Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Hogyan tudom helyreállítani a termőréteget a földemen?

Válasz: Hogyan tudom helyreállítani a termőréteget a földemen? 11 éve 2 hónapja #4812

  • AttilaK
  • AttilaK profilkép
  • TÁVOL
  • Platinum Boarder
  • Hozzászólások: 682
  • Köszönetek száma: 318
Ezért javaslom én a szudáni füvet, cukorcirkot és bármely, nagy gyökér és zöldtömeget létrehozó testvérüket.
Nekik jöhet az aszály, még mindig többet fognak hozni, mint bármi más növény.
Nem az a beteg, aki nem alkalmazkodik egy abnormális világhoz.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: gergo

Válasz: Hogyan tudom helyreállítani a termőréteget a földemen? 11 éve 2 hónapja #4820

  • kovibali
  • kovibali profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
  • Hozzászólások: 495
  • Köszönetek száma: 261
termőréteg = talajélet
ez ügyben a biblia: www.permaforum.hu/permaforum/index.php/h...vaj%C3%A1nl%C3%B3%29

A mikroba készítményekkel az egyetlen gond, hogy lepkefingnyi a diverzitás bennük. 4-5 féle baci sehol nincs egy jó komposzt vagy komposzt tea több száz-ezer féle bacijához és gombájához. Kisebb diverzitás = sokkal kevesebb betöltött funkció.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Hogyan tudom helyreállítani a termőréteget a földemen? 11 éve 2 hónapja #5014

  • Luti
  • Luti profilkép
  • TÁVOL
  • Platinum Boarder
  • Hozzászólások: 333
  • Köszönetek száma: 104
Szia AttilaK!

Sikerült végre talajmintát készítenem.
Íme a kb. 30 cm-es mélység (ma du.-i felvétel):
2013-02-1716.46.37.jpg


Íme a kb. 170 cm-es mélység (tegnap du. felvétel): ;-)

2013-02-1610.05.36.jpg
Zöldebb életmód: begreeny.com
Utolsó szerkesztés: 11 éve 2 hónapja Beküldte: Luti.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Hogyan tudom helyreállítani a termőréteget a földemen? 11 éve 1 hónapja #5219

  • béla
  • béla profilkép
  • TÁVOL
  • Junior Boarder
  • Hozzászólások: 24
  • Köszönetek száma: 39
No, elég sok alternatívát felkínáltak a válaszok. Többé-kevésbé mindegyik jó. Az erózióra való tekintettel talán a legjobb lenne szerintem is valami pillangóssal bevetni Somkórót ajánlok, szeptemberi vetéssel. A somkóró a második évben virágzik, majd elpusztul részben újraveti magát. Másrészről a környékbeli száraz gyepekből szedett vadvirág, és fűmagvak elszórásával elősegítheted a természetes növénytakaró regenerálódását az első őszön a somkóró után, a második őszön a tőlevélrózsás somkórótövek közé, a harmadik őszön a leszáradt kórók, valamint az újrakelő somkóró növények közé. A száraz kórókat hagyd a helyükön, védik az új vetést a Naptól. Aztán a harmadik-negyedik év után eldöntheted, mit csinálj a területeddel. Én azt hiszem meghagyva, tovább fejlesztve a regenerálódott természetes növényzetet, gyümölcsfákkal, szőlővel elegyes kaszálót csinálnék belőle
A fölső terület vizével a legnagyobb kockázat, hogy gyomirtószert szállíthat a területedre. Figyeld meg először is, hogy mi történik ott, ahova magától megy a víz. Aztán készíthetsz egy tározótavat a területedre vezetett víznek. A tó vizének állapotából következtethetsz arra, hogy mit hozott le a szántóról. Ha bezöldül akkor műtrágyás. Ezt egy két hónap alatt felhasználják az algák, vízinövények. Ha kiszáradnak a növények, gyomirtószer volt benne. Azok is előbb-utóbb lebomlanak.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Oldal elkészítésének ideje: 0.161 másodperc
Az fórum motorja a Kunena Fórum