Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: homoktalaj javítása, előkészítése

homoktalaj javítása, előkészítése 10 éve 1 hónapja #11818

  • Boris
  • Boris profilkép
  • TÁVOL
  • Senior Boarder
  • Hozzászólások: 57
  • Köszönetek száma: 9
Én egy dombot építettem a homokos kertbe kukorica szárból, alá meg elástam egy csomó ringlót trágya helyett, mert abból meg annyi van, mint a szemét, és ehetetlen.. idén kiderül, hogy mit lehet termeszteni rajta. :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

homoktalaj javítása, előkészítése 10 éve 1 hónapja #11820

  • mogyoró
  • mogyoró profilkép
  • TÁVOL
  • Senior Boarder
  • Hozzászólások: 53
  • Köszönetek száma: 29
Sziasztok!

Szüleimnél kötött agyagos talaj van, ami ilyen tájt igencsak ragadós ásni művelni, nem tanácsos,sőt a tavaszi magágykészítés is jócskán elcsúszhat egy csapadékos tavaszon. Idén megfigyeltem valamit. Volt egy magnóliánk ami át akartam ültetni, illetve vettem kínai csillagsomot ültetésre. A csillagsomot fedetlen félárnyékos talajba ültettem, ragadt mint állat kis homokkal próbáltam a gyökér körüli hézagokat a visszatöltésnél kipótolni mert annyira egy darabban maradt a kiásott talaj. Viszont ahová a magnóliát ültettem ott a talajt egész télen tyúkhúr fedi sőt nyáron se nagyon jutott idő a tisztántartására. Eredmény: csodálatos -még nedves talajnál is- morzsalékos feltalaj- gond nélkül tudtam bele ültetni. Felvettem otthon hogy mi lenne ha téli bevetnénk a területet tyúkhúrral (mert mellesleg jó saláta és gyógynövény), tavasszal pedig ráengednénk a csirketraktort és megcsinálnák a magágyat? Válasz: No az kéne még! Elment az eszed?
Ez eddig csak elmélet.
Szóval, ha anyag talajon nem is ebben a formában de takart, homokos talajon érdekelne ilyen no-till elvű kísérleti művelés.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

homoktalaj javítása, előkészítése 10 éve 1 hónapja #11825

  • Boris
  • Boris profilkép
  • TÁVOL
  • Senior Boarder
  • Hozzászólások: 57
  • Köszönetek száma: 9
Én a múlt hétvégén ástam fel egy tyúkhúros gazos részt, és szuperül tartja a vizet. Szerintem nagyon jó, meg a föld is szuper alatta csak annyi a gond vele, hogy tele lett tarackkal, ami miatt muszáj volt mindent kiásnom és kigyomlálnom belőle. Ha csak tyúkhúr nőne, akkor ásnom sem kéne, hanem rögtön ültethetnék bele, mert a homok tetején 5 cm humuszos termőföld keletkezett.De a tarack mindent felzabál. :(
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

homoktalaj javítása, előkészítése 10 éve 1 hónapja #11989

  • szabokucsma
  • szabokucsma profilkép
  • TÁVOL
  • Gold Boarder
  • Hozzászólások: 273
  • Köszönetek száma: 139
Sziasztok!

Homoktalaj javításra melyik a legjobb zeolit, vagy a bentonit?
A kertem vízháztartását szeretném javítani.
A forgalmazó:
sipocz.hu/
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Oldal elkészítésének ideje: 0.128 másodperc
Az fórum motorja a Kunena Fórum