Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Első lépések

Első lépések 10 éve 4 hónapja #9273

  • Kardosszilvi
  • Kardosszilvi profilkép
  • TÁVOL
  • Gold Boarder
  • Hozzászólások: 225
  • Köszönetek száma: 50
Edusa, a féregfertőzéseket meg lehet előzni a rendszeresen (3 havonta) adott féreghajtóval, ahogyan azt kutyák esetében is kell(ene), hiszen tőlük is nagyon durva féregfertőzések kaphatók el enélkül. Még a veszettség az, ami veszélyzeteti az embert is, de igazából illene a macskát is oltani ellene, hiszen ő gyakrabban találkozhat fertőzött állattat a kóborlások miatt (meg elkapja a denevért, mókust is akár, és azok is terjesztik). Szerintem nem kell túlaggódnod a macskát :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: edusa

Első lépések 10 éve 4 hónapja #9685

  • 7fűkertje
  • 7fűkertje profilkép
  • TÁVOL
  • Senior Boarder
  • Hozzászólások: 59
  • Köszönetek száma: 6
Nos, a család "engedélyezte", hogy kisérletezgessek a területünk egy részén :woohoo:
A képen látható részről lenne szó. Arra gondoltam, hogy nem ások. Tavasszal lenyírom a füvet. A sorokat takarom: karton, régi szalma, széna és fűnyesedékkel. A sortávokat akkorára hagyom, hogy pont egy fűnyíró nyomtáv legyen. Palántákat nevelek itthon és többnyire évelő gyógynövények lesznek benne / + pár gyümölcsfa még + egy kis csicsóka + fűszerpaprika /.
A terület észak - déli tájolásu, kb 2-3 % lejtéssel. Mivel az épületek többségén nincs eresz a víz szépen erre folyik.
Szerintetek?
/ vagy szántassam meg tavasszal? /

terulet_2013-12-17.jpg


Ez egy panorámakép a patak felé

egszterulet.jpg
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Első lépések 10 éve 4 hónapja #9704

  • toti2
  • toti2 profilkép
  • TÁVOL
  • Gold Boarder
  • Hozzászólások: 271
  • Köszönetek száma: 99
Mindeféleképpen szánts legalább közép mélyen de elötte küld meg egy tárcsával és azzal ellentétes irányba szánts ,és tápanyagutánpotlás ezerrel !
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Első lépések 10 éve 4 hónapja #9711

  • edusa
  • edusa profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
  • Hozzászólások: 422
  • Köszönetek száma: 180
Az egyszeri, kezdő szántásra szükség lehet, erről neked kell döntened. Ha nem túl kötött, agyagos a talajod, és van időd, hogy megvárd, míg az évek alatt lazul a talaj a takarás alatt, akkor a kíméletes megoldás azért jobb.

A talaj lazítására mindenképp szükség lehet (ásóvilla pl), mert nem minden palánta fejlődik szépen akkor, ha csak a simán takart talajba ülteted. A paprika tipikusan ilyen, nálunk nem fejlődött szépen.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: 7fűkertje

Első lépések 10 éve 4 hónapja #9714

  • szabokucsma
  • szabokucsma profilkép
  • TÁVOL
  • Gold Boarder
  • Hozzászólások: 273
  • Köszönetek száma: 139
Mezőgazdasági szemmel nézve.
Elsőnek a kiválasztott területet gyomirtózni kellene,bár tudom, hogy ez nem áll közel hozzátok.
A gyomírótószer nem az ördög műve, fotoszintézis gátló sókat tartalmaz.
Utána szántás, de mivel, hogy nem lesz egyenletes ezért lekel tárcsázni.
Tápanyagra ilyenkor nem kell költeni, csak a nitrogén fog hiányozni a talajból, azt pótolni kell.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Első lépések 10 éve 4 hónapja #9715

  • gergo
  • gergo profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
  • Hozzászólások: 1306
  • Köszönetek száma: 442
Mi sosem szántottunk. Az első 2 évben nem is volt csodálatos termés. Most viszont már látszik, ahogy a 'helyi lakosok' (vakondok, giliszták, stb..) intézik a föld mogatását és gyönyörűen alakul a talaj.
Ha újra kezdenénk, akkor sem szántanék. A lokális ásóvillás forgatás hasznát viszont látom.

Rajtad múlik. Ha hirtelen eredményeket akarsz és életed végéig ugyanazt az energiát szeretnéd befektetni, akkor szánts és tölts a tápanyagot ezerrel. Ha egyre kevesebb munkát szeretnél és van 1-2 éved kivárni amíg a talajélet beindul, akkor szerintem ne szánts.

Igen vannak olyan esetek, mint pl. AttilaK, akinél szinte nulla a talajélet és annyira tömorödött a talaj, hogy beletörik az ásó. Olyan esetben szükség lehet egy első talajmunkára. Nekem a te területed a növényzetből nem olyannak tűnik, de ezt te tudod jobban.

Egyáltalán nem is értem, hogy miért vetődött fel benned a hozzászólásod utolsó sorában a szántás, amikor olyan szépen leírtad, hogyan szeretnél kisérletezni a talajtakarással. :unsure:
Gergő
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Oldal elkészítésének ideje: 0.140 másodperc
Az fórum motorja a Kunena Fórum