Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Direktvetés, mulcsvetés kis energiával

Direktvetés, mulcsvetés kis energiával 4 éve 10 hónapja #14208

• Pettendi Miklós
  • Pettendi Miklós profilkép
  • TÁVOL
  • Gold Boarder
  • Köszönetek száma: 84
Jól néz ki.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Direktvetés, mulcsvetés kis energiával 4 éve 10 hónapja #14216

• piri
  • piri profilkép
  • TÁVOL
  • Fresh Boarder
  • Köszönetek száma: 2
Gabona utan 2* joker tarcsa, szeptemberben grubber lobab vetessel egy menetben.
Tavasszal pedig direktbe vetik a popcorn kukoricat 50cm-es sortavval
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: acszati

Direktvetés, mulcsvetés kis energiával 4 éve 7 hónapja #14865

• acszati
  • acszati profilkép
  • TÁVOL
  • Expert Boarder
  • Köszönetek száma: 32
Lehet nem csak ide tartozna ez a video de ezt a témát is érinti.

Majd rakjátok át máshová is.

Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: RUPI, szabolcs, Tboy, djohn

Direktvetés, mulcsvetés kis energiával 4 éve 7 hónapja #14874

• szabolcs
  • szabolcs profilkép
  • TÁVOL
  • Gold Boarder
  • Köszönetek száma: 121
Baromi jó ez a film . A nemsokára esedékes fórumtalálkozón majd felvetem , hogy próbáljunk valami tárhelyet létrehozni az ilyen izgalmas dokuk részére , hogy hosszabb távon se vesszenek el a topic-erdőkben . Még egyszer kösszencs .

Direktvetés, mulcsvetés kis energiával 4 éve 7 hónapja #14877

• acszati
  • acszati profilkép
  • TÁVOL
  • Expert Boarder
  • Köszönetek száma: 32
Nagy érdekesség történt az egyik földünkön.A képeken rá nagyítva látható jobban sőt ha 1hónappal előbb fényképeztem volna le még szembetűnőbb lett volna a különbség.Most is az csak a fényképező nem adja vissza.

A lényeg hogy a nyáron egy 10 felsodort lucerna rendet elvitt az eső.Akkor ugy döntöttünk hogy kihordjuk az egyik gyenge nagyon kötött levegőtlen földünkre.Villával szépen szétterítettük a lucernát és az esők miatt nem is tudtuk bedolgozni csak összel és kapott egy tárcsát és lazitást persze addigra már kifakulva elszáradva lett a lucerna.Rozs lett bele vetve zöldtrágyának.
December vége január környékén voltam kint először és megdöbbenve tapasztaltam hogy az a terület ahová szórtuk a pillangóst rikító zöld a többiek meg a fagytól vagy a rozsdától sárgák fakók..Tegnap készítettem a képeket és most mindenfele szürkés fakók a gabonák és ez pedig zöld.

SAM_4939.JPG

SAM_4940.JPG

SAM_4941.JPG

Az a kérdésem hogy a kifakult elszáradt lucerna szára tápanyagot levegőzött talajt adott vagy mégis mi okozta ezt a különbséget.
A kiszórt mennyiség az kb 2-3m2 \kis bála lehetett ,szóval nem valami sok.(azért tudom mert volt megázott bála is amit oda hordtunk.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: ecovitka, tisztamo

Direktvetés, mulcsvetés kis energiával 4 éve 7 hónapja #14891

• ecovitka
  • ecovitka profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
  • Köszönetek száma: 527
Köszi Acszati, hogy ezt megosztottad. Nagyon kíváncsi leszek, hogy mit mutat majd tavasszal, kora nyáron a helyzet!
Szerintem több oka is lehet annak, hogy szebb, zöldebb a rozs a lucernás sávon (bár a képeken amúgy tényleg alig látszik):
- egyfelöl a lucerna kiszáradva és elsárgulva is jócskán tartalmaz még nitrogént. A N a klorofill szintézishez is kell. A növény nitrogén tartalmára a zöld szín mélységéből is szoktak következtetni. Minél zöldebb annál több N van benne. Tehát a rozsnak biztosan nagyon jót tett a lucerna N tartalma.
- A másik dolog pedig az, hogy a lucernát bedolgozva növeltétek a talaj szervesanyag tartalmát, ami porózusabbá, szellősebbé és jobb vízháztartásúvá tette azt a sávot, ami kedvezően hatott valószínüleg a rozsra.
- A magasabb szervesanyag tartalmonak köszönhetően a biológiai aktivitás is növekedhetett és ezáltal egyéb tápanyagok is jobban elérhetővé válhattak a rozs számára.

Ezek voltak így hírtelen a gondolataim... Nagyon örülnék neki, ha késöbb is mutatnál erről képeket. Nagyon kíváncsi vagyok hogy alakul majd a történet!
Oldal elkészítésének ideje: 0.369 másodperc
Az fórum motorja a Kunena Fórum