Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám
  • Oldal:
  • 1
  • 2

TÉMA: Melegágy

Melegágy 11 éve 3 hete #5554

  • Kardosszilvi
  • Kardosszilvi profilkép
  • TÁVOL
  • Gold Boarder
  • Hozzászólások: 225
  • Köszönetek száma: 50
Sziasztok!
Az baj, ha a dombágyásban van félig érett ló-kecske-nyúl trágya is? Ha már rajta van, mekkora földréteg kell rá, hogy a növények gyökerét ne égesse meg? Kb. 2-3 cm réteg amúgy, nem vastag. Másik kérdésem, hogy ha melegágynak trágyát halmoztam fel szintén dombnak, akkor arra kell a 20 cm termőföld, meg a szalmatakarás és kész? Vagy muszáj fölé tenni üveget, meg köré keretet ahhoz, hogy működjön is? Baj, hogy nincs leásva egyik sem a földbe?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

melegágy 11 éve 3 hete #5562

  • martindian
  • martindian profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
  • Hozzászólások: 1209
  • Köszönetek száma: 578
En kb 15-20 melyre tettem az ertelen tragyat es semmi bajt nem csinalt...
Az uveg attol fugg gondolom, hogy mi a celod..ha olyan magot akarsz ultetni amit amugy futott uveghazban kellene nevelni , akkor kell az uveg, mert a tragya az uveghaz futeset helyettesiti reszben es termeszesen a foldben keletkezo meleg a magok csirazasara hat kedvezoen. Ha ilyen esetben nem veded az amugy erzekeny novenyeket akkor azok serulhetnek a hideg levegore jutva, de ha olyan magokat ultetesz amiket amugy is szabadfoldbe vetnel es a tragyat csak a csirazast elosegitendoleg hasznalod melegagynak, akkor nem kel takarni majd uveggel...
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Kardosszilvi

Válasz: palántázás 11 éve 2 hete #5861

  • zamoca
  • zamoca profilkép
Egy nagy problémám lenne, melyre remélem tud valaki gyógyírt.

Készítettünk melegágyat (többet is) idén először. Sajnos egyik sem melegszik.
Megtöltöttük őket trágyával (jó alaposan megtapostuk), és semmi. Valaki azt javasolta, hogy forró vízzel le kell önteni (3 db-on kipróbáltuk, de semmi). Az egyik keretben lévő trágyát (amit nem öntöttünk le forró vízzel) utólag meglazítottam, mert arra gondoltam, hátha lég kizárt lett, de ez sem segített.

Valamelyik nap, amikor sütött a nap egy kicsit akkor 25 °C volt belül, de most csak 3°C

A trágya réteg vastagsága olyan 50 cm körül van (megtaposott állapotban)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: palántázás 11 éve 2 hete #5870

  • martindian
  • martindian profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
  • Hozzászólások: 1209
  • Köszönetek száma: 578
Nem szakmai hozzaszolas,csak sajat tapasztalat...nem tudom hogyan kell csinalni hivatalosan,de en ugy csinalom, hogy nem csak tragya,hanem zold nyesedek es szraz is megy bele, hogy a komposztalodas beinduljon es csak modjaval tomoritem...melegszik rendesen , de kell neki egy het lagalabb....ismetlem ez csak a sajat modszer,mert nemtudom hogy kellene csinalni hivatalosan
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Melegágy 11 éve 2 hete #5884

  • emre
  • emre profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
  • Hozzászólások: 752
  • Köszönetek száma: 168
Biztos, hogy friss az a trágya? Mert ha igen, akkor megvan a kellő nedvességtartalma is meg minden más is ami kell a melegedéshez...
imi
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Melegágy 11 éve 2 hete #5889

  • zamoca
  • zamoca profilkép
Friss a trágya elvileg. Ezt a zöld anyagos dolgot kipróbáljuk. Keverjük hozzá, vagy csak tegyük a tetejére?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
  • Oldal:
  • 1
  • 2
Oldal elkészítésének ideje: 0.141 másodperc
Az fórum motorja a Kunena Fórum