Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Agyagos talajjal mit kezdjek, ha szántani nem szeretném?

Agyagos talajjal mit kezdjek, ha szántani nem szeretném? 9 éve 2 hónapja #14295

  • Ureusz
  • Ureusz profilkép
  • TÁVOL
  • Fresh Boarder
  • Hozzászólások: 7
Sziasztok!

Köszönöm hogy válaszoltatok. Arra nem is gondoltam hogy Baji Bélával is beszélhetnék, ő tényleg nagy területekkel foglalkozik. Most olvasom Netparaszt írásait és tényleg hozzáértő embernek tűnik, sokat segítettetek, most van merre elindulnom. Igen amúgy ebből a területből szeretnék megélni 30 hektár szántó+3 hektár szőlős gyümölcsös+ a falun belül szokott vállalni édesapám kaszálásokat, onnan hordja a szénát, lucernát az állatoknak, azokat is mi gondozzuk. Itt már csak mi foglalkozunk gazdálkodással, rajtunk kívül csak a TSZ van, de az csak gabonával és szalma eladással foglalkozik és csak nagy tételben.

Köszönöm Szabolcs a jókívánságot. Ha már egy ekkora terület felelőssége az enyém lesz akkor úgy szeretném csinálni hogy jó legyen, főleg a természetnek.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Agyagos talajjal mit kezdjek, ha szántani nem szeretném? 9 éve 2 hónapja #14296

  • gergo
  • gergo profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
  • Hozzászólások: 1306
  • Köszönetek száma: 442
Ureusz beküldte:
Sziasztok!

Újra én vagyok, azóta is várom hogy valaki válaszoljon. Valaki legalább annyit mondjon hagyjam az egészet, vagy hogy így tovább vagy rossz topic-ba írtam? Csak van valaki aki tud valamit mondani. Emellett azért kellemes ünnepeket kívánok minden Permakultúrásnak!

Szerintem véletlen se hagyd az egészet. Mindenképpen fogj bele. KICSIBEN. Szerintem egy nagy területen veszélyes a hirtelen változás. Annyira sok az ismeretlen tényező, hogy mindenképpen lesznek sikertelen és sikeres próbálkozásaid is. Ha valami kicsiben működik, akkor még mindig nem jelenti azt, hogy nagyban is fog. Ha viszont kicsiben bukunk egyet, az mutatja a következő lehetséges lépésünket. Ha nagyot bukunk, sokkal nehezebb felállni.

Sajnos azzal a rossz hírrel kell szolgálnom, hogy még senki sem csinált magyarországon ekkora sikeres permakultúrás gazdaságot. Hiába mész Baji Bélához is, mert ő sem csinált. Sőt azt is meg kell súgnom, hogy Baji Béla tervei sem valósulnak meg nagyrészben. Hogy miért nem, arra az a válasz, hogy csak te magad tudod megtervezni a gazdaságodat. Azzal ha vásárolni kívánsz egy tervet egy szakértőtől, csak a pénzedet vesztegeted.

A kérdésed amit feltettél annyira tág, hogy arra itt konkrét válszt nem fogsz kapni. Ajánlom, hogy olvasgasd az eddigi témákat és ha specifikus kérdésed van egy témában, azt tedd fel. Arra biztosan kapsz választ.
Gergő
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Agyagos talajjal mit kezdjek, ha szántani nem szeretném? 9 éve 2 hónapja #14297

  • Ureusz
  • Ureusz profilkép
  • TÁVOL
  • Fresh Boarder
  • Hozzászólások: 7
Szia

Szerintem is kis léptékben fogok haladni, fél vagy 1 hektárokon. Édesapámmal is meg kell ezt még sokszor beszélnem. A legfőbb gondom emellett hogy hogyan lehet törvényesen Permakultúrás gazdálkodást csinálni olyan földeken amik eddig gabona földek voltak? Van ilyen termelési változat vagy módozat hogy a földemet át tudom változtatni monokultúrás gabonatermesztésről---vegyes kultúrás árkokkal és fasávokkal tarkított termesztésre?
Amúgy csak a véleményét akarom kikérni Baji Bélának hátha tud valamiben segíteni. Terveket én is tudok csinálni hiszen parképítő a szakmám, csak a megvalósítás, meg hogy törvényileg ne tudjon szekálni senki azt lenne jó megoldani. Már csak azért is hogyha netalántán elkezdene működni a dolog és sikeres lenne akkor egyből elkezdenek az ember után nézegetni hogy mibe lehet belekötni. De ez már nem ebbe a témába tartozik, úgyhogy ezt itt lezárom. Úgy néz ki ebben a talajmegújító mezőgazdaságban megtalálom a válaszaimat. Még egyszer köszönök minden segítséget és boldog új évet kívánok!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Agyagos talajjal mit kezdjek, ha szántani nem szeretném? 9 éve 2 hónapja #14298

  • gergo
  • gergo profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
  • Hozzászólások: 1306
  • Köszönetek száma: 442
Ureusz beküldte:
A legfőbb gondom emellett hogy hogyan lehet törvényesen Permakultúrás gazdálkodást csinálni olyan földeken amik eddig gabona földek voltak? Van ilyen termelési változat vagy módozat hogy a földemet át tudom változtatni monokultúrás gabonatermesztésről---vegyes kultúrás árkokkal és fasávokkal tarkított termesztésre?

Ez a válaszom sem lesz számodra a Jolly Joker. Mivel a törvények még egyáltalán nem ismerik ezt a típusú gazdálkodást, így nem lehet egyszerűen csak Permakultúrás területté nyilvánítani valamit a földhivatalban. Kiskapuk azonban mindenhol vannak. Ajánlom nézz körül a Törvények, szabályok, hatóságok témában. Ott már sok ilyen kérdés felmerült.
Gergő
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Ureusz

Agyagos talajjal mit kezdjek, ha szántani nem szeretném? 9 éve 2 hónapja #14299

  • Ureusz
  • Ureusz profilkép
  • TÁVOL
  • Fresh Boarder
  • Hozzászólások: 7
Köszönöm, akkor körülnézek abban a témában.

Hermész
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Oldal elkészítésének ideje: 0.113 másodperc
Az fórum motorja a Kunena Fórum