Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Élőmulcs

Élőmulcs 10 éve 3 hónapja #10096

  • attilar
  • attilar profilkép
  • TÁVOL
  • Gold Boarder
  • Hozzászólások: 277
  • Köszönetek száma: 167
nosbácsi beküldte:
Kérdés: az élelmiszerboltokban és herbáriákban is árult mustármagot ugyanúgy el tudom vetni, mint a gazdaboltban kapható, talán 50 grammos mustár vetőmagot?

A fűszerként árult fehérmustár nálam eddig mindig kikelt, ránézésre 100%-ot közelít a csírázási arány. Most ugyanezt köménnyel is szeretném kipróbálni, mert vetőmagként szép színes tasakban 3 g többe kerül, mint élelmiszerboltban az 50 g-os csomagolás. Ablakpárkányon, cserépbe vetem, kíváncsi vagyok az eredményre.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Élőmulcs 10 éve 3 hónapja #10188

  • ecovitka
  • ecovitka profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
  • Hozzászólások: 1176
  • Köszönetek száma: 530
tisztamo beküldte:
A szamócán, esetleg epren gondolkodom nagyon, mert alacsony termetű, évelő, örökzöld, de már a komolyabb nyári szárazság előtt leterem, amiből azt gondolom, kevésbé verseng a vízért a főnövénnyel. Nálunk lassan, de terjed magától, tehát a hiányokat is betölti. Az nem világos, hogy a gyomokat mennyire tartja vissza.

Olyat már csináltunk, hogy az epreket visszonylag távolra telepítve közéjük káposztákat ültettünk. A káposzta nagyon elnyomta az epret, de nem ölte meg, volt egy kevés epertermés is.

Van valakinek tapasztalata szamócával, illetve eperrel köztes növényként vagy mulcsként?

Az eper nem különösebben tartja vissza a gyomokat. Én olyan helyre is ültettem epret, ahol a tarack még viszonylag erős volt. Ez volt a második nyaruk. Nem nagyon tudott szaporodni, termés szinte semmi nem volt. Még megvannak, de a track győzedelmeskeni látszik.
Az anyósom kertjében, ahol falevéllel mulcsozott nagyon felszaporodott az eper. Volt szépen termése is. Ez is tavaly elötti ültetés, idén egy csomót átültetett belőle egy új helyre: ott most az eprek között tyúkhúr tenger van.
Láttam olyan kertet is, ahol pár száz négyzetméteren termeszettek epret. Pár éve felhagytak a gondozásával és felveti a gaz. Még ott is, ahol a talaj le van takarva fekete fóliával. A gaz idővel átüti a fóliát.
Szóval számomra is kérdéses, hogy mi lesz az eperrel nálunk. Most egy új helyre is ültettünk az ősszel, ahol nagyon vastag a mulcs. Ott most még szépen fejlődik.

Talán más takarónövénnyel együtt használva célszerű kísérletezni az eperrel. Pl a menta és tárkony mellett van pár tő, amik egész jól elvannak és a gyomok sem lepték el a helyet.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: tisztamo

Élőmulcs 10 éve 3 hónapja #10193

  • zsanettrp
  • zsanettrp profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
  • Hozzászólások: 879
  • Köszönetek száma: 282
Egyetértek Vitkával, szerintem a földieper egyáltalán nem tartja vissza a gyomokat, max. elvegetál köztük. Nálunk is van egy többtíz m2-es rész, ahol epermaradványok vannak a tarack között, de ezeknek csak a levele nő ki évről évre, a termés elhanyagolható méretű és mennyiségű.
Zsanett
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: tisztamo

Élőmulcs 10 éve 3 hónapja #10194

  • tisztamo
  • tisztamo profilkép
  • TÁVOL
  • Platinum Boarder
  • Hozzászólások: 455
  • Köszönetek száma: 260
Köszönöm a válaszokat!

Mindketten a tarackot (is) hozzátok példának. Tudtok esetleg olyan növényt, ami érdemben képes küzdeni a tarackkal, de nem nő méteres magasságúra?

szerk.: Én tavaly adtam be a derekam és elhatároztam, hogy a tarackot kiírtom a kertből, mert nem lehet bírni vele, túl erőszakosan jön vissza. Idéntől nincs kegyelem, megkapálom kilencszer, ha máshogy nem megy.
Utolsó szerkesztés: 10 éve 3 hónapja Beküldte: tisztamo.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Élőmulcs 10 éve 3 hónapja #10197

  • ecovitka
  • ecovitka profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
  • Hozzászólások: 1176
  • Köszönetek száma: 530
tisztamo beküldte:
Köszönöm a válaszokat!

Mindketten a tarackot (is) hozzátok példának. Tudtok esetleg olyan növényt, ami érdemben képes küzdeni a tarackkal, de nem nő méteres magasságúra?
.

Növényt nem tudok igy hirtelen. A takarás nálunk szépen elbánik a tarackkal, de a komposztprizma a leghatékonyabb. Alatta szépen elgyengül a tarack.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Élőmulcs 10 éve 3 hónapja #10199

  • emre
  • emre profilkép
  • TÁVOL
  • Moderator
  • Hozzászólások: 752
  • Köszönetek száma: 168
A takarásos módszernek is elvileg az a lényege, hogy párszor, meg kell szűntetni a takarást, hogy kihajtson a növény és elkezdje a felélni a gyökerekben tárolt tartalékait. Amint kihajt, megint lehet takarni. Ezt tulajdonképpen addig kell ismételgetni, amig "el nem fogy".

A nagy kérdés (nálam is) az, hogy tudom-e nélkülözni azt a (egész) területet, amíg fogócskázom a tarackkal?
imi
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Oldal elkészítésének ideje: 0.153 másodperc
Az fórum motorja a Kunena Fórum