Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Talaj PH változtatás

Válasz: Természetes talajjavítókat keresek 11 éve 10 hónapja #2839

  • ecovitka
  • ecovitka profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
  • Hozzászólások: 1176
  • Köszönetek száma: 530
Jól sejtem, hogy gyepek sokkal inkább a kevésbé csapadékos helyen alakulnak ki?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Talaj PH változtatás 11 éve 10 hónapja #2844

  • Veronik
  • Veronik profilkép
Angliában gyönyörű gyepek vannak, és nem igazán mondanám kevésbé csapadékosnak. Szerintem inkább a gazdálkodással és az állattartással lehet ez kapcsolatban, hiszen kell a fű és a széna, folyamatosan legeltetnek/kaszálnak, így a spontán erdősülésnek esélye sincs. Magyarországon is vannak olyan védett gyepek, pl. az Őrségben is, ami az évszázadosa kaszálások következtében alakultak ki. A szavannán, na ott nem tudom, mi a helyzet :) ott talán a fő tényező valóban az eső hiánya.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Talaj PH változtatás 10 éve 3 hónapja #10057

  • 7fűkertje
  • 7fűkertje profilkép
  • TÁVOL
  • Senior Boarder
  • Hozzászólások: 59
  • Köszönetek száma: 6
Üdvözlet!
Meszesebb talajt kedvelő növényeket szeretnék ültetni tavasszal.
Valószínűleg savanyú a talaj /Őrség/.
Van egy rakás fahamum.
Vékonyan szétszórva, szerintetek segít? :S
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Talaj PH változtatás 10 éve 3 hónapja #10058

  • emre
  • emre profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
  • Hozzászólások: 752
  • Köszönetek száma: 168
Szerintem vizsgáltasd be a talajt, ha komoly telepítésbe/ültetésbe kezdesz. Egy laboratóriumi talajvizsgálat pár ezer ft. Ha összeveted az ültetendő alanyok értékével, akkor elenyésző lehet. A ph értékén túl pedig sokkal többmindent megtudhatsz az állapotokról (PNK, humusztartalom stb).

Ha már lúgosítani akarod a talajt akkor mindenképpen jobb a hamú mint a mész, mert egy csomó értékes ásványi anyagot (K - kiemelkedő) tartalmaz.

Javaslom, hogy szerezz be valami ilyesmit, és bármit is csinálsz ezzel ellenőrízd a talajt, vagy ültetőközeget, az illető növény kívánalmainak megfelelően.
imi
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: 7fűkertje

Talaj PH változtatás 10 éve 3 hónapja #10060

  • toti2
  • toti2 profilkép
  • TÁVOL
  • Gold Boarder
  • Hozzászólások: 271
  • Köszönetek száma: 99
Talaj vizsgálat mindeféleképpen jó lenne mert kevés az adat a talajodról,hogy most igen vagy sem (hogy jó-e a fahamu) hát mint ha egy orvosnak mondnaál általános tüneteket érted ugye ?:?
Egyépként látatlanba én azt mondanám,hogy a fahamu nem sokat segít neked majd inkább meszezés + istálló trágya és nagyon pontos ph mérérs mert ez amit a kedves Emre belinkelt ph mérő egy kalap ***** nem pontos kevés a szín skála,csak megközelítő értéket tudunk megállapítani rólla (ezekből a legpontosabb a merck féle ph teszter)a megfelelő mennyiségű javítóanyag kiszámolásához szükségesek megfelelő értékek az se mindegy ,hogy milyen savanyuságról beszélünk mert egy hidrolitos savanyuságnél és egy kicserélődési savanyúságnál más más mennyiséggel kell dolgozni azt se tudjuk milyen kötöttségű atalajod az se ártana, meg csinálhatnál egy 1,5m mély talajszelvényt is lefotozhatnád és feltehetnéd ide sokat segitene az is leglább a talaj tipust behatárolni és máris sokkal többet tudunk segítenei neked de ajánlanék egy esetsavas vagy híg sósavas (10 %kb) cseppentést és ha peszeg akkor nem savanyú de ha nem akkor nagy a valószínűsége ,hogy vagy semlegeshez közeli vagy savanya.
És magából a helyből én egy erdőtalaj ra tippelnék ami bizony savanyú szokott lenni de itt más talaj probléma is fenn állhat stb.. (egyépként arra tényleg savanya szojkott lenni a talaj de nem miegy milyne és mekkora mértékű és ,hogy miylen talaj tulajdonságok társulnak még mellé). ez egy komplex dolog
Ui: de nem megoldhatatlan !! :)
Utolsó szerkesztés: 10 éve 3 hónapja Beküldte: toti2.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: 7fűkertje

Talaj PH változtatás 10 éve 3 hónapja #10062

  • emre
  • emre profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
  • Hozzászólások: 752
  • Köszönetek száma: 168
#10060

1.
toti2: Talaj vizsgálat mindeféleképpen jó lenne mert kevés az adat a talajodról,hogy kost igen vagy sem hát...
he? :blink: - Ben türkçe bilmiyorum!
2. kedves Emre vagyok, nem pedig "kedvem Emere"
3. azért ajánlottam a famút, mert a magasabb ph értékű talajt szeretne és nem meszeset. Tudtommal ez nem egyenértékű, hisz a talaj "természetes" ph növekedését egy csomó ásványi anyag együttes túlsúlyba kerülése idézi elő és nem egyetlen egy.
4. A második, ph mérős javaslatom lehet hogy számodra egy kalap csillag (****), de iránymutató és mégiscsak jobb mint a "vékony kiszórás" pontossági indikátora.
imi
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Oldal elkészítésének ideje: 0.134 másodperc
Az fórum motorja a Kunena Fórum