Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: új terület első munkálatai

új terület első munkálatai 6 hónapja 1 napja #17819

• Molyka
  • Molyka profilkép
  • TÁVOL
  • Senior Boarder
  • Köszönetek száma: 18
Így festett a takart rész:

P1130468.JPG

Itt látszik a szegélynél, mekkora vegetációt kaszáltam le többször is a nyáron, mégis önmagában kevés volt a talaj javításához:

P1130465.JPG

A bálák szétterítésével vártam addig, amíg nem jött végre eső, hogy a takarás előtt nedves legyen a talaj, és nedves maga a mlcs is.
Az szerintem nem nyomott sokat a latban, hogy a szétterítés előtt kiszórtam zsákos humuszkészítményt és egy kevés komplex műtrágyát a földre, mert azt gondoltam, hogy a mulcs aljának bomlásához jól jöhet (azért gondolom, mert ezt megtettem kaszálás előtt is a szalmátlan részen).
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Bozse

új terület első munkálatai 6 hónapja 14 órája #17820

• Bozse
  • Bozse profilkép
  • TÁVOL
  • Platinum Boarder
  • Köszönetek száma: 99
Molyka!

Gyulai Iván ökológus is talaj takarással oldja meg a kertművelést.

10:10-nél beszél a szalmával, pontosabban friss lóalommal/trágyával történő talajtakarásról.
Ő 60 cm magasan borította be a talajt. Bevált neki a módszer.
Nekem is teszik az eredmény. a gondot csak az jelenti, hogy az "Isten" szalmája sem elég (a pénze meg pláne) a termeléshez.
A saját kertemben 1.700m2, ebből 200m2-en termeltem zöldséget, így 1.500m2 a kaszálható terület. Ennek a kaszálékát terítettem volna szét. Egy arasznyi (12-14cm) magasan kb 10m2-re futotta. Szóval a dolog nem fenntartható.
Bozse

új terület első munkálatai 5 hónapja 4 hete #17821

• Veronika
  • Veronika profilkép
  • TÁVOL
  • Junior Boarder
  • Köszönetek száma: 6
Remélem, hogy a következő években már csak pótolni kell a megsüllyedt mennyiséget, tehát kevesebb szalma kell hozzá.

új terület első munkálatai 5 hónapja 4 hete #17822

• Molyka
  • Molyka profilkép
  • TÁVOL
  • Senior Boarder
  • Köszönetek száma: 18
Igen, ezt a dilemmát még a bálák vásárlása előtt mérlegeltem. Az egyetlen enyhítő körülmény, hogy helyi gazdának adtam a borsos árat a bálákért, és nem egy kazánban tüzelik el, de hát ő sem fenntarthatóan termel, szóval ezt az ügyet nem sikerült támogatnom. Jövőre a komposzttea van tervben, még a sajáton felüli vastag mulccsal kombinálva. Aztán meglátjuk...

Sajnos a terület saját kaszáléka nem elég (legalábbis nálam nem volt), több éven át alkalmaztam, nulla változással. Már-már azt hittem, hogy maga a mulcsolás egy hatástalan, "úri-muri" módszer. Most már tudom, hogy (a kritikák ellenére bizony száraz klímán, aszályos évben is) működik, csak épp rengetegre van szükség belőle.

A mélymulcsos módszerről elolvastam, amit csak találtam, de jelenleg nincsenek állataim, és trágyához még itt falun is nehéz jutni. Kis területen meg is csináltam ezt az almos mélymulcsot, gyomfojtás nélkül (mert ez a többi problémához képest kevésbé sarkallatos most). Közelítőleg 4,5-5 t istállótrágyát hozattam (kb. könyörögni kellett a lótartó számára igen jutányos ár ellenére is érte), és mindössze a legrosszabb állapotban lévő kertvégre lett elég (itt nem vizsgáltam a talajt, majd tavasszal nézek alá).
Oldal elkészítésének ideje: 0.422 másodperc
Az fórum motorja a Kunena Fórum