Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Agyagos talaj előkészítése, fenntartása

Válasz: Agyagos talaj előkészítése, fenntartása 12 éve 3 hónapja #625

  • gergo
  • gergo profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
  • Hozzászólások: 1306
  • Köszönetek száma: 442
ecovitka beküldte:
A magladbákat egy cimbora számára csináltuk, ő guerilla kertészkedéshez használta. Nem tudom mennyire vált be.

Hogy mennyire vált be a guerilla kertészkedés én sem tudom, de egy képet láttam a srác blogján az egyik maglabdából kikelt napraforgóról ...

DSC00182.JPG


Garden DC - Guerrilla Gardening

Most vettem csak észre mennyire korrekt, hogy az én arcomat adja a guerilla aktivizmusához ... :unsure:
Gergő
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Agyagos talaj előkészítése, fenntartása 12 éve 3 hónapja #658

  • Muzsikus
  • Muzsikus profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
  • Hozzászólások: 424
  • Köszönetek száma: 134
Egyszer valahol azt olvastam, hogy mindenkinek olyan gyomjai vannak, amit megérdemel, és ez igaz is mármint a talaj tekintetében. Nálam az agyagon szintén nagyon sok a pittypang, de igazából a fűből a libák szépen kilegelik, a kertben meg kihúzom, és megy a tyúkoknak. Szintén jó a katáng kóró is. Régen sok gondom volt vele, de mostanra az állatok kipucolták. A legújabb jövevény a szeder. Nem akarom kiirtani, de rendszeresen visszavágom. A csupasz földre való mulcsozás is csodákra képes, de azért az az igazi, ha előtte egy ásónyomot megforgatom, jól betrágyázom, és rá sem lehet ismerni az agyagra. Sajnos a kiemelt ágyásoknál nem tud érvényesülni az agyag víztartó képessége, sőt!, ezért most már inkább ások. Persze ezt csak egyszer szereteném, utána, ha már van egy élő 30 cm-es rétegem, akkor csak a takarással operálok majd. Tavasszal kiderül mennyire válik be, de vízgazdálkodásilag biztosan jobb lesz, igaz nem ásó, hanem csákány kell hozzá :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Agyagos talaj előkészítése, fenntartása 11 éve 7 hónapja #3404

  • edusa
  • edusa profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
  • Hozzászólások: 422
  • Köszönetek száma: 180
Sziasztok!

A kérdésem részben kapcsolódik az agyagos talajhoz, részben a mulcsozáshoz.
Tegnap eső előtt sikerült elvetnünk a zöldtrágyának szánt magkeveréket. Reményeink szerint szépen kikel, megnő stb.
A kérdésem az, hogy
- hagyjuk addig nőni, amíg akar, hogy aztán a fagy megérkeztével szépen rádőljön a földre, így a talajtakarás is megoldva (vagyis nekünk semmi dolgunk nincs :lol: , vagy
- ősz végefelé tárcsázzuk be a földbe, és takarjuk a földet (szalma, gazszár stb)?
Egy mezőgazdász azt javasolta, hogy mindenképp tárcsázzuk, mert a bomló szerves tömeg nagyobb kárt tesz, mint hasznot.
Nektek is ez a véleményetek?
Köszi!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Agyagos talaj előkészítése, fenntartása 11 éve 7 hónapja #3406

  • AttilaK
  • AttilaK profilkép
  • TÁVOL
  • Platinum Boarder
  • Hozzászólások: 682
  • Köszönetek száma: 318
Ez is jó, meg az is. Ha kezelhetően kicsi a területed, még a lefagyott növények fekete fóliával takarása is plusz tápanyagokat tart vissza.
Az agyagos talajra viszont ráférhet egy kis szerkezetjavítás, a zöld trágya tárcsázása vagy berotálása pozitív hatással járhat.
Pont ezt a téma most egyébként a talajjavítós topicban.

Az eső miatt irrig vagyok:) mindenhol esett, csak nálam nem. Fura egy mikroklímám van.
Nem az a beteg, aki nem alkalmazkodik egy abnormális világhoz.
Utolsó szerkesztés: 11 éve 7 hónapja Beküldte: AttilaK.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Agyagos talaj előkészítése, fenntartása 11 éve 7 hónapja #3415

  • ecovitka
  • ecovitka profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
  • Hozzászólások: 1176
  • Köszönetek száma: 530
edusa beküldte:
Sziasztok!

A kérdésem részben kapcsolódik az agyagos talajhoz, részben a mulcsozáshoz.
Tegnap eső előtt sikerült elvetnünk a zöldtrágyának szánt magkeveréket. Reményeink szerint szépen kikel, megnő stb.
A kérdésem az, hogy
- hagyjuk addig nőni, amíg akar, hogy aztán a fagy megérkeztével szépen rádőljön a földre, így a talajtakarás is megoldva (vagyis nekünk semmi dolgunk nincs :lol: , vagy
- ősz végefelé tárcsázzuk be a földbe, és takarjuk a földet (szalma, gazszár stb)?
Egy mezőgazdász azt javasolta, hogy mindenképp tárcsázzuk, mert a bomló szerves tömeg nagyobb kárt tesz, mint hasznot.
Nektek is ez a véleményetek?
Köszi!

Edusa,
Én pont azt olvastam a napokban ebben a könyvben, hogy a betárcsázott szerves anyagból jóval kevesebb marad meg a talajban, mintha csak a felszínen hagynánk. Én biztos, hogy nem tárcsáztatnám be, hanem először megnézném, hogy hogyan viselkedik ha a fagy öli meg a növényzetet.

Mi pár éve ültettünk rozst és bükkönyt takarónövényzetként ősszel. A bükköny tavaszra eltűnt, viszont a rozs egy része csak tavasszal nőtt ki. Minket nem zavart, ott díszelgett a zöldségek között egész nyáron: gyönyörű volt :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Agyagos talaj előkészítése, fenntartása 11 éve 7 hónapja #3438

  • AttilaK
  • AttilaK profilkép
  • TÁVOL
  • Platinum Boarder
  • Hozzászólások: 682
  • Köszönetek száma: 318
A beforgatott anyag sokkal gyorsabban bomlik le megfelelő körülmények esetén és a veszteség is nagyobb.
Beforgatott zöldtrágyából már két hónap múlva maximális a N leadás, s utána folyamatosan csökkenő, míg a felszíni mulcsolásnál évente 30% körül szabadul fel a lassabb lebontási folyamatok miatt.
A mellékelt doktoriban elég jó áttekintést lehet találni a különböző fajok hatásáról.
A zoldtragyazas talajallapotra es utovetemenyre gyakorolt hatasa
Nem az a beteg, aki nem alkalmazkodik egy abnormális világhoz.
Utolsó szerkesztés: 11 éve 7 hónapja Beküldte: AttilaK.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: acszati
Oldal elkészítésének ideje: 0.126 másodperc
Az fórum motorja a Kunena Fórum