Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: talajtörő daikon retek

talajtörő daikon retek 11 éve 11 hónapja #2732

  • kovibali
  • kovibali profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
  • Hozzászólások: 495
  • Köszönetek száma: 261
AttilaK beküldte:
A leghatékonyabb megoldás, ha összeválogatsz egy magkeveréket, amelyben vannak fajták, amik feltörik az eketalpat is, meg olyanok is, amelyek sekélyebb mélységben, de nagy gyökértömeget hoznak létre. Kedvenceim a fehér csillagfürt, herefajták, daikon retek

A daikon radish itthon milyen néven kapható? Jégcsapretek?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

talajtörő daikon retek 11 éve 11 hónapja #2741

  • Muzsikus
  • Muzsikus profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
  • Hozzászólások: 424
  • Köszönetek száma: 134
Szerintem igen, egyébként a Daikon egy fajta, ha jól tudom, és kíváncsi lennék rá, hogy ez a fajta miben jobb,mint az itthon kapható más fajták.
Na ahogy nézem, augusztusi vetéssel márciusig gyakorlatilag gyommentesen tartja a felszínt, Szerintem a levele mulcsol is kicsit, a gyökere pedig gondolom a talaj lazítására jó.
de szerintem erre bármelyik jégcsapretek megteszi.
Utolsó szerkesztés: 11 éve 11 hónapja Beküldte: Muzsikus.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

talajtörő daikon retek 11 éve 11 hónapja #2745

  • AttilaK
  • AttilaK profilkép
  • TÁVOL
  • Platinum Boarder
  • Hozzászólások: 682
  • Köszönetek száma: 318
Ahogy Muzsikus is írta, igen.
Annyiban más, hogy nem az ízre mentek a "szántó reteknél", hanem kiválogatták a leghosszabb gyökérzettel rendelkező fajtát, kifejezetten mulcsolásra és talajtörésre.
Nem az a beteg, aki nem alkalmazkodik egy abnormális világhoz.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: talajtörő daikon retek 11 éve 3 hete #5743

  • edusa
  • edusa profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
  • Hozzászólások: 422
  • Köszönetek száma: 180
Attila, ha már végre felolvad a föld, és melegebb lesz, légyszi írd meg a tapasztalataidat arról, hogyan bomlik az ősszel talajtakarónak vetett retek!
Konkrétan az érdekel, hogy mennyire büdös, ill. a milyen mértékben bomlik el a retek a földben, mi marad vissza utána.

Köszi!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: talajtörő daikon retek 11 éve 3 hete #5749

  • Muzsikus
  • Muzsikus profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
  • Hozzászólások: 424
  • Köszönetek száma: 134
Nekem maradt retek az ágyásban. A birkák beszabadultak, és a tetejét lerágták. A földben maradó rész szépen lebomlott, inkább száraz héja maradt, mint folyós massza. A szagáról nem tudok nyilatkozni, és igazából nálam fekete retek volt, aminek vastagabb "héja" van. Abból kiindulva, hogy a takarmányrépa hogyan viselkedik, lehet hogy a daikon kellemetlenebb. A répa mélyebben maradó darabja, nem fagy el, még most is 10 cm mélységben szinte teljesen egészséges, ellenben a teteje nyálkásan szétfagy. A többségnek, de nem mindnek, mert még most is van olyan, ami 10 cm kilóg a földből és szépen zöldell. A daikon talán szintén érzékenyebb a fagyra is.
Nade, halljuk Attilát :D
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Oldal elkészítésének ideje: 0.120 másodperc
Az fórum motorja a Kunena Fórum