Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Mikorrhizás oltás

Válasz: Mikorrhizás oltás 10 éve 6 hónapja #8140

  • AttilaK
  • AttilaK profilkép
  • TÁVOL
  • Platinum Boarder
  • Hozzászólások: 682
  • Köszönetek száma: 318
Ebben is van szó az aggregátumok anaerob központjáról, de vannak olyan baktériumfajok, amelyek mindkét közegben tudnak funkcionálni, s itt olyanok vannak, ha akarja oxigénban, ha akarja nélküle él.
Alapvetően a gombák használják ki ezekben az anaerob részekben felhalmozódott tápanyagokat.
Nem az a beteg, aki nem alkalmazkodik egy abnormális világhoz.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: ecovitka

Válasz: Mikorrhizás oltás 10 éve 6 hónapja #8149

  • AttilaK
  • AttilaK profilkép
  • TÁVOL
  • Platinum Boarder
  • Hozzászólások: 682
  • Köszönetek száma: 318
Úgy néz ki egy jól mikorrizált facélia fagyás előtt.
Nem az a beteg, aki nem alkalmazkodik egy abnormális világhoz.
Utolsó szerkesztés: 10 éve 6 hónapja Beküldte: AttilaK.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: ecovitka

Válasz: Mikorrhizás oltás 10 éve 6 hónapja #8160

  • tisztamo
  • tisztamo profilkép
  • TÁVOL
  • Platinum Boarder
  • Hozzászólások: 455
  • Köszönetek száma: 260
Elég meglepő a kép! Nem tudtam, hogy a mikorrhiza ennyire látszik a felszínen. Még meglepőbb (nekem legalábbis), hogy kimentem és megnéztem a rézsűt, ahová facéliát is vetettem:

DSC_0021.JPG


Ez 1-2 méter mélyről kitermelt altalaj: agyag és kavics. Nálunk a fák gyökerei se nagyon mennek 30-40 cm alá, annyira tömör, levegőtlen. Nem oltottam, de nagyon vékonyan megszórtam elázott szénával, és elszórva raktam le gyeptéglákat is. Adtam ki műtrágyát is a vetéskor, mert féltem, hogy a halott talajban nem nőnek meg gyorsan a növények és elmossa a rézsűt az eső. Nem minden növény körül van gomba, de sok helyütt.


DSC_0022.JPG



Nem akarom ezzel azt mondani, hogy az oltás felesleges, jókat olvasni róla, ki fogom próbálni az idei fatelepítésekkor.
Utolsó szerkesztés: 10 éve 6 hónapja Beküldte: tisztamo.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: ecovitka

Válasz: Mikorrhizás oltás 10 éve 6 hónapja #8167

  • ecovitka
  • ecovitka profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
  • Hozzászólások: 1176
  • Köszönetek száma: 530
Nálunk szinte bármilyen növényt kihúzok a földből gyökerestűl, azon látok gombafonalakat. Tegnap például a céklán láttam. Biztosan a sok szerves mulcsnak is köszönhető, hiszen azon rendkívüli módon szaporodnak a gombák.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Mikorrhizás oltás 10 éve 6 hónapja #8234

  • kovibali
  • kovibali profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
  • Hozzászólások: 495
  • Köszönetek száma: 261
hargi beküldte:
Ha az összes szerves anyag lebomlana, akkor nem nőne a talaj szerves szén (humusz) tartalma. Vagy "meg kell állnia" a folyamatnak valahol (nehezebben bontható maradványok felhalmozódása) vagy nagyobb ütemben kell utánpótlódnia, mint ahogy fogy

A humusz (stabil szerves anyag) stabilizálását is ugyan ezek a mikrorganizmusok végzik, úgyhogy nem kell aggódni, megáll magátol. Nem az egyenlítőnél élünk(, ahol amúgy szintén a talaj táplálékháló visszaállításával hozzák rendbe a dolgokat, lásd őspermások (Mollison, Lawton) első projektjei.) Miért akarod a talaj humusz tartalmát folyamatosan növelni? Nem elég egy bizonyos szint?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Mikorrhizás oltás 10 éve 6 hónapja #8235

  • AttilaK
  • AttilaK profilkép
  • TÁVOL
  • Platinum Boarder
  • Hozzászólások: 682
  • Köszönetek száma: 318
Természetes körülmények között a humusz mennyisége állandósul az adott környezeti adottságoknak megfelelően, de az emberi beavatkozások nagy hatékonysággal és sebességgel képesek tönkretenni ezt.
A humusz pedig elég fontos volna a víz és tápanyaggazdálkodás, a talaj laza állapotban tartása szempontjából, újratermelődése nagyságrendekkel lassabb, mint pusztulása.
Ezért fontos számomra a mennyisége és kétlem, hogy akár évtizedes igyekezettel is túl sok lenne belőle a földemben
Nem az a beteg, aki nem alkalmazkodik egy abnormális világhoz.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Oldal elkészítésének ideje: 0.138 másodperc
Az fórum motorja a Kunena Fórum