Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Komposzt tea

Válasz: Komposzt tea 10 éve 7 hónapja #7548

  • kovibali
  • kovibali profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
  • Hozzászólások: 495
  • Köszönetek száma: 261
Ja, teázgatunk, főleg ilyen borús időben.. :)
Kevés a konkrét végeredmény tapasztalat a növényekkel különböző, a teázástól független okok miatt (pl. új kertet kezdtem stb.), én ezért hallgatok.

Itt egy bevezető videó a témához:


Melaszt simán lehet venni a cukorgyárban Kaposváron. Már nem emlékszem a pontos árra, de 50 litert vettem párezerért, szóval nem drága. Ide kell írni: Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. . Nyilván érdemes lenne összeszervezkedni, és egy embernek lemenni, annál is inkább, mert a kimérés a gyártelepen van, ipari jelleggel, tehát jobban örülnek egy hordónak, tartálynak, mint mondjuk két pillepalacknak. Viszont ha valaki megy le, menjen már valami nagyobbb géppel, mert nagyon olcsón adják a használt IBC tartályokat szezon végén, hozhatna fel néhényat.

A kopramelasz gőzöm sincs mi. Egy feltételt szoktak a teával kapcsolatban a melaszról emlegetni, hogy kén mentes legyen, mert az jól szájon vágná a mikrobákat. A Kaposvári (elvileg) ilyen.

Az Effektív Mikroorganizmusok külön téma, én még nem ástam bele magam, de talán van itt róla valami topic. Teával kapcsolatban ha használják, akkor a "főzés" végén adják hozzá, mint a mikorhizzát.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Komposzt tea 10 éve 7 hónapja #7595

  • AttilaK
  • AttilaK profilkép
  • TÁVOL
  • Platinum Boarder
  • Hozzászólások: 682
  • Köszönetek száma: 318
naspolya beküldte:
Egy kérdésem is lenne mindjárt, egy termékkel kapcsolatban.
A neve: EM BIO

A talajélet szempontjából az oxigénkedvelő, aerob mikroorganizmusoknk van jelentős szerepe. Az EM technológia anareob kultúra, alapvetően tejsav és fotoszintetizáló baktérium, élesztőgombákkal és további meghatározatlan anareob fajok.
Nem látom a helyét a tartós rendszerben, azon kívül, hogy ideiglenes szupresszióra, tüneti kezelésre, káros baktérium és gombafajok egyszeri elnyomására jó lehet.
Azon kívül, hogy a marketinganyag szerint még rákot is gyógyít, limitált a felhasználhatósága.
Nem az a beteg, aki nem alkalmazkodik egy abnormális világhoz.
Utolsó szerkesztés: 10 éve 5 hónapja Beküldte: AttilaK.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Komposzt tea 10 éve 5 hónapja #8598

  • acszati
  • acszati profilkép
  • TÁVOL
  • Expert Boarder
  • Hozzászólások: 101
  • Köszönetek száma: 32
Komposzt tea témára több időt vagy figyelmet kellene szentelni (vagy csak engem érdekel nagyon) :cheer:
Mert a talajelőkészítés fóum témákat végig olvasva én arra jutottam hogy a nagy többség véleménye és tapasztalata az hogy komplex mikroorganizmus és baktérium tenyészetet kell felszaporítani és ezzel oltani a földet.8hektáron főként gabona növényeket termesztünk és keresem a legjobb megoldást a talajélet helyrehozásában.A bolti cuccokban azt látom hogy nagyon specifikusak és drágák.
Ezért érdekelne a tea készítés hogy nem e lehetne ebben a komposzton az erdőtalajokon a gyógynövényeken át még egy pár bolti mikroorganizmust is felszaporítani.
CSak szeretnék már egy olyan megoldást ami tényleg jó és hatékony is mert már elég sokat kísérletezgettem főként EM szaporítással és kijuttatással és nem volt eredménye.
Komolyan elszeretném kezdeni oltani a földet éveken keresztül de jó volna olyannal aminek jótékony hatása is lesz.
Úgy érzem a tea ez az út lehet .Csak kérném a megerősítést és tanácsokat. :cheer:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Komposzt tea 10 éve 5 hónapja #8600

  • AttilaK
  • AttilaK profilkép
  • TÁVOL
  • Platinum Boarder
  • Hozzászólások: 682
  • Köszönetek száma: 318
:-) Nem te vagy az egyetlen, aki EM-ben látta a megoldást és nem jött be neki, az alább írtak az oka.
A komposzt és a komposzttea használata pedig világszerte a profik titkos világa volt, akik a gigazöldségeket is termelik, aztán mások is felfigyeltek rá.
A tuti komposzttea receptjét Bali már másfél éve kísérletezi és talán mostanra jutott el oda, hogy szinte van használható teája, amivel tavasszal beáztatjuk a földem. Ugye!? :-)
Ennyit a műfaj egyszerűségéről.
Jóféle oltóanyagokat kell szerezni és kísérletezni, lehetőleg mikroszkóppal a kézben, mert nagyon nem mindegy a mikroorganizmusok tömege és összetétele.
Oltóanyagnak megfelelhet először a számtalan háborítatlan helyről gyűjtött talajminta, a felső 5 cm-ből, amivel megcukrozod a legalább 1 m3-es jól összerakott komposzthalmot (raklap) és odafigyelsz a hőmérsékletére, nedvességére. Azért nem érdemes lejjebb menni, mert az összetétel nem sokat változik lefelé, másrészt ebben a szintben összpontosul az egyedek 80-90%-a.
Ha nem akarsz játszani ezzel, akkor lehet kapni készen komposztoltóanyagokat, azokat is be lehet vágni a házi bioreaktorba. Ott pedig már csak a hőmérsékletre, táplálékra, vízminőségre, az áramlás erejére, s a legfontosabbra, az oldott oxigéntartalomra kell odafigyelni.
Ez a fajta bioreaktor a leghatékonyabb házi körülmények között, érdemes ilyet készíteni:
Greater Earth Organics
Nem az a beteg, aki nem alkalmazkodik egy abnormális világhoz.
Utolsó szerkesztés: 10 éve 5 hónapja Beküldte: AttilaK.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Komposzt tea 10 éve 5 hónapja #8606

  • kovibali
  • kovibali profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
  • Hozzászólások: 495
  • Köszönetek száma: 261
acszati beküldte:
Úgy érzem a tea ez az út lehet .Csak kérném a megerősítést és tanácsokat. :cheer:

Sztem jól látod! :)

Nagyon jó minőségű komposztból lehet igazán használható teát csinálni, ezért komposztálással kezdődik a dolog.
Kell egy jó tea "főző" gép, ami a komposztból kivonni majd szaporítani is tudja a mikroorganizmusokat.
Ha az előző kettő megvan, akkor a "főzés" maga már csak odafigyelést igényel.

Az eredmény ellenőrzéséhez nagyon ajánlott a mikroszkóp, mert másképp nem nagyon lehet, legfeljebb a növények állapotát figyelve, az meg ugye időben késik, plusz sok más tényezőtől is függ.


AttilaK beküldte:
Ugye!? :-)

Ja! ;) Lesz égig érő paszuly!! :lol:
Utolsó szerkesztés: 10 éve 5 hónapja Beküldte: kovibali.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Komposzt tea 10 éve 5 hónapja #8637

  • acszati
  • acszati profilkép
  • TÁVOL
  • Expert Boarder
  • Hozzászólások: 101
  • Köszönetek száma: 32
Nagyon szépen körül írtátok a történetet.. :)
De konkrét dolgokat megtartottátok magatoknak.
HA szerzek máshonnan talajt azt először komposztálnom kell és utána lehet teát készíteni?
A különböző baktérium készítmények teába való szaporításához se kommentáltatok semmit.
A mikroszkópot is írjátok de hogy mi a sz@rt kéne hogy nézzek rajta én nem vagyok biológus hogy ismerjem a baktériumokat meg mi egy mást. :woohoo: :)
Én nem rendelkezem annyi ismerettel mint ti és ezért ha valami kézzel fogható konkrét dolgokat tudnátok írni egy komplett készítésről az nagyon hálás lenne.
Mert ha ti már tudtok valamit x hónap vagy x év tapasztalása után akkor azt már nekem nem kéne végig járnom és akkor gyorsabban tudnák általa tapasztalatot gyűjteni és tovább adni.

Ne értsetek félre ez csak ki kívánkozott belőlem.
Eddig is csak köszönettel tartozok az összes forumtársnak a megosztott ismereteiért amiből rengeteget tanultam. :unsure:

Remélem teázgatunk még együtt. :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: attilar
Oldal elkészítésének ideje: 0.137 másodperc
Az fórum motorja a Kunena Fórum