Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Élőmulcs

Élőmulcs 10 éve 3 hónapja #10074

  • edusa
  • edusa profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
  • Hozzászólások: 422
  • Köszönetek száma: 180
Szia!

Érdemes utánanézni, hogy Pécsen melyik mezőgazd. bolt szokott a Rédei Kertimagtól rendelni, és biztosan lehet hozatni egy zacskóval. (A nagyobb városokban szokott olyan is lenni, hogy Rédei mintabolt. Legalábbis Zegen és Szhelyen van.)
Mégiscsak jóval olcsóbb lenne így beszerezni.
Drukkolok, hogy sikerüljön!

Én pár éve étkezési célra próbáltam élelmiszerboltban kapható mustármagot csíráztatni - nagyon sikertelenül. El tudom képzelni, hogy az nem kelne olyan jól...
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: nosbácsi

Élőmulcs 10 éve 3 hónapja #10075

  • nosbácsi
  • nosbácsi profilkép
  • TÁVOL
  • Fresh Boarder
  • Hozzászólások: 11
  • Köszönetek száma: 2
Köszi a választ! A Rédei honlapot megnéztem, 2 alföldi, 1 szombathelyi boltjuk van a honlap szerint. Lehet, hogy telefonon is rákérdezek még náluk.

Talán valamivel kezelik az étkezési mustármagot, vagy régiek a magok, hogy nem csíráznak. Alaposabban megnézve az egyik herbabolt kínálatát látom, hogy a sima mustármag mellett van csíráztatásra szánt holmijuk is. Rédeis (50 grammos) és jobb áru saját, 250 grammos, 3xx forintért. Lehet, hogy ő lesz a befutó: ebolt.herbahaz.hu/popup.htm?data/product...ze/5997848513241.jpg

Az egyik gazdaboltban ajánlották, hogy rendelhetek kilóst, de rövid az idő. Szeretném még a fagyok beállta, a csapadékos idő előtt, jövő hét elején elvetni.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Élőmulcs 10 éve 3 hónapja #10077

  • edusa
  • edusa profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
  • Hozzászólások: 422
  • Köszönetek száma: 180
Ja, végül a 25 dekás nem is jön ki drágábban így, mint a kilós.

Én tavaly március elején vetettem el a tavaszi adagot. Már csírázott, amikor rájött a hó és a nagy hideg. Utána úgy nőtt tovább, mintha semmilyen rossz idő közbe nem jött volna...
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Kardosszilvi, nosbácsi

Élőmulcs 10 éve 3 hónapja #10083

  • tisztamo
  • tisztamo profilkép
  • TÁVOL
  • Platinum Boarder
  • Hozzászólások: 455
  • Köszönetek száma: 260
A szamócán, esetleg epren gondolkodom nagyon, mert alacsony termetű, évelő, örökzöld, de már a komolyabb nyári szárazság előtt leterem, amiből azt gondolom, kevésbé verseng a vízért a főnövénnyel. Nálunk lassan, de terjed magától, tehát a hiányokat is betölti. Az nem világos, hogy a gyomokat mennyire tartja vissza.

Olyat már csináltunk, hogy az epreket visszonylag távolra telepítve közéjük káposztákat ültettünk. A káposzta nagyon elnyomta az epret, de nem ölte meg, volt egy kevés epertermés is.

Van valakinek tapasztalata szamócával, illetve eperrel köztes növényként vagy mulcsként?
Utolsó szerkesztés: 10 éve 3 hónapja Beküldte: tisztamo.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: berkenye

Élőmulcs 10 éve 3 hónapja #10084

  • hargi
  • hargi profilkép
  • TÁVOL
  • Platinum Boarder
  • Hozzászólások: 370
  • Köszönetek száma: 121
A nagyon besűrűsödött földiepret nem nagyon kellett gyomlálnunk, viszont elöregedett, és megtámadta a szamóca vincellérbogár, olyannyira, hogy majdnem az egészet kipusztította. Nem véletlenül találták ki, hogy 2-3 évente célszerű áttelepíteni. Mire szép összefüggő állománya lenne, már ültetheted is át...
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: tisztamo

Élőmulcs 10 éve 3 hónapja #10092

  • nosbácsi
  • nosbácsi profilkép
  • TÁVOL
  • Fresh Boarder
  • Hozzászólások: 11
  • Köszönetek száma: 2
Vettem herba boltban 5x200 grammos mustármagot. A fölötte lévő polcon csíráztatni való retek mag volt, 200 g 7xx forintért. Fajtáját ugyan nem tudni, de felmerült bennem ez egy lehetőségként élőmulcs-zöldtrágya témához.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Oldal elkészítésének ideje: 0.130 másodperc
Az fórum motorja a Kunena Fórum