Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: akác komposztálódása

akác komposztálódása 5 éve 1 hete #14029

• toti2
  • toti2 profilkép
  • TÁVOL
  • Gold Boarder
  • Köszönetek száma: 99
hallottatok már a forgatás nélküli komposztáláshoz simán megy nem kell azt a halmot macerálni ha ráérek akkor lefotozom pont most hordtam ki a komposztomat amit nem forgattam meg. és lefotozom az augusztusi eper telepitésem is amit ezzel a komposztal követtem el .. magáért beszél majd a kép ..
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

akác komposztálódása 5 éve 1 hete #14030

• JoaoWR
  • JoaoWR profilkép
  • TÁVOL
  • Junior Boarder
  • Köszönetek száma: 20
forgatás nélkül komposztálni nem kell félnetek jó lesz ... (bocs)

Várom a képeket! :)

Komposzt hőmérőnek mi ilyet használunk:
olx.hu/hirdetes/digitalis-homero-beepith...110c-fok-IDf3Hb.html
A szondája egy viszonylag merev, vékony alu-csőbe van vezetve, a vége leragasztva. Beledöföm a komposztba, és várok, amíg stabilizálódik a mért érték.

Én is küldök a mi hadműveleti területünkről.

https://drive.google.com/file/d/0B5uED3K82bsYQzJyUEVBZ3lvY3BJOVZhYkEwWU9XbWlrS0dz/view?usp=sharing
Az alja lyukas téglával van kirakva, a vakondok kívültartása érdekében. Viszont vakond helyett valami cickányszerű beköltözött a tető alá.
Az egész alkotmány kizárólag visszamentett alapanyagokból készült :)

Ezek az előáztató hordók:
https://drive.google.com/file/d/0B5uED3K82bsYQmp4dnQ0MWI2Vndrc09UUVpIMUd0LTk4eWJJ/view?usp=sharing
Most épp fenyő és akác ázik, mindenfélével kísérletezünk.

Végül egy kép a benne található anyagból:
https://drive.google.com/file/d/0B5uED3K82bsYUXVuNzZ4YnFPcC13elN4dm9jREFwQVZtdjJJ/view?usp=sharing
Számomra meglepő volt, hogy a giliszták milyen hamar és szívesen birtokba vették. Ma mértem, 16°C volt a maghőmérséklet, 9°C külső hőmérséklet mellett. Gyakran öntözzük, ritkán forgatjuk.

akác komposztálódása 5 éve 1 hete #14032

• tildi16
  • tildi16 profilkép
  • TÁVOL
  • Fresh Boarder
  • Köszönetek száma: 2
Valakitől hallottam, hogy a komposztot a disznóival
forgattatta meg. A módszer a következő: a komposzt
aljára beszórt egy jó adag kukoricát és ráeresztette a
malacokat. Mivel köztudott, hogy ezeknek az állatoknak,
még a kutyáknál is jobb a szimatuk, ezt hamar megérezték és
elvégezték a nehéz munkát.
Nekünk sajnos nincs malacunk, így marad a vasvilla.

akác komposztálódása 5 éve 1 hete #14035

• martindian
  • martindian profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
  • Köszönetek száma: 577
Ildi,
20Ha nyesedek,az rengeteg (nem tudom,hogy tarvagas , vagy gyerites folyik) ha tarvagas van,akkor szoktak eslosorban daraltatni..az uj torvenyek ertelmeben kotelesek eltuntetni a tereprol a galyakat, tehat egyre tobb helyen folyik a daralas, de ezeket altalaban ertekesitik,sot az aki a daralot viszi,tobbbnyire o maga fizet azert,hogy daralhasson es elhordhassa a cuccot.
Ezt csak azert jegyzem meg,mert ha valoban megkapjatok akkor itt sok teherauto daralek lesz,aminek az elhelyezeset erdemes jol megtervezni...
Ahogy tobben is megjegyeztek,nem feltetlenul kell forgatni a cuccot (en sem szoktam)
A disznos eljaras nekem kicsit macerasbak tunik,plane faapritek eseteben...en akkor inkabb mar alomnak hasznalnalm es azt majd bedolgozzak rendesen es utanna lehet az olat arrebb telepiteni es ez mehet sokszor ennyi alapanyag eseten.
Nem beszelve arrol.ha a malacok valamit szetturnak,utanna az komposzdomba visszarakni, haaaaaat csak sajnalni tudom azt aki bevallalja.

akác komposztálódása 5 éve 1 hete #14038

• kovibali
  • kovibali profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
  • Köszönetek száma: 259
Komposztolni lehet többféle képpen, egyik sem jobb önmagában, mint a másik. Mindegyiknek van előnye és hátránya, illetve veszélyei. Mindig egy döntés, hogy melyik módszert választja az ember: mérlegeli a körülményeket és célokat, majd tudatosan dönt. A termo komposztálás, bár forgatni kell, a legtöbb előnyt nyújtja, és viszonylag egyszerűen elkerülhetőek a veszélyei, ezért is a leggyakrabban választott mód, ha minőségi komposzt előállítása cél.

Mivel itt most többen összegyűltetek, akik statikus komposztáltok, kérdezném tőletek, hogy Ti hogyan bírkoztok meg a statikus komposztálás hátrányaival és veszélyeivel?
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: gergo

akác komposztálódása 5 éve 1 hete #14039

• martindian
  • martindian profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
  • Köszönetek száma: 577
A statikus komposztalas veszelyeivel eppen ugy birkozik meg szerintem sokunk,mint az egyebb veszelyforrassal ebben es mas permas temakorokben, de igyekszem csak a sajat nevemben beszelni; -lovesem sincs sok egyebek mellett e komposztalsi formak veszelyeivel es tobbek kozott azert is kerdezek sokat,hogy egyszer csak raakadok valakire,aki majd felnyitja a szememet :)
Lehet tul egyszeruen es parasztosan gondolkozom,de az erdoben sem latok manokat akik porgetik az avart (nem cinikus vagyok,csak ehes a tudasra es mindig kicsit megfeszulok,ha valaki nalam jobban tud valamit de ahelyett,hogy megtanitana,inkabb barkobazik)
Nem szemelyeskedes Bali,plane nem veled, de mindjart zar a konyvtar en meg maradok tudatlan :)

OFF
Bali,Te kozkertezel?
Oldal elkészítésének ideje: 0.343 másodperc
Az fórum motorja a Kunena Fórum