Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: új terület első munkálatai

új terület első munkálatai 9 éve 6 hónapja #13734

  • gergo
  • gergo profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
  • Hozzászólások: 1306
  • Köszönetek száma: 442
gorbekukac beküldte:
... Így rengeteg energiát felőröl feleslegesen a kert. ...

... az idén úgy döntöttem nem lesz szántás hanem most a terület 2/3-át kb 20 cm vastagon betakartam szalmával és ezt most ha lekerül minden a kertből akkor ezt be szeretném tárcsáztatni a földbe hogy javuljon annak a szerkezete. Erről mi a véleményetek?

A továbbiakkal vagyok meglőve, hogy a tárcsázás után mit csináljak vele? Szórjam-e meg megint szalmával, -mert hála az égnek az sem gond- vagy tavasszal a veteményt takarjam majd be vele? Vagy csak a sorok közét? Mi a véleményetek?

Szerintem egyszerűen csak hagyd ki a tárcsázást. Így nem kell újrahordanod szalmával. Az egy tévhit, hogy a tárcsa segít a talajszerkezetet javítani. Azt idővel a változatos talajélet csinálja. De csak akkor tudja, ha békén van hagyva. A tárcsázásnak csak rövidtávon van olyan hatása amitől úgy tűnik, hogy a talaj szerkezete javul; hosszútávon rontja azt. Palántázz, vagy csak húzd el a szalmás takarást onnan, ahová magot vetsz. Később visszatakarhatod. Ha van extra szamlád, nyugodtan hordj rá többet.
Gergő
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: gorbekukac

új terület első munkálatai 9 éve 6 hónapja #13742

  • tildi16
  • tildi16 profilkép
  • TÁVOL
  • Fresh Boarder
  • Hozzászólások: 18
  • Köszönetek száma: 2
Ezt most kaptam, érdemes megnézni!

Szép napot!
Ildi

Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

új terület első munkálatai 9 éve 6 hónapja #13746

  • gergo
  • gergo profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
  • Hozzászólások: 1306
  • Köszönetek száma: 442
Nagyon megy most az Iván kertje. Ez már legalább a 3. hely a fórumon, ahova be lett linkelve ez a videó az utóbbi 2 hétben...

:woohoo: Meglepetés :woohoo: : van róla egy témánk is - Iván kertje
Gergő
Utolsó szerkesztés: 9 éve 6 hónapja Beküldte: gergo.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

új terület első munkálatai 9 éve 6 hónapja #13747

  • martindian
  • martindian profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
  • Hozzászólások: 1209
  • Köszönetek száma: 578
Gorbekukac,

Csatlakoznek Gergohoz,estleg annyiban elterve,hogy takaras elott boronaltatnam,tarcsaznam egyszer,csak azert,hogy ha hatalmas rogok vannak,akkor a talajt picit egyenletesebbe tegye.
Ha a sajat foldem lenne akkor ezt sem tennem,mert sok idom van varni, de, ha jol ertem,akkor Te minden evben itt gazdalkodsz,tehat talan konnyebb, ha nem buckakon maszkalsz, de ha permasan akarsz foldet muvelni,akkor valoban hanyagolni kellene elobb utobb azt a fajta ultetest,amit eddig lefestettel.
Szerintem is szord jo vastagon a szalmat,tagyas szalmat ismet szalmat...akar a terulet felen is megcsinalhatod , utanna pedig leirhatod,milyen kulonbsegeket tapasztaltal jovore a termeshozamot,talajt illetoleg.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: gorbekukac

új terület első munkálatai 9 éve 6 hónapja #13769

  • gorbekukac
  • gorbekukac profilkép
  • TÁVOL
  • Junior Boarder
  • Hozzászólások: 36
  • Köszönetek száma: 3
Köszönöm a gyors válaszaitokat. Én is úgy gondoltam, hogy megfelezem a kertet aztán majd meglátjuk.

A gyökérzöldségek miatt mindenképp ki kell valamit találni, mert ha nincs- jelen állás szerint - művelve a talaj akkor használhatatlan ágas bogas valamik nőnek csak.

Innen a fórumról jött a dombágyás ötlete. Próbaként fogok egyet csinálni.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

új terület első munkálatai 9 éve 6 hónapja #13771

  • gergo
  • gergo profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
  • Hozzászólások: 1306
  • Köszönetek száma: 442
gorbekukac beküldte:
A gyökérzöldségek miatt mindenképp ki kell valamit találni, mert ha nincs- jelen állás szerint - művelve a talaj akkor használhatatlan ágas bogas valamik nőnek csak.

Ásó, ásóvilla, kettős ásás ... Biointenzív termesztés
Gergő
Utolsó szerkesztés: 9 éve 6 hónapja Beküldte: gergo.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: gorbekukac
Oldal elkészítésének ideje: 0.147 másodperc
Az fórum motorja a Kunena Fórum