Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Komposzt tea

Komposzt tea 11 éve 8 hónapja #3227

  • Lucagazda
  • Lucagazda profilkép
  • TÁVOL
  • Expert Boarder
  • Hozzászólások: 141
  • Köszönetek száma: 132
Még nem próbáltam, de nagy izgalommal várom a tapasztalataidat :cheer:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Komposzt tea 11 éve 8 hónapja #3234

  • kovibali
  • kovibali profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
  • Hozzászólások: 495
  • Köszönetek száma: 261
Az egyik legjobb komposzt tea könyv (angol) pdf: fetelevousmeme.free.fr/DiY/Permaculture/...anual%2004-28-08.pdf

Dr. Elaine Ingham (Rodale Institute) - The compost tea brewing manual
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: gergo, Lucagazda

Komposzt tea 11 éve 7 hónapja #3393

  • beno
  • beno profilkép
kovibali, mi a helyzet a komposzt tea kísérleteddel, Jutottál valamilyen kísérleti eredményhez, tanúsághoz, végül is melyik fajta tea kompozíciót találtad legígéretesebbnek?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Komposzt tea 11 éve 7 hónapja #3398

  • kovibali
  • kovibali profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
  • Hozzászólások: 495
  • Köszönetek száma: 261
zajlik masszívan, "lefőztem" már több mint egy tucat teát!

tanulság még nincs, az elején járok: alapanyagok gyűjtése, komposzt és tea kiértékelése, giliszta komposzt beindítása, stb.

mindenesetre sikerült felszaporítani a gombát a komposztban végre:

komposzt-1.jpg


itt volt tanulság: friss komposzt kellett mert az öregben már csökkent volt a biológiai aktivitás. Azért volt csökkent mert nem gondoztam, konkrétan kiszáradt. Tanulság: nem csak addig kell a komposzttal foglalkozni, amíg elkészül, hanem tovább is, felhasználásig.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Komposzt tea 10 éve 6 hónapja #7509

  • naspolya
  • naspolya profilkép
Sziasztok. Ez a topic jó régen halott.
Van valahol egy hasonló ami él csak nem vettem észre, vagy ez ennyire nem érdekel senkit, vagy ennyire titkolja mindenki amit tud? :lol:

A lényeg, hogy tiszteletem mindenkinek, új vagyok errefelé...

És a kérdésre én azt tudom válaszolni, hogy a horgászboltokban lehet kapni kopramelaszt. Hogy ez miben különbözik a keresett melasztól, azt nem tudom.
Kilója 5-600 forint és por állagú.

Én most tartok a kísérletezési fázisban, és egyenlőre 9 litert csinálok. Az őszi vetés egyharmada dunai iszapba került (Érdekel, hogy táp nélkül milyen hozamot ad majd a feketeretek).
A másik 2 harmad pedig hagyományos földbe. Ezeknek a felén fogom próbálgatni a teát. Egyenlőre melaszom nekem sincs, úgyhogy malátacsíra kivonatot kapnak az asztalközösségecskéim...

Egy kérdésem is lenne mindjárt, egy termékkel kapcsolatban.
A neve: EM BIO
A kérdésem: a termékben szereplő tejsavbaktériumoknak mi a lényegük?
Azért érdekel, mert szeretek horgászni. És a nyáron tejsavasan erjesztett több mázsa kukorica levét nem szoktam a növényekre önteni, mivel tudtommal savas (hogy mennyire, azt nem mértem), a halak ezért szeretik... Lehet, hogy fel lehet használni?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Komposzt tea 10 éve 6 hónapja #7535

  • gergo
  • gergo profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
  • Hozzászólások: 1306
  • Köszönetek száma: 442
naspolya beküldte:
Sziasztok. Ez a topic jó régen halott.
Van valahol egy hasonló ami él csak nem vettem észre, vagy ez ennyire nem érdekel senkit, vagy ennyire titkolja mindenki amit tud? :lol:

A téma mint mutatja is, nem halott, csak alszik. Úgy tűnik, ez az a téma, ahol a házilag készített komposzt teáról (éppen nem) megy az eszmecsere. Találtam még más témákat, ahol a komposztea megjelenik, de azok inkább az utóbbi időben megjelent kereskedelemben beszerezhető gyártott anyagok irányából közelíti meg a kérdést (TÉMA: 'Természetes' talajjavítók, TÉMA: Baktériumtrágyák használata, hatékonysága)

Mint az ebben a témában is látszik, kovibali az egyik jeles kisérletező a komposzttea kászítésben. Régen láttam, gondolom intézi a saját életét. Remélem a nyár elteltével lesz alkalma újra megosztani amiket tanult.
Gergő
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Oldal elkészítésének ideje: 0.169 másodperc
Az fórum motorja a Kunena Fórum