Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: talajtakarás

talajtakarás 7 éve 7 hónapja #16959

  • Bozse
  • Bozse profilkép
  • TÁVOL
  • Platinum Boarder
  • Hozzászólások: 320
  • Köszönetek száma: 99
Szia Csaba!

Huhh. Nekem volt a kezemben ezekhez hasonló! Kölcsön kaptam egy ismerős kert tulajdonostól. Álmomban se jöjjön elő! Inkább elővettem a kézi kaszát, sokkal többre mentem vele. Számomra egy használhatatlan valami, pénzkidobás. Tudom a füvet nehéz kaszával levágni, de én inkább vártam, hogy megnőjön és akkor már lehetett kézi kaszával levágni. Én bizonyosan nem vennék ilyen szerkezetet.
Bozse
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: SzucsCsaba

talajtakarás 7 éve 7 hónapja #16961

  • golya94
  • golya94 profilkép
  • TÁVOL
  • Expert Boarder
  • Hozzászólások: 122
  • Köszönetek száma: 97
Szia Csaba!

igazat van a Bosze. nalunk ilyen kezigép volt is. talaltunk amikor lomiztunk. hasznaltunk eddig amikor jo volt, de csak ahol ültünk és hol állt a kertibutorokat (kisebb mint 100 negyszetméter). olyan kis rezse ez praktikus de egy filler se akkorok fizetni ezen a gépre, inkabb kezi kazaval csinalunk ezen a resze ahol kell a rövid gyep (ülohely és utok) is, miota tönkre ment a benzines fünyiro

és nagyobb terület mint 1000 negyszetmeter szerintem borszaszto munka a kezi geppel,

Ezek is aprítanak?
a kézi géket aprítanak is.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: SzucsCsaba

talajtakarás 7 éve 7 hónapja #16965

  • Méhész1
  • Méhész1 profilkép
  • TÁVOL
  • Expert Boarder
  • Hozzászólások: 98
  • Köszönetek száma: 100
Osztom az előttem szólók véleményét mert az a tolós kézi fűnyíró csak kimondottan pázsit gyepre és csak egy pár mm-es vágási magassághoz alkalmasak. Erős és fás szárú növények feladják a leckét vagy ha nagyon nagy a magassága a fűnek. Javaslom tavasszal vegyél két bárányt azok karbantartják a gyepet majd ősszel vágd le őket télen nincsen gond velük és bio üzemanyagot fogyaszt ez a fajta fűnyíró.

Én a kaszálást nem a gyep karbantartásra írtam, hanem a talajtakarásra. Na már most, ha a zöldségesbe felnövő méteres takarónövényt meg kell semmisíteni akkor javaslom először lekaszálni és a jobb aprítás véget pedig fűnyíróval ezt megjárni. Mivel így egy kicsit gyorsabban tudják a talaj lakók lebontani a takarónövényünket.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: SzucsCsaba

talajtakarás 7 éve 7 hónapja #16969

  • SzucsCsaba
  • SzucsCsaba profilkép
  • TÁVOL
  • Senior Boarder
  • Hozzászólások: 58
  • Köszönetek száma: 11
Értem, köszönöm mindenkinek, aki hozzászólt.

Tehát maradok a kaszálásnál és a fűnyíróval való aprításnál. Most éppen van kölcsönben egy fűnyíróm édesapámtól.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

talajtakarás 7 éve 7 hónapja #16975

  • martindian
  • martindian profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
  • Hozzászólások: 1209
  • Köszönetek száma: 578
Az alap temahoz;
3 eve kezdtem es mostanra mondhatom,hogy sikerult a probateruleten (kb 20nm) sikeresnek mondani a talajtakarast hasznosan....
Olyan talajtakarast kerestem,ami szezonalisan takar,mivel kicsi a megmuvelheto kertem. Olyat szerettem volna amiazon tul,hogy takar,hasznos is,az elobb emlitett okok miatt.
Nalam az ujzelandi spenot lett a talaj takaro.
3 ev alatt felszaporodott a teruleten annyira,hogy egyenletesen takar.
a korai vetemenyest nem zavarja (salata,cekla stb) aztan a paradicsomok alatt mar takaro noveny. osszel nem nyulok hozza a foldon hagyom, tavasszal pedig berotalom es ravetem a tobbi korai magot...keson kel, lassan indul be aztan gyorsan no es takar. eleinte szedem,hogy elagazzon es kajaljunk belole,aztan hagyom magot hozni es aztan ujra szedem,mert sok lesz es jut is marad is.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: ecovitka, Méhész1

talajtakarás 7 éve 7 hónapja #16979

  • Méhész1
  • Méhész1 profilkép
  • TÁVOL
  • Expert Boarder
  • Hozzászólások: 98
  • Köszönetek száma: 100
martindian beküldte:
Az alap temahoz;
3 eve kezdtem es mostanra mondhatom,hogy sikerult a probateruleten (kb 20nm) sikeresnek mondani a talajtakarast hasznosan....
Olyan talajtakarast kerestem,ami szezonalisan takar,mivel kicsi a megmuvelheto kertem. Olyat szerettem volna amiazon tul,hogy takar,hasznos is,az elobb emlitett okok miatt.
Nalam az ujzelandi spenot lett a talaj takaro.
3 ev alatt felszaporodott a teruleten annyira,hogy egyenletesen takar.
a korai vetemenyest nem zavarja (salata,cekla stb) aztan a paradicsomok alatt mar takaro noveny. osszel nem nyulok hozza a foldon hagyom, tavasszal pedig berotalom es ravetem a tobbi korai magot...keson kel, lassan indul be aztan gyorsan no es takar. eleinte szedem,hogy elagazzon es kajaljunk belole,aztan hagyom magot hozni es aztan ujra szedem,mert sok lesz es jut is marad is.

A fenti példából is látni nincs egyetlen megoldás, kitartás és talajnak, mikroklímának megfelelő növény megtalálásával is lehet eredményesen talajtakarást folytatni. Lényeg a folyamatos takarás ezzel a talajélet folyamatos marad , mindig át van szőve a talaj gyökérrel ami segíti a talaj ásványi anyag felvételében. És elég jó bejáratot módszer mert már három éve fut és leírtak alapján probléma menetes. Bravo. ;)
Utolsó szerkesztés: 7 éve 7 hónapja Beküldte: Méhész1.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Tboy
Oldal elkészítésének ideje: 0.134 másodperc
Az fórum motorja a Kunena Fórum