Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: új terület első munkálatai

új terület első munkálatai 5 éve 10 hónapja #17758

  • Molyka
  • Molyka profilkép
  • TÁVOL
  • Senior Boarder
  • Hozzászólások: 58
  • Köszönetek száma: 21
A traktorutat sem hagytam kihasználatlanul, "pillangóskert" lett belőle egynyáriakból (ősszel sajnos ugye átvonulnak rajta):


P1110839.JPG
Utolsó szerkesztés: 5 éve 10 hónapja Beküldte: Molyka. Indoklás: Nem ment el a kép a szöveggel.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

új terület első munkálatai 5 éve 10 hónapja #17759

  • Molyka
  • Molyka profilkép
  • TÁVOL
  • Senior Boarder
  • Hozzászólások: 58
  • Köszönetek száma: 21
P1110825.JPG
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

új terület első munkálatai 5 éve 10 hónapja #17762

  • Veronika
  • Veronika profilkép
  • TÁVOL
  • Junior Boarder
  • Hozzászólások: 34
  • Köszönetek száma: 6
Jó nézni ezeket a képeket, olyan, mint egy festmény. :) Mi már kétszer eljutottunk idén tavasszal a birtokra. Kaszáltunk és a száraz kaszálékkal beborítottuk a leendő konyhakertet. Először ezt az 50 m2-t fogom elhódítani. 3 hét takarás után levettem a mulcsot és nedves, puha volt alatta a föld. Volt itthon egy margarinos doboznyi nagydobosi és orange sütőtökmag, azt szétszórtam, lesz ami lesz alapon, meg a fürdőszobában palántázott 9 db nagydobosi sütőtökgyereket is elültettem, mulcsot tettem rá. Azóta sajnos nem jutottam el, nem tudom, mi van velük. Három szem krumplit is ültettem (kicsírázott a kamrában) egy dézsába még az első látogatáskor, az szépen kinőtt, a második lemenetelkor építettem rá kaszálékból "gólyafészket" (by szomszédasszony) kb. 40 centi magasan. 1 szemet csak úgy beástam a földbe, 2 szem kiflikrumplit pedig palántaként neveltem a fürdőszobában és úgy ültettem el. Találtam a házban rengeteg vetőmagot, jó részük lejárt. Vetettem kukoricát, babot, cukorborsót, csak úgy az előkészítetlen talajba, de nem kelt ki, nagy volt a meleg és a szárazság. A másik dézsába 5 batátapalántát ültettem, a második ottlétünkkor jól érezték magukat. A második alkalommal szétszórtam a ki nem kelt bab és kukorica helyére spenótmagot, a ki nem kelt borsó helyére meg céklát, azt rendesen sorba vetettem. Most arra hajtok, hogy őszre legyen komposztom és augusztusra egy tiszta területem, ahova némi talajegyengetés után tudok vetni olajretek/mustár kombót, majd ennek levágása után télre rozst. Sok gondom van a gyümölcsfa magoncokkal. Ezeket lekaszáltuk, de nem tudom, hogy ennyi elég lesz-e, vagy ki kell ásni? Találtunk ásókat a házban, de mindegyik elhajlik.... biliacélból van. Jó lenne, megint menni. Szereztünk két óriási szüretelő taposódézsát, kell csinálni ereszcsatornát és gyűjteni az esővizet, mert amíg ez nincs megoldva, addig zöldségnövényekkel nem tudok eredményt elérni. A gyümölcsfákat és a szőlőt rendbe kell tenni.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

új terület első munkálatai 5 éve 5 hónapja #17816

  • Molyka
  • Molyka profilkép
  • TÁVOL
  • Senior Boarder
  • Hozzászólások: 58
  • Köszönetek száma: 21
Kipróbáltam a szalma-mulcsot. 300 bálát terítettem jó vastagon a kert egy sávjára. Fantasztikus, alig hiszek a szememnek-szinten működik. :)

Még júliusban mulcsoltam, itt hatalmas aszályok jártak, de ezen a parcellán soha nem száradt ki a talaj. Nyáron szinte csöpögős volt a mulcs alja. Most nvemberben, 3 hónapos aszályban is kellemesen nedves. A talaj szerkezete eszményien laza. Kalapos gombák jelentek meg szerte a fák körül. Múlt héten 7 cserjét ültettem el a mulcsozott részen, és meglepő módon sehol sem találtam pocokjáratot, az ásó pedig úgy szelte a földet, mintha vaj lenne.

Ezzel szemben a csak saját kaszálékával takart részen sorra pocokjáratokba ástam bele; az ásás kínszenvedés volt, csákányozni kellett a földet, és a kőkemény, csontszáraz rögöket verejtékes volt szétzúzni, hogy visszajuttathassam a gödrökbe.

Jövőre az egész kertet mulcsolni fogom. Tudom, hogy a fenntarthatóságba nem illeszkedik ez a módszer, de nálam szinte azonnali megoldást hozott. Remélem, hogy ha elindulni segít, később már nem kell ekkora (vagy bármilyen) input.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

új terület első munkálatai 5 éve 5 hónapja #17817

  • Bozse
  • Bozse profilkép
  • TÁVOL
  • Platinum Boarder
  • Hozzászólások: 320
  • Köszönetek száma: 99
Molyka! :)
Mit jelent a jó vastagon cm-ben és négyzet méterben?
A bála körbála vagy kis bála?
Forintban mennyi volt?
Köszönöm válaszod.
Bozse
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

új terület első munkálatai 5 éve 5 hónapja #17818

  • Molyka
  • Molyka profilkép
  • TÁVOL
  • Senior Boarder
  • Hozzászólások: 58
  • Köszönetek száma: 21
Kis kockabálák voltak, kb. 3 rétegre szedtem szét egy bálát, 90ezer volt (300/bála). A területet lemérhetem, de a lényeg végül is annyi, hogy egy bála három bálányi alapterületű helyet foglalt el.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Bozse
Oldal elkészítésének ideje: 0.131 másodperc
Az fórum motorja a Kunena Fórum