Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: talajtakarás

talajtakarás 12 éve 1 hónapja #1415

  • kovibali
  • kovibali profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
  • Hozzászólások: 495
  • Köszönetek száma: 261
hát én gondolkodtam, de nem értem, hogy végülis mi a lényege annak amit írtál..
elmagyaráznád? :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

talajtakarás 12 éve 1 hónapja #1458

  • Muzsikus
  • Muzsikus profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
  • Hozzászólások: 424
  • Köszönetek száma: 134
Faaprítékot próbált már valaki? Nem is tápanyag szempontból, hanem takarás miatt.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

talajtakarás 12 éve 1 hónapja #1461

  • tisztamo
  • tisztamo profilkép
  • TÁVOL
  • Platinum Boarder
  • Hozzászólások: 455
  • Köszönetek száma: 260
Azt írta, hogy 3,8t termésszint mellett hagyományos gazdálkodással 30t istállótrágya és a talajban szabadon élő baktériumok nem fedezik a terméssel elvitt nitrogént.

Elég meglepő. Ha jól gondolom, ez azt jelenti, hogy van még valahol egy jelentős forrás, mert a nitrogén ciklusa a talajban gyors, nincsenek hosszútávú raktárak, amiket apránként fel lehetne élni. (Esetleg rosszak a számok, vagy ekkora termés nem is érhető el tartósan ezzel a módszerrel?)
Utolsó szerkesztés: 12 éve 1 hónapja Beküldte: tisztamo.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

talajtakarás 12 éve 1 hónapja #1468

  • AttilaK
  • AttilaK profilkép
  • TÁVOL
  • Platinum Boarder
  • Hozzászólások: 682
  • Köszönetek száma: 318
Gondolkozom Béláim, de nem szeretném újrafelfedezni a kereket.
Gene Logsdon - Small-Scale Grain Raising:An Organic Guide to Growing, Processing, and Using Nutritious Whole Grains, for Home Gardeners and Local Farmers
Röviden: kis farmokon, ahol nem a hitelek visszafizetésének kényszere szorítja a profimaximalizálást, el lehet játszani a sorközökkel, ültetési időpontokkal, cover cropokkal, s elsősorban ez utóbbiak gond nélkül belehordják még az igen nitrogénigényes kukoricának is a szükséges mennyiséget. Kisebb költségek, kisebb hozam, s a föld szerves anyaga is csak gazdagodik.
Nem az a beteg, aki nem alkalmazkodik egy abnormális világhoz.
Utolsó szerkesztés: 12 éve 1 hónapja Beküldte: AttilaK.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

talajtakarás 12 éve 1 hónapja #1470

  • Razide
  • Razide profilkép
Tisztamo: Feltevésed második része a helyes, azaz ekkora termés csak akkor érhető el, ha a kiszámolt N mennyiséget megkapja a talaj. A 3,8 egy olyan szám, ami a tavalyi vagy tavalyelőtti országos termésátlag volt búzában, tehát nem egy valóságtól elrugaszkodott termésátlagot céloztam meg. Ha pedig nem kapja meg a növény a szükséges N-mennyiséget, akkor jönnek a hiánybetegségek (törpenövés, sárgulás) és a hiánnyal arányosan csökken a terméshozam is. Ezért az AttilaK által ajánlott módszer sokkal tetszetősebb, ilyet én is alkalmazni szeretnék :-)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

talajtakarás 12 éve 1 hónapja #1474

  • kovibali
  • kovibali profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
  • Hozzászólások: 495
  • Köszönetek száma: 261
tisztamo beküldte:
Azt írta, hogy 3,8t termésszint mellett hagyományos gazdálkodással 30t istállótrágya és a talajban szabadon élő baktériumok nem fedezik a terméssel elvitt nitrogént.
Köszi!
Permában sztem nem a növényeket tápláljuk, hanem a talajéletet, így nem sokra mennek az ilyen számítások. Persze úgy tűnik, mintha ez csak egy elvi különbség lenne, de valahogy szerencsére végeredményében is különbözik. Fukuoka nem műtrágyázott, nem trágyázott, mégcsak nem is komposztált, és hozta a legjobb hagyományos farmok termésátlagát évről évre. Fehérhere cover crop és a terményből szalma mulcs, meg zen vudu.. Az uralkodó irányzat, h toljuk az NPK-át más nem számít, már tudjuk, h téved, így nyilván a számításai sem helyesek.

Egyszer egy olimpikonunktól hallottam, h egy ideig kísérletezett különböző étrendekkel, többek között gyümölcs diétával. Az edzésnapokon 10+ kiló banánt evett. Ma másképp eszik.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Oldal elkészítésének ideje: 0.134 másodperc
Az fórum motorja a Kunena Fórum