Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Mulcsozás - Lasagna ágyás (réteges mulcsozás)

Mulcsozás - Lasagna ágyás (réteges mulcsozás) 7 éve 4 hónapja #17134

  • Méhész1
  • Méhész1 profilkép
  • TÁVOL
  • Expert Boarder
  • Hozzászólások: 98
  • Köszönetek száma: 100
SzucsCsaba beküldte:
Minden rétegnél taposás és belocsolás történt./quote]

Lehet, hogy nem mindenki osztja majd a véleményemet. Azt, hogy az ágyást lejtőnek keresztbe alakítottad ki az jó. A domb felé lejt az még jobb mert a csapadékot kissé visszatartja. De szerintem a taposás egyet jelent a tömörítéssel, ami tovább gondolva oxigén szegény környezett alakít ki. Nekünk hasznosabbak a azok a talaj élőlények amelyek a oxigén dús környezetbe tevékenykednek és szaporodnak. Tehát a minél előbbi komposztálódáshoz oxigén kedvelő talajlakókra van szükségünk. Lazítás, lazítás.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: SzucsCsaba

Mulcsozás - Lasagna ágyás (réteges mulcsozás) 7 éve 4 hónapja #17144

  • SzucsCsaba
  • SzucsCsaba profilkép
  • TÁVOL
  • Senior Boarder
  • Hozzászólások: 58
  • Köszönetek száma: 11
Köszönöm az észrevételeket! Ásóval és villával meglazítottam kicsit az ágyást és be is locsoltam, ez még az esőzések előtt történt.
A mintát Tamás Enikő Biokertészkedés c. könyvéből vettem, igaz, a taposást ott dombágyás készítésénél javasolja, valószínűleg azért, hogy stabil és formatartó legyen.
Kérdés az, hogy a hidegebb idők közeledtével tavaszig mennyit tud ez az ágyás komposztálódni...
Utolsó szerkesztés: 7 éve 4 hónapja Beküldte: SzucsCsaba.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Mulcsozás - Lasagna ágyás (réteges mulcsozás) 7 éve 3 hónapja #17160

  • ecovitka
  • ecovitka profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
  • Hozzászólások: 1176
  • Köszönetek száma: 530
Szerintem meg fogsz lepődni azon, hogy milyen mértékben lebomlik az ágyásban a szervesanyag. Föként a felszínen. Legalábbis nekem tavaszra mindig viszonylag jelentős volt a lebomlás. Így, hogy nem tettél bele kartonpapírt, lehet, hogy magot is tudsz majd bele vetni ha félre húzod a lombot. Visszont könnyen lehet, hogy az avarban lévő csresav majd gátolja a csírázást kicsit. Majd meglátjuk. Szerintem mindenképpen ültess majd ide palántákat és vessél magot is. Kíváncsi leszek az eredményre.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: SzucsCsaba

Mulcsozás - Lasagna ágyás (réteges mulcsozás) 7 éve 3 hónapja #17166

  • SzucsCsaba
  • SzucsCsaba profilkép
  • TÁVOL
  • Senior Boarder
  • Hozzászólások: 58
  • Köszönetek száma: 11
Ez jó hír! :)
Igazából nem vastag az avarréteg, és felette is, alatta is föld, illetve tőzeg van, szerintem annyira nem vészes a dolog.
Mindenképpen akarok mind magot, mint palántát tenni bele, ezen a pár négyzetméteren valami vegyeskultúrára gondoltam, az ágyás 2 szegélyén vadvirág magokkal (egy kis méhlegelő és növényvédelmi védősáv). Valamint az ágyásaim helyét is változtatom évről-évre, a vetésforgó céljából.
Majd késő tavasszal, nyáron beszámolok a fejleményekről.
Jó lenne már egy kis hó, csapadék, ez a kemény száraz mínuszos idő - gondolom - nem kedvez a bomlásnak.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Mulcsozás - Lasagna ágyás (réteges mulcsozás) 7 éve 2 hónapja #17177

  • ecovitka
  • ecovitka profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
  • Hozzászólások: 1176
  • Köszönetek száma: 530
Az avar alatt és felett lévő föld problámás lehet a magok csírázása ill. a növények növekedése szempontjából. Hacsak nem a legalsó avar réreg alá ültetsz. Az avarnak és a tőzgnek elég nagy a szén tartalma, ami pentozán hatást, azaz átmeneti nitrogén hiányt okozhat (mert az összes elérhető N megkötődik a mikroorganizmusok által képzett élő biomasszában). Lehet, hogy az ültetőgödröket, ültető sávokat érdemes lesz majd egy kis kompszttal vagy valami egyéb N-ben bővelkedő anyaggal dúsítani.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: SzucsCsaba
Oldal elkészítésének ideje: 0.123 másodperc
Az fórum motorja a Kunena Fórum