Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Komposztálás

Komposztálás 12 éve 3 hete #1571

  • Iglice
  • Iglice profilkép
  • TÁVOL
  • Fresh Boarder
  • Hozzászólások: 2
Évek óta egy komposztálódobozzal(műanyag) dolgozunk. Elmúlt ősszel kitermeltük belőle a jó anyagot, ment a földbe. A még nem jót visszadobáltuk bele, és télen is folyamatosan töltögettem konyhai hulladékkal.
Idén szeretnék egy másodikat is üzembe állítani. Mikor érdemes elkezdeni abba töltögetni?

I.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Komposztálás 12 éve 3 hete #1573

  • gergo
  • gergo profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
  • Hozzászólások: 1306
  • Köszönetek száma: 442
Tegnap ;)

Na jó, komolyra fordítva a szót, szerintem teljesen mindegy mikor kezdi az ember a komposztálást. A komposzt keletkezése függ a hőmérséklettől is - ha túl hideg van, akkor nem fog beindulni. Ettől viszont nem kell megijedni, mert a belerakott anyag nem romlik meg. Majd ha javul az idő, akkor nagyobb lendülettel indul el.

Mindez feltételezi, hogy odafigyelünk a megfelelő N/C arányra és a nedvességre. Ha például sok N-dús (zöld) nedves anyagot gyűjtünk össze a télen és nem keverünk hozzá elég száraz (barna anyagot), akkor az a hidegben szintén csak vegetál, de mikor beindul könnyen anaerobbá (oxigén mentes) válhat a folyamat, és bebüdösödhet.

Tőlem most ennyi...
Gergő
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet:

Válasz: Komposztálás 12 éve 3 hete #1574

  • Muzsikus
  • Muzsikus profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
  • Hozzászólások: 424
  • Köszönetek száma: 134
Engem abban érdekel a véleményetek, hogy az emberi ürülékhez hasonlóan szerintetek, lehet e normálisan komposztálni kutyakakit? Persze a megfelelő alomanyag hozzáadásával. Szóval? 3 kutya mellett ez érdekes lehet. Mondjuk száraztápot ritkán kapnak, ellenben rendszeresen megdézsmálják pl a csöves kukoricát :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Komposztálás 12 éve 3 hete #1575

  • kovibali
  • kovibali profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
  • Hozzászólások: 495
  • Köszönetek száma: 261
Muzsikus beküldte:
Engem abban érdekel a véleményetek, hogy az emberi ürülékhez hasonlóan szerintetek, lehet e normálisan komposztálni kutyakakit?
szerintem igen, úgyhogy én bele is tettem az egyik komposzt halomba 2 vödörrel
kicsit szétmorzsoltam, megnedvesítettem, meg persze ügyeltem C/N arányra, mint mindig
ez most volt nemrég, majd elmondom milyen lett!

kémiailag biztos nincs gond vele, le fog bomlani
a száraztáp miatt én is aggódom kicsit, de városi környezetben van nagyobb probléma is ennél, szóval.. :)
Utolsó szerkesztés: 12 éve 3 hete Beküldte: kovibali.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Komposztálás 12 éve 2 hete #1605

  • Lucagazda
  • Lucagazda profilkép
  • TÁVOL
  • Expert Boarder
  • Hozzászólások: 141
  • Köszönetek száma: 132
Sziasztok,
van-e valakinek tapasztalata a tiszafa komposztálhatóságával kapcsolatban?
Nekünk sok szép öreg példányunk van a kertben, amelyeket most tavasszal visszavágtunk, de a nyesedékkel nem tudunk mit kezdeni.
A tiszafa minden része - a gyümölcshús kivételével - méreganyagot tartalmaz, ami elbizonytalanít.
Egyenlőre csak nagy általánosságban találtam anyagot arra, hogy a toxikus növények is komposztálhatók (), de nyugodtabb lennék, ha valaki meg tudna erősíteni abban, hogy a tiszafa sem kivétel.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: gergo,

Válasz: Komposztálás 12 éve 2 hete #1606

  • kovibali
  • kovibali profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
  • Hozzászólások: 495
  • Köszönetek száma: 261
hát, sztem ha nem így lenne, tele lenne halott növénnyel, állattal, meg talajjal a(z élő) tiszafa környéke..
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Oldal elkészítésének ideje: 0.145 másodperc
Az fórum motorja a Kunena Fórum