Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Élőmulcs

Élőmulcs 11 éve 2 hete #5748

  • edusa
  • edusa profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
  • Hozzászólások: 422
  • Köszönetek száma: 180
Ha jól láttam, nincs külön topik az élő növények mulcsként való felhasználásáról, pedig itt-ott érintettük már a témát.
Pedig biztosan vannak megosztható tapasztalataink a herefélék, mustár, facélia stb. kapcsán.

Nekünk a mustár nagyon bejött, idén az új-zélandi spenótot szeretném kipróbálni a paradicsom alatt.

Egy kérdés:
Van valakinek tapasztalata a földbentermő here (Trifolium subterraneum) talajtakaró hatásáról?
Olyan jókat olvastam róla...
Lehet egyáltalán ilyen magot kapni Mo-n?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Élőmulcs 11 éve 2 hete #5769

  • Áron
  • Áron profilkép
  • TÁVOL
  • Gold Boarder
  • Hozzászólások: 221
  • Köszönetek száma: 163
Ilyen jelleggel szereztem Amphicarpaea bracteata-t, disznó földimogyorót. Most a palántanevelés fázisában vannak, de néhány levél mintha egy kicsit klorotikus lenne. Ha kisüt a nap megpróbálok adni nekik egy kis csalánlevet, hátha a plusz nitrogén helyrerázza őket.
Amúgy nagyon életrevaló növénykék.
Trifolium subterraneum-ot nekem se sikerült szerezni, ha esetleg neked összejön, engem is érdekelne egy kisebb adag.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Élőmulcs 11 éve 2 hete #5770

  • zamoca
  • zamoca profilkép
Ezen az élő mulcs dolgon azt értitek, hogy a növény alá közvetlenül bevetitek a mulcsnak valót, és ott hagyjátok növekedni?

edusa: Mustár kapcsán úgy hallottam, nem tanácsos veteményes kertben alkalmazni (akár mulcsként, akár zöldtrágyaként), mert a káposzta-félék a közös kártevők miatt nagyon megsínylik. Ezzel kapcsolatban mi volt a tapasztalat?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Élőmulcs 11 éve 2 hete #5771

  • edusa
  • edusa profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
  • Hozzászólások: 422
  • Köszönetek száma: 180
Pedig jó dolog a mustár - csak nem szabad hagyni, hogy nagyon megnőjön.
Nekem nem volt gond a káposztafélékkel emiatt - ugyanis ez utóbbiakat, egy idényen keresztül tartó küszködés után (hol bolhásak lettek, hol tetűsek, majd jött a hernyó stb) kiűztem a kertből azzal az elhatározással, hogy többet nem foglalkozom velük. ;)
Ezért nem volt probléma a mustárral. :silly:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Élőmulcs 11 éve 1 hete #5990

  • ecovitka
  • ecovitka profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
  • Hozzászólások: 1176
  • Köszönetek száma: 530
zamoca beküldte:
Ezen az élő mulcs dolgon azt értitek, hogy a növény alá közvetlenül bevetitek a mulcsnak valót, és ott hagyjátok növekedni?

Igen, az elo mulcsnak az a lenyege, hogy nem csak takarja a talajt, hanem gyokertomeget is kepez. Nem hiszem, hogy minden esetben alkalmazhato, mert gyakran elofordulhat, hogy a fon novennyel verseng a tapanyagokert. En most tobben kozott feketenadalytovel kiserletezem a gyumolcsozsben. Ezt un. chop-and-drop mulcsnak is lehet hasznalni, ami azt jelenti, hogy szepen novoget, takarja a talajt es idonkent le lehet vagdosni es a talajra dobni, ott a helyszinen, vagy elvinni a kert mas reszeibe. Igy leszakjitva is mulcs, takar es tapanyagot szolgaltat. A leszakitott noveny gyokerenek egy resze is elhal, igy taplalva a talajt.
Kis meteng is nagyon szuper elo mulcs es gyogynoveny is. Nalunk a tanyan egy egeszen nagy teruleten van. Szepen takarja a talajt es gyonyoru amikor viragzik.
Par eve az amerikai novenytermeszesi tarsasag kiadvanyaban olvasatam olyan kiserletekrol is, ahol kukoricat termesztettek ugy, hogy koze herefeleket vetettek. Ez megakadalyozta a gyomosodast es nitrogent is megkot.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: csacskaanyó

Válasz: Élőmulcs 11 éve 1 hete #6009

  • csacskaanyó
  • csacskaanyó profilkép
  • TÁVOL
  • Gold Boarder
  • Hozzászólások: 215
  • Köszönetek száma: 89
Ha becsatolja a képet akkor remélem látható lesz a hagyma közé is vetettem mustárt. Köszöni szépen jól van és reméli hogy hamarosan megjön rá a jóidő is.

P1010590_2013-04-05.jpg
Utolsó szerkesztés: 11 éve 1 hete Beküldte: emre.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Oldal elkészítésének ideje: 0.141 másodperc
Az fórum motorja a Kunena Fórum