üdv!

Érdekes ez az EM itt kis hazánkban. Írtad,hogy szántóföldön használtad. Teruo Higa féle eredeti EM-1 hozzáférhetetlen itthon, csak végterméket kapsz. (EM-bio, Mikrobion.)A symbiosoknak van eredeti védjegyes cimkéjük, az EM-technek nincs. Mindkét cég elzárkózik a koncentrátum forgalmazásától, holott a prof filózófiája egyértelműen a világ segítése, nem kizárólag az anyagi javak gyűjtése. Ezek már aktivált formában vannak(EMA) Amit a prof egy héten belül ajánl felhasználni, mert utána szinte hatástalannak bizonyul a talajban lakó patogén bacik milliárdjaival szemben, nem lesz képes a semleges állományt regeneratív szolgálatba állítani. Első évben nagy dózis kell(min.30l/Ha), utána mindig kevesebb. Nagyon fontos, hogy közvetlen a szármaradványokra kell permetezni, utána leforgatni, mert azért nem egy futóbajnokok a talajban. Megfelelő táplálék és nedvesség híján elveszi még a csírázó magok elől is a tápanyagot. Javaslat: Fermentálj magadnak, Multikrafttól tudsz rendelni EM koncentrátumot. Így tudod használni vetés előőt legalább két héttel, és majd tarlóhántáskor is!!!! Állományra meg algát fújj, ez így nekem bevállt.
Tapasztalatok: Nincs kiugróan magas termés, de a kukorica szárát is teljes egészében megeszik a lovaim. Nincs évek óta Kólika, nics légy az istállóba, és még sorolhatnám... Jóval kisebb a gyomosodás, vetésfehérítő sincs. Magasan aratok, így jut is a földnek, marad is az állatoknak. Ha bármi kérdés van, szívesen válszolok,ha tudok!!!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet:

Válasz: Baktériumtrágyák használata, hatékonysága 11 éve 3 hete #5263

  • acszati
  • acszati profilkép
  • TÁVOL
  • Expert Boarder
  • Hozzászólások: 101
  • Köszönetek száma: 32
Mi is hoztunk a multifraktáltól.Én is szaporítottam meg be is vizsgáltattam és érdekes volt hogy a magyarban és az osztrákban is csak négy féle baktérium volt.
Kerámiám is van azt a kerti tóban használjuk meg az ivóvizünkbe meg építkezésnél a port.A kerámia az biztos jó és eredeti csak ne lenne olyan drága.
A legutóbbi szaporítás amit hallottam hogy pl egy 1000 literes tartályba rakok 1\4-ed istálló trágyát és utána fölöntöm vízzel és abban szaporítom az EM-et.
Szimpatikusnak tűnik.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Baktériumtrágyák használata, hatékonysága 11 éve 3 hete #5273

  •  profilkép
Szia!

Jó olvasni , hogy van már tapasztalatotok az EM-mel kapcsolatban mert mi most akarjuk kezdeni használni. Most indítunk el egy biointenzív kis oktatófarmot és oda ajánlják egyrészt komposzt készítéshez , másrészt talaj előkészítéshez. Kíváncsi leszek , hogy ezen a homok talajon ami itt van (zéró szerves anyag tartalom) mit fog muzsikálni.

Amúgy mi eddig a Huminsavasas , Zöldpajzs, Bioplazmás megoldást használtuk használjuk , a paprikában kiváló , de a talaj még nem lett jobb, bár tény , hogy még mi is csak két éve használjuk :-)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Baktériumtrágyák használata, hatékonysága 11 éve 3 hete #5276

  • Magyarember
  • Magyarember profilkép
  • TÁVOL
  • Junior Boarder
  • Hozzászólások: 36
  • Köszönetek száma: 17
Üdv!
Igazad van, kétféle tejsavbaktérium, egy anaerob fotoszintetizáló baktérium, és egy élesztő gomba van benne.
És ezek nem törzsek sajnos.
De mi is nekünk a lényeg? Hogy a talajunk Őrizze meg "tájjelegét" de legyen újra nagyon termékeny. Valószínű ezek csak a talajba bekerülő növényi, állati maradványokat feldolgozzák a mi növényeink számára felvehető formába, és ami hasznos, hogy mindezt nem oxidatív módon. Mivel a fermentálás elég magas hőfokon zajlik,(35Celsius tehát ezek az összetevők ezen a hőfokon szaporodnak legjobban), biztos hogy egy kora tavaszi talajra ezek nem a legjobbak, de nyáron el tudom képzelni, mikor az aratás után jönnek az esők, rendben elvégzik a dolgukat.
Jó lenne, ha egy hozzáértő segítene minket abban, hogy mely baktérium törzsek azok, amik a Teruo Higa féle EM-1 ben megtalálhatók ezeken kívül. Biztos könnyen előállíthatóak, mert nagyon szegény országokban is sikeresen alkalmazzák.
Joghurt, kefír, mykorhizás talaj , trágya , és növényi összetevők(nadálytő-kálium; csalán-nitrogén; egy kis szennyvíz mosópor maradványokkal-foszfát) mindezt EM-el , hogy a szagok miatt maradjanak barátaink. Igy megerjesztve esetleg mint fejtrágya?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Baktériumtrágyák használata, hatékonysága 11 éve 3 hete #5277

  • acszati
  • acszati profilkép
  • TÁVOL
  • Expert Boarder
  • Hozzászólások: 101
  • Köszönetek száma: 32
Igen fejtrágyának de talajoltásra is így készíteném.Persze ezeket ahogy irtad lehetne még kombinálni gyógynövényekkel az pluszban nagyon sokat dobna mint a növényeknek mint a talajnak.
Érdekes volt a szaporítása mert készítettem itthoni cukorrépa melasszal és az osztrákoknál kapható nádmelasszal és igazából a nádmelaszos lett olyan phju és szagú mint a pesti vagy az osztrák cégé.

Lehet lenne eladó törzsoldatom ha valakit érdekel.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Oldal elkészítésének ideje: 0.121 másodperc
Az fórum motorja a Kunena Fórum