Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Hogyan tudom helyreállítani a termőréteget a földemen?

Válasz: Hogyan tudom helyreállítani a termőréteget a földemen? 11 éve 2 hónapja #4785

  • Luti
  • Luti profilkép
  • TÁVOL
  • Platinum Boarder
  • Hozzászólások: 333
  • Köszönetek száma: 104
ecovitka beküldte:
Luti, nagyon sok féle mikorrhiza faj van. Ezek jó része szemmel egyáltalán nem látható. Van olyan ami a növény sejtjeiben él, őket pláne nem láthatod.
A külső gombafonalak egy jelentős része sem látható szabad szemmel.

Nálunk nagyon sok gomba van, de gombafonalakat csak az elhaló, bomló, korhadó dolgokon látok. Tapasztalataim szerint egy egészséges fának a gyökerét szabad szemmel szemlélve nem lehet megmondani, hogy azon van-e gombafonal vagy sem.

Köszönöm. Ebben igazad lehet, mert én összekapcsoltam magamban a képeit az avarban látott és gyökérzethez kapcsolódó gombáknak, nem is gondoltam bele, hogy a mikorrhiza sokkal kisebb lehet.
ecovitka beküldte:
Szerintem nagyon is valószínű, hogy az eredi föld amit behordtál hatásos volt, csak ez nem egy egyik napról a másikra történő dolog.
A hatékonyságát idővel fogod tapasztalni, amikor egészségesebbek leszek a fáid és szép termésed lesz. Ez lehet, hogy még jó pár évnyi szorgos talajtáplást jelent.

Ahogy azt már mondtam, semmiképpen nem szeretnélek lebeszélni arról, hogy bármiféle mikrobiloógiai ipari bravurt bevigyél a területetdre, csak egyszerűen kételkedem abban, hogy bármivel is hatásosabb lenne, mint amit eddig is csináltál.

Sok sikert és kérlek számolj be a tapasztalataidról.

Nem csak a gombák miatt teszem amit teszek. Szeretném gazdagítani a talajéletet, mert sajnos nem látom annyira a talajt olyannak amilyennek szeretném. Már kb. 10 éve komposztálok stb., de nem javult annyira a talajom mint amennyire szeretném. A somogyi talajokról idézett cikk tudott továbblépést mutatni. Most ebből az okból igyekszem további élőlényeket behozni. Lehet, hogy ez működne Bacteriosol nélkül is, csak hosszabban, az is lehet, hogy a Bacteriosolban sincs annyi élet mint sejtem. Viszont nem szeretnék újabb 10 évet kísérletezéssel tölteni.
Zöldebb életmód: begreeny.com
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Hogyan tudom helyreállítani a termőréteget a földemen? 11 éve 2 hónapja #4788

  • AttilaK
  • AttilaK profilkép
  • TÁVOL
  • Platinum Boarder
  • Hozzászólások: 682
  • Köszönetek száma: 318
Csináltattál már talajvizsgálatot? Tudod, mi a szűk keresztmetszet, amit javítanod kellene az látható változáshoz?
Azt olvastam, hogy elég intenzíven művelt terület volt a kerted, teli régi szeméttel. Lehet, hogy érdemes volna toxikus anyagra is vizsgálni.
A munkásságod alapján ideje lett volna némi pozitív változásnak a talajodban.
Nem az a beteg, aki nem alkalmazkodik egy abnormális világhoz.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Hogyan tudom helyreállítani a termőréteget a földemen? 11 éve 2 hónapja #4791

  • Luti
  • Luti profilkép
  • TÁVOL
  • Platinum Boarder
  • Hozzászólások: 333
  • Köszönetek száma: 104
AttilaK beküldte:
Csináltattál már talajvizsgálatot? Tudod, mi a szűk keresztmetszet, amit javítanod kellene az látható változáshoz?
Azt olvastam, hogy elég intenzíven művelt terület volt a kerted, teli régi szeméttel. Lehet, hogy érdemes volna toxikus anyagra is vizsgálni.
A munkásságod alapján ideje lett volna némi pozitív változásnak a talajodban.

Igen. Ebben igazad lehet. Talaj vizsgálatot még nem csináltam. Igazából elég idealista vagyok, így abban bíztam, hogy ha természetközelien kezelem a talajt (komposzt, mulcs ...), akkor az magától is javul.

Az az igazság, hogy nem is tudom milyen talajvizsgálatot kérjek, melyik részéből vegyem a kertnek (többféle talaj is van: agyagos, futó homokos, humuszos homokos, van ahol csíkokban váltja egymást).
Valamint a kapott talajvizsgálattal mit kezdjek.

Toxikus vizsgálat: max. 1-2 foltban lenne értelme, ahol sok szemét volt. Ahogy megfejtettük nejemmel, a régi öregeknek az volt a szokása, ha szemét volt akkor azt elásták valahova. Ez addig működött is, amíg nem jelentek meg a modern anyagok. Amíg szerves anyagokról, vagy max. egy törött cserépedény elásásáról volt szó, nem okozott túl nagy gondot. Később ugyan megjelent a kukás autó, de akkor már nem ásták elő a dolgokat.
Zöldebb életmód: begreeny.com
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Hogyan tudom helyreállítani a termőréteget a földemen? 11 éve 2 hónapja #4792

  • AttilaK
  • AttilaK profilkép
  • TÁVOL
  • Platinum Boarder
  • Hozzászólások: 682
  • Köszönetek száma: 318
Készítesz képet mondjuk egy 30 centis talajszelvényről, hogy néz ki a földed?
Nem az a beteg, aki nem alkalmazkodik egy abnormális világhoz.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Hogyan tudom helyreállítani a termőréteget a földemen? 11 éve 2 hónapja #4797

  • Luti
  • Luti profilkép
  • TÁVOL
  • Platinum Boarder
  • Hozzászólások: 333
  • Köszönetek száma: 104
Mármint mélységében, mondjuk egy ásóval kivett talajszelvényre gondolsz?

Ha igen, hétfőig igyekszem lefényképezni. Ma későn érek haza. A hétvégém most elég rohangálós lesz sajnos tetőcserép csere indul, ahhoz kell előkészülnöm. Mindenféle bevásárlás, napkollektor leszedés, szigetelés igazgatás stb.

Amúgy elég gyorsan eszi a mulcsot a talaj, szinte pótolni is nehéz volt. Talán idén könnyebb lesz, hogy nincs kecske.
Zöldebb életmód: begreeny.com
Utolsó szerkesztés: 11 éve 2 hónapja Beküldte: Luti.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Hogyan tudom helyreállítani a termőréteget a földemen? 11 éve 2 hónapja #4800

  • Felméri
  • Felméri profilkép
  • TÁVOL
  • Junior Boarder
  • Hozzászólások: 35
  • Köszönetek száma: 7
Válasz MZOZO-nak (4722)
"Egy ilyen eszközzel kulcsvonalban ha lazítod a lejtődet, akkor az barázdált lesz, és nem tud a vízmosás vagy a szél belekapni/felgyorsulni. Illetve a víz a talaj mélyebb rétegeibe szivárog, tovább lazítva azt.
E mellé mélyen gyökerező növények vetése szintén szükséges."

csicsókához mit szólnál? Igénytelen, van belőle így nem kerül semmibe, és mélyre hatoló gyökérzete van. Ja és jó takarmány nekünk is és jövőbeli állatseregletünknek is :) Igaz zsarolja kissé a talajt.
Utolsó szerkesztés: 11 éve 2 hónapja Beküldte: Felméri.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Oldal elkészítésének ideje: 0.123 másodperc
Az fórum motorja a Kunena Fórum