Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Első lépések

Első lépések 10 éve 4 hónapja #9170

  • Bolyky
  • Bolyky profilkép
  • TÁVOL
  • Gold Boarder
  • Hozzászólások: 198
  • Köszönetek száma: 107
Minden pockot nem hiszem hogy megfog a macska, viszont addig is élő "táp" szaladgál a macskának a kertben :) és nem nekem kell megvennem.

Igen, veszélyes a macskaürülék arról már hallottam, de számomra a diverzitás fontosabb mint, hogy minden veszélyesnek tűnő dolgot kiiktassak a környezetből.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Első lépések 10 éve 4 hónapja #9171

  • tisztamo
  • tisztamo profilkép
  • TÁVOL
  • Platinum Boarder
  • Hozzászólások: 455
  • Köszönetek száma: 260
A macska ürülékének veszélyeiről itt van egy jó összefoglaló:

www.haziallat.hu/macska/betegseg-gyogyit...cskabetegsegek/5307/

A toxoplazmózis a terhesség ideje alatt jelent komoly veszélyt, ha akkor kapod el. Ilyenkor óvnak is az orvosok attól, hogy földet túrj vagy macskát tarts, de a terhesség kezdetekor meg lehet csináltatni egy vizsgálatot, és ha az derül ki, hogy már átestél a betgéségen (tünetmentesen), akkor nincs semmi gond. (Állítólag az emberek 30-50%-a már átesett, beleértve a városiakat is) Ha a terhesség alatt kapod el a betegséget, az a nagy gáz, és sajnos ez is csak ismételt vizsgálat útján derül ki, akkor gyógyszert kell szedni, hogy megóvd a magzatot.

Szerintem a legjobb minél előbb beszerezni a macskát, mosatlanul enni a zöldséget és átesni a fertőzésen. :)

szerk: Ja, és idén tizedannyi pocok volt, mint tavaly, a macskák szöcskékre vadásztak kínjukban. Ez az időjárással függ leginkább össze, és azt is mutatja, hogy a természetben található egyensúlyt nem úgy kell érteni, hogy minden állandó...
Utolsó szerkesztés: 10 éve 4 hónapja Beküldte: tisztamo.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Kardosszilvi

Első lépések 10 éve 4 hónapja #9177

  • Lucagazda
  • Lucagazda profilkép
  • TÁVOL
  • Expert Boarder
  • Hozzászólások: 141
  • Köszönetek száma: 132
Én is szivesen használom a kartonos takarást, jól működik. Először ugyan a meztelencsiga állományunk is többszörösére nőtt (nincs kacsánk, tyúkunk, nem is tudunk tartani), aztán rájöttem, hogyan lehet a hátrányból előnyt csinálni. Meztelen csiga ellen az egyetlen mód, a manuális begyűjtés nagy macera, meg utálatos dolog. Ezt megkönnyíti, hogy a csigák imádják a kartont, és az aljára tapadnak. Elég néha felemelni a kartont, és lesöpörni a csigákat, máris sokkal hatékonyabb és gyorsabb a védekezés.
Idén kipróbálom a vastag mulcsozást, kb. 40-50 cm avart terítek az ágyásra.
10mulcs.jpg

Most azon gondolkozok, hogy tavasszal majd kartonozással kombinálom a mulcsozást, pontosan a csigák miatt.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Első lépések 10 éve 4 hónapja #9181

  • edusa
  • edusa profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
  • Hozzászólások: 422
  • Köszönetek száma: 180
tisztamo beküldte:
A macska ürülékének veszélyeiről itt van egy jó összefoglaló:

Vannak pikánsabb dolgok is: féregfertőzések, a toxoplazma mellett egyéb protozoák...
tisztamo beküldte:
Szerintem a legjobb minél előbb beszerezni a macskát, mosatlanul enni a zöldséget és átesni a fertőzésen. :)
:)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Első lépések 10 éve 4 hónapja #9183

  • Bolyky
  • Bolyky profilkép
  • TÁVOL
  • Gold Boarder
  • Hozzászólások: 198
  • Köszönetek száma: 107
Lucagazda, nekünk nem kifejezetten a kartonos helyen voltak csigák (de ott is), hanem a gyümölcsösben is, korareggel szedtem őket, volt hogy fél kisvedernyit gyűjtöttem egyszerre, a szomszéd tyúkjainak és kacsáinak nagy örömére. A csigát szedni kell. Volt hogy a karton ágyást körbeszórtam hamuval mert állítólag azon nem szeretnek átmenni a csigák. Persze nem sok hamut mert nagyon lúgosít. De a csiga szedés az a tuti megoldás.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Első lépések 10 éve 4 hónapja #9198

  • martindian
  • martindian profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
  • Hozzászólások: 1209
  • Köszönetek száma: 578
Az eticsiga szedest cask fu alatt,mert tilos,leszamitva julisu, agusztus. Eleg nagy a buntetes ra, ha maskor gyujtod.
Amugy a pocokra nekem a goreny jot be tokeletesen. Napi 18 orat alszik, 4 orat jatszik, 2 orat gyilkol (eger,patkany,pocok stb) es az alomba piszkit :) cask a szomszedtol kell tavol tartan,mert ha rajon, hogy egy tyuk feler 100 egerrel,akkor baj lehet :D
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Bolyky
Oldal elkészítésének ideje: 0.146 másodperc
Az fórum motorja a Kunena Fórum