Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Lábon áll a kukorica, trágyám van, mit kezdjek a földemmel ha takarmányt szeretnék?

Válasz: Lábon áll a kukorica, trágyám van, mit kezdjek a földemmel ha takarmányt szeretnék? 11 éve 2 hónapja #4631

  • Felméri
  • Felméri profilkép
  • TÁVOL
  • Junior Boarder
  • Hozzászólások: 35
  • Köszönetek száma: 7
Azt hallottam, hogy a kártevők miatt két vagy három évig lehet kukoricát egy területre vetni, de ha természetes úton pótlod a tápanyagot akkor mitől mehet tönkre ha nem társítod babbal és tökkel?
Utolsó szerkesztés: 11 éve 2 hónapja Beküldte: Felméri. Indoklás: bénázás
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Lábon áll a kukorica, trágyám van, mit kezdjek a földemmel ha takarmányt szeretnék? 11 éve 2 hónapja #4633

  • micbusin
  • micbusin profilkép
A kukorica kiszárítja a talajt, vizet és nitrogént nagyon sokat vesz fel. A bab nitrifikáló (a nitrogént a levegőből a talajba juttatja). A tök nagy levelei természetes úton gátolják a föld kiszáradását. Nitrogént még csak tudsz pótolni (bár nitrogénen kívül még elég sok mást is vesz fel) de a félhektáros kukoricaföldet öntözni elég necces a tökültetéshez képest.

Azzal, hogy kiszárítja a talajt a "talajélet" is csökken, nagyon sok baktérium és egyéb talajlakó elpusztul, felbomlik az egyensúly és ezért szaporodnak fel könnyen a kártevők pár év alatt.
Utolsó szerkesztés: 11 éve 2 hónapja Beküldte: micbusin.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Lábon áll a kukorica, trágyám van, mit kezdjek a földemmel ha takarmányt szeretnék? 11 éve 2 hónapja #4634

  • hargi
  • hargi profilkép
  • TÁVOL
  • Platinum Boarder
  • Hozzászólások: 370
  • Köszönetek száma: 121
A kukorica a transzspiráció révén csökkenti a talaj víztartalmát, ezt a tök talajtakaró hatása nem befolyásolja.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Lábon áll a kukorica, trágyám van, mit kezdjek a földemmel ha takarmányt szeretnék? 11 éve 2 hónapja #4635

  • micbusin
  • micbusin profilkép
Egyértelmű, hogy nem befolyásolja. Ahogy írtam a talaj lassabban szárad ki, ha a nagy töklevelek árnyékot tartanak.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Lábon áll a kukorica, trágyám van, mit kezdjek a földemmel ha takarmányt szeretnék? 11 éve 2 hónapja #4679

  • AttilaK
  • AttilaK profilkép
  • TÁVOL
  • Platinum Boarder
  • Hozzászólások: 682
  • Köszönetek száma: 318
DunamentiSáros beküldte:
Ha vörös/fehér herét vagy somkórót vetek előmulcsnak, annak hogyan történik a folyamata? Hagyom szárbaszökkenni a kukoricát és csak utána vetem a mulcsnak valót, hogy ne nyomja el?
Ma nekiálltam kézzel kitépdesni a kukorica szárakat a földön, ami el fog tartani vagy három napig, nah de az érdekes az, hogy szinte minden kihúzott kukorica szár gyökérlabdáján találtam 2-3 db gilisztát. Ebből arra következtetek, hogy jó minőségű a talajom. Ennek ellenére érdemes megtrágyáznom, biztos ami biztos?

Nem kell várnod a vetéssel, eltérők a fejlődéseik. Vetheted egy időben nyugodtan, s amikor már magasabb a kukorica, kaszálhatsz is egyet a herén az állatoknak.

A kitépkedést én nem javasoltam volna, mert a gilisztákat nem véletlenül találtad a gyökerek között. Azok szépen bedolgozták volna a lebomló maradványokat, de így hoppon maradtak és a földed sem fog a gyökértömegtől lazulni :-/ Jobb lett volna lezúzni, vagy levágni, s a gyökeret a helyén hagyni szerintem.
A gilisztaügyben meg, ha a gyökereken kívül is ilyen koncentrációd van, akkor jó lehet a talaj, de ők is csak ott gyűlnek, ahol kaja van.
Nem az a beteg, aki nem alkalmazkodik egy abnormális világhoz.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Felméri

Válasz: Lábon áll a kukorica, trágyám van, mit kezdjek a földemmel ha takarmányt szeretnék? 11 éve 2 hónapja #4680

  • AttilaK
  • AttilaK profilkép
  • TÁVOL
  • Platinum Boarder
  • Hozzászólások: 682
  • Köszönetek száma: 318
Szubotaj beküldte:
Ez a cukorcirok ugyanúgy alkalmas zöldtakarmánynak,mint a csalamádénak vetett kukorica? Lehet kézzel vetni? Sortáv-tőtáv? Megérősség? Csalamádénak teljesen megfelel a takarmánykukorica, az szinte ingyen van, illetve tényleg ingyen van, mert kaptam. Szóval az nem kerül pénzbe, meg ásóval fél nap alatt bevetem azt a 0,3-0,4 ha-s darabot, ami itt van a tanya mellett. Az se kerül pénzbe. Cukorcirok-vetőmag meg gépi vetés ellenben igen... Nos?

Cukorcirok termesztése
Finom takarmány, de olvass utána, ésszel kell etetni. A stresszelt és fiatal növény ciánhidrogént szabadíthat fel emésztésnél, hallottam a múltkor egy sztorit Bácsalmásról, ahol valami 3oo üszőt végzett ki fél órán belül a friss szudáni fű (kb. ugyanaz a hatás, mint a ciroknál)
Nem az a beteg, aki nem alkalmazkodik egy abnormális világhoz.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Oldal elkészítésének ideje: 0.124 másodperc
Az fórum motorja a Kunena Fórum