Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: talajtakarás

talajtakarás 7 éve 8 hónapja #16888

  • Laci
  • Laci profilkép
  • TÁVOL
  • Junior Boarder
  • Hozzászólások: 29
  • Köszönetek száma: 16
Hát persze- a 3. oldalt lehagytam - Ime:
Facélia 990
Mustármag 290
Olajretek mag 290
Papagáj keverék 300
Énekesmadár keverék 300
Pinty keverék 300
Vöröshere Mag 1300
PopCorn Kukorica 150-250
Csipkebogyó mag 300
Rizs törtszem 150
Napraforgó Hántolt 500
Vörös szőlőmag 370
Szudáni fűmag 450
Juharborsó 550
Silócirok 450
Tönkölybúza hántolatlan 200
Mungóbab 750
Kukoricacsíra pellet 250
Egyébként ma megkaptam őket, bruttó 5000,- Ft volt postával.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Piczege Pórec, Bozse, Méhész1

talajtakarás 7 éve 8 hónapja #16890

  • Bozse
  • Bozse profilkép
  • TÁVOL
  • Platinum Boarder
  • Hozzászólások: 320
  • Köszönetek száma: 99
Ma személyesen voltam az üzletben, sajnos sincs zöldtrágya növény, lucerna kivételével. Kérdésemre elmondták, hogy nem tartják valószínűnek, hogy lesz.
Bozse
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Méhész1

talajtakarás 7 éve 8 hónapja #16891

  • Méhész1
  • Méhész1 profilkép
  • TÁVOL
  • Expert Boarder
  • Hozzászólások: 98
  • Köszönetek száma: 100
Kérdés melyik üzletbe voltál? Mert ma a kaposvári OBI -ba voltam valóba nincsen zöldtrágya növények ellenben Ausztriába vannak pontosan zöldtrágya növénynek megjelölve.
A Laci által feltett árlista korrekt apromag.hu oldalon lehet rendelni.

Ha lesz időm készítek egy kis összefoglalót, hogy melyik milyen hatással van a talajra lazítás, N gyűjtés, fonálféreg gyérítés, elfagyó stb. valamit egyszerű keverékeket amik kimondottan kiskertekhez zöldség termesztéshez. Olyat ami elfagyó fajták. hogy ne kelljen tavasszal kaszálni vagy hengerezni esetleg egy olyan keveréket amit tavasszal munkát igényel és biztosítja hosszabb távon a talajtakarást és a vetésnormát egyszerűség kedvéért 100 m2 egységre megadva.

Most vetek tarlórépát szórva majd a "erdőkertembe" és csatolni fogom a eredményeket fénykép melléklettel.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: ecovitka, Bozse, Laci

talajtakarás 7 éve 8 hónapja #16893

  • Bozse
  • Bozse profilkép
  • TÁVOL
  • Platinum Boarder
  • Hozzászólások: 320
  • Köszönetek száma: 99
A budapesti Savoyában voltam.
Bozse
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

talajtakarás 7 éve 7 hónapja #16950

  • Méhész1
  • Méhész1 profilkép
  • TÁVOL
  • Expert Boarder
  • Hozzászólások: 98
  • Köszönetek száma: 100
Üdv Mindenkinek!

Lassan itt az ősz és a kertekbe egyre több hely szabadul fel ami üres lesz. Egy kis figyelem felhívással szeretném az előre látás biztosítani. Aki eddig takaró mulcsot használt annak a mulcs vastagsága elégé megvékonyodott és most már nem pótolni kell, hanem a talajtakaró szerepet a takarónövényeknek kell átvenni. Nem csak azokhoz szeretnék szólni akik elég bátrak és forgatás nélküli művelésre váltottak vagy váltani akarnak, hanem azokhoz is szól akik még az ásást és a szántást preferálják. És mindig csak pár tíz négyzetméteres hobby kertről beszélek, egy kis ötletbörze eszközökről és vetési technikáról. Egy következő alkalommal pedig takarónövény javaslatok egy kis ismertetővel egybe kötve. Megpróbálom a Laci fórumtársunk által bejáratott webáruház kínálatából összeállítani, így gyakorlatilag bárki meg tudja rendelni a magokat.

A takarónövények (későbbiekben =TN) jelentősége abba nyilvánul meg, hogy a lekerült főnövényünk után visszamaradt tápanyagokat nem engedi kimosódni a talajból a csapadék hatására, további nitrogént köt meg a levegőből, takarja a talajt nem engedi a gyomosodást. Gátolja a talajeróziót, fenntartja a talajéletet ezáltal nem égeti ki a talajból a szenet stb.

Sorba kerülnek betakarításra a növények a hulladékot ha nem komposztálunk akkor ne szállítsuk el ne égessük el. Hanem terítsük el a talajon egyenletesen, ha rendelkezünk fűnyíróval ez egyenletes terítés és aprítás érdekébe toljuk át rajta fűgyűjtő kosár nélkül a többit a természet rendezi.

Ásás szerelemeseinek most még nincsen itt az ideje az ásásnak a felszabadult területeken kinek, hogy tetszik végezhetünk egy gyomtalanító sarabolást ( nagyok tarlóhántást csinálnak) majd tetszés szerinti növénnyel vagy mixel megszórjuk az üres helyeket. Ha használjuk a gazda botot és úgy ítéljük meg tömörödött a talajunk akkor megejthetünk egy ásóvillás forgatás nélküli lazítást.

Szórva vetés legegyszerűbb módja vödörből vagy zsákból kézzel megszórjuk a területet egyenletesen, de aki szeretne ennél precízebben az vehet fűmagszórót pár ezer forintért amiből van kézben tartható vagy húzható kis kocsi is. Majd következik a egy vasgereblyével történő begereblyézés. Nem árt egy talaj felszín tömörítés legegyszerűbb módja mivel kis területről van szó szépen letapossuk a felszínt vagy fogunk egy deszka lapot teszünk bele egy nyelet és azzal nyomjuk le a föld felszínt egy kicsit rá állunk majd a nyéllel tovább tesszük vagy veszünk egy gyephengert néhány tízezer forintért és azzal hengerezzük le. A tömörítéssel nagyban javítjuk a kelési eredményeket.

Ezt a tevékenységet minden betakarítással felszabadult hellyel elvégezzük igaz nem lesz egységes a TN feddése, de a célját eléri fagyok beköszönte előtt kb novemberre lesz egy egybefüggő TN területünk.
Akik szeretik ősszel felszántani vagy ásni a kertet azoknak sem képez akadályt, jöhet a kaszálás irány a leforgatás (szerintem rossz megoldás, de embere válogatja) kaszálásnál jobb a fűnyíró mert az aprítja.

Hát a forgatás nélküli az később jön.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

talajtakarás 7 éve 7 hónapja #16953

  • SzucsCsaba
  • SzucsCsaba profilkép
  • TÁVOL
  • Senior Boarder
  • Hozzászólások: 58
  • Köszönetek száma: 11
Sziasztok!

Írod, hogy a kaszálásnál jobb a fűnyíró. Én elég régimódi vagyok, szóval eddig kaszáltam és sarlóztam. Az elektromos fűnyírókkal nem szimpatizálok, a benzinesekkel még kevésbé.

Hallottam viszont kézi fűnyírókról.

Van ezekkel valakinek tapasztalata? Ezek is aprítanak? Viszonylag nagyobb és egyenetlenebb terepre is alkalmazhatók (kb. 1000 négyzetméter).

Köszönettel!
Utolsó szerkesztés: 7 éve 7 hónapja Beküldte: SzucsCsaba. Indoklás: elírás javítása
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Bozse
Oldal elkészítésének ideje: 0.147 másodperc
Az fórum motorja a Kunena Fórum