Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: talajtakarás

talajtakarás 7 éve 8 hónapja #16809

  • Bragbol
  • Bragbol profilkép
  • TÁVOL
  • Senior Boarder
  • Hozzászólások: 53
  • Köszönetek száma: 16
2,5 méter magas, és 1 méter széles, koktélparadicsom, kövér terméssel,
úgy, hogy a gyökerét számtalanszor széttúrta a vakond és üregesre mosta az esővíz!
Sose tömködtem rá földet mert úgy gondoltam akkor még több gyökeret megsértek és még jobban visszaveti a növényt, mulccsal takargattam csak!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Méhész1

talajtakarás 7 éve 8 hónapja #16811

  • Luti
  • Luti profilkép
  • TÁVOL
  • Platinum Boarder
  • Hozzászólások: 333
  • Köszönetek száma: 104
Paradicsomoknál és hasonló 1 nyáriakkal nem volt gondom ilyen szempontból.
Közben beszéltem a szomszéddal, aki ugyan nem permakultúrás, inkább permetez stb., viszont Ő tapasztalta a fáknál a megállást (Ő is figyelmeztetett először erre), ha üreges a talaj a gyökerek között. Neki egy facsemetés mondta el, akinél panaszkodott, hogy milyen fát adott el Neki, évek alatt nem nőtt semmit sem. Akkor mondta neki az árus, hogy nézze körbe egy tömködő fával a fa környékét. Körbenézte és nagy üregeket talált.

Lehet, hogy az évelő fáknál ez máshogy van mint pl. a paradicsomnál. Több ültetési prospektusban is olvastam, hogy vigyázni kell ne legyen levegős a talaj a gyökerek körül ültetéskor se.
Zöldebb életmód: begreeny.com
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

talajtakarás 7 éve 8 hónapja #16812

  • Méhész1
  • Méhész1 profilkép
  • TÁVOL
  • Expert Boarder
  • Hozzászólások: 98
  • Köszönetek száma: 100
Luti beküldte:
Paradicsomoknál és hasonló 1 nyáriakkal nem volt gondom ilyen szempontból.
Közben beszéltem a szomszéddal, aki ugyan nem permakultúrás, inkább permetez stb., viszont Ő tapasztalta a fáknál a megállást (Ő is figyelmeztetett először erre), ha üreges a talaj a gyökerek között. Neki egy facsemetés mondta el, akinél panaszkodott, hogy milyen fát adott el Neki, évek alatt nem nőtt semmit sem. Akkor mondta neki az árus, hogy nézze körbe egy tömködő fával a fa környékét. Körbenézte és nagy üregeket talált.

Lehet, hogy az évelő fáknál ez máshogy van mint pl. a paradicsomnál. Több ültetési prospektusban is olvastam, hogy vigyázni kell ne legyen levegős a talaj a gyökerek körül ültetéskor se.

Még mielőtt ítéletet mondanák, jó lenne tisztázni, hogy vakond vagy pocok ami fáidat növekedésbe gátolná. Gyanítom a második a tettes.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Bozse

talajtakarás 7 éve 8 hónapja #16813

  • Méhész1
  • Méhész1 profilkép
  • TÁVOL
  • Expert Boarder
  • Hozzászólások: 98
  • Köszönetek száma: 100
A vakon túrásnál a földbe vezetőjárat pont középen van pocok is hasonló túrást csinál, de a lejárat a szélén van.


gazigazito.hu/?modul=oldal&tartalom=487004
Utolsó szerkesztés: 7 éve 8 hónapja Beküldte: Méhész1.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Luti

talajtakarás 7 éve 8 hónapja #16814

  • Luti
  • Luti profilkép
  • TÁVOL
  • Platinum Boarder
  • Hozzászólások: 333
  • Köszönetek száma: 104
Bár a túrások egyértelműen vakondé a leírás alapján. Viszont a fák tövében és környékén nem volt túrás. Karóval szurkálva inkább "szivacsos" hatást éreztem egyes fák körül -> tehát inkább egér?

Az egyik helyen hosszú vízszintes járat volt, kb. 6-8 cm átmérőjű, kör alakú. Felszíni túrás nyom semmi a környéken. Ezt vajon mi okozhatta?
Zöldebb életmód: begreeny.com
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

talajtakarás 7 éve 8 hónapja #16816

  • Méhész1
  • Méhész1 profilkép
  • TÁVOL
  • Expert Boarder
  • Hozzászólások: 98
  • Köszönetek száma: 100
Luti beküldte:
Bár a túrások egyértelműen vakondé a leírás alapján. Viszont a fák tövében és környékén nem volt túrás. Karóval szurkálva inkább "szivacsos" hatást éreztem egyes fák körül -> tehát inkább egér?

Az egyik helyen hosszú vízszintes járat volt, kb. 6-8 cm átmérőjű, kör alakú. Felszíni túrás nyom semmi a környéken. Ezt vajon mi okozhatta?

Ha a járat a túrás közepén függőlegesen vezet le az a vakond, ha a eltolódik oldalra akkor egyéb rágcsáló. A vakond kimondottan rovar és giliszta evő elvétve okoz kárt az útjába eső növényekbe. A többiek tápláléknak is használják a gyökereket. A járta rendszerek lehetnek több száz méteresek is. Akár vándorpatkány lehet.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Luti
Oldal elkészítésének ideje: 0.123 másodperc
Az fórum motorja a Kunena Fórum