Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Lábon áll a kukorica, trágyám van, mit kezdjek a földemmel ha takarmányt szeretnék?

Válasz: Lábon áll a kukorica, trágyám van, mit kezdjek a földemmel ha takarmányt szeretnék? 11 éve 2 hónapja #4598

  • bakonyi.pter
  • bakonyi.pter profilkép
  • TÁVOL
  • Expert Boarder
  • Hozzászólások: 80
  • Köszönetek száma: 24
Felméri
"Nekem a lényeg a talajtakarás lenne"...
Megint csak a direktvetésnél tartunk. Van erről a fórumon pár oldalnyi írás.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Felméri

Válasz: Lábon áll a kukorica, trágyám van, mit kezdjek a földemmel ha takarmányt szeretnék? 11 éve 2 hónapja #4603

  • mzozo
  • mzozo profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
  • Hozzászólások: 327
  • Köszönetek száma: 185
ha a kézi erőt némi villany áram is segíti, akkor ajánlhatom a komposztdaráló nevű készüléket.
ha felaprítjátok a kukorica szárat, kevertek hozzá plusz zöldet, meg trágyát, meg amit még sikerül szerezni (friss metszés, ártéri kaszálék, szomszéd zöld-hulladéka, piaci zöld-hulladék, több éves körbála, ami már nem kell a tulajnak, mert az állatok úgysem eszik meg, stb), akkor a föld egy darabjára alkalmas talajtakarót kaptok.
jövőre meg majd egy másik darabjára lesz jó ugyan ez.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: gergo, Felméri

Válasz: Lábon áll a kukorica, trágyám van, mit kezdjek a földemmel ha takarmányt szeretnék? 11 éve 2 hónapja #4613

  • Felméri
  • Felméri profilkép
  • TÁVOL
  • Junior Boarder
  • Hozzászólások: 35
  • Köszönetek száma: 7
Köszönöm az ötletet, de fél hektáron még a hiányos sorok ellenére is több tízezer szárról van szó, amit el sem kezdenék a házi komposztaprítómmal. Illetve elkezdtem :blush: de kábé megőszülnék mire végeznék vele. A nagyobb teljesítményű aprítók meg szinte megfizethetetlenek.
Ősszel kiszórtam a földre a kukoricacsöveket is, hátha szétesnek valamennyire tavaszra :).
Utolsó szerkesztés: 11 éve 2 hónapja Beküldte: Felméri.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Lábon áll a kukorica, trágyám van, mit kezdjek a földemmel ha takarmányt szeretnék? 11 éve 2 hónapja #4618

  • Szubotaj
  • Szubotaj profilkép
Ez a cukorcirok ugyanúgy alkalmas zöldtakarmánynak,mint a csalamádénak vetett kukorica? Lehet kézzel vetni? Sortáv-tőtáv? Megérősség? Csalamádénak teljesen megfelel a takarmánykukorica, az szinte ingyen van, illetve tényleg ingyen van, mert kaptam. Szóval az nem kerül pénzbe, meg ásóval fél nap alatt bevetem azt a 0,3-0,4 ha-s darabot, ami itt van a tanya mellett. Az se kerül pénzbe. Cukorcirok-vetőmag meg gépi vetés ellenben igen... Nos?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Lábon áll a kukorica, trágyám van, mit kezdjek a földemmel ha takarmányt szeretnék? 11 éve 2 hónapja #4625

  • hargi
  • hargi profilkép
  • TÁVOL
  • Platinum Boarder
  • Hozzászólások: 370
  • Köszönetek száma: 121
A cukorcirok ciánt tartalmazhat, főleg zsengébb állapotában, ezért inkább silózni szokták, vagy fonnyasztják, mielőtt a jószágnak adják
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Lábon áll a kukorica, trágyám van, mit kezdjek a földemmel ha takarmányt szeretnék? 11 éve 2 hónapja #4629

  • micbusin
  • micbusin profilkép
Kicsit offtopic:
Ha kukoricát nagyobb (párszáz m2) területen termeltek mindig babbal együtt vessétek vagy teljesen tönkreteszitek a földet. Pláne ha évről évre ugyanoda kerül. Ha megtalálom az előadást beteszem majd a linket egyenlőre ezt találtam:
A növénytársitásról
Utolsó szerkesztés: 11 éve 2 hónapja Beküldte: micbusin.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Oldal elkészítésének ideje: 0.139 másodperc
Az fórum motorja a Kunena Fórum