Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Trágya kezelése

Trágya kezelése 10 éve 5 hónapja #8010

  • joz
  • joz profilkép
AttilaK beküldte:
Semmi gond, ez nem vita, talán csak többet olvastam más forrásokból a témáról. Én a soilfoodwebről indultam el, s egyre jobban elmélyülünk a témában, annál jobban változik meg a képem a megszokott rutinok és a jó megoldások mibenlétéről. Sokféle út van, de a soilfoodwebes a legtermészetesebb és alkalmazható minden klímán a szántóföldi kultúrákban is.

OK értem. Egy kicsit még itt ott hézagos a tudásom ezek szerint. Nade, mint tudjuk "a jó pap is holtig tanul!"
Kéne nyitni egy trágyás topicot, már ha egyáltalán érdekel valaki mást is a téma. Mert megint kikapunk hogy eltértünk a témától.
Azért persze csak ha mást is izgat a dolog, kíváncsi lennék mondjuk 50 tonna trágyakezelésére konkrétan hogy is néz ki a fenti módszerrel a gyakorlatban.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Trágya kezelése 10 éve 5 hónapja #8013

  • AttilaK
  • AttilaK profilkép
  • TÁVOL
  • Platinum Boarder
  • Hozzászólások: 682
  • Köszönetek száma: 318
joz beküldte:
Azért persze csak ha mást is izgat a dolog, kíváncsi lennék mondjuk 50 tonna trágyakezelésére konkrétan hogy is néz ki a fenti módszerrel a gyakorlatban.

Nagyjából így, mint a mellékelt anyagban :-)
Nem az a beteg, aki nem alkalmazkodik egy abnormális világhoz.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: emre

Válasz: Direktvetés, mulcsvetés kis energiával 10 éve 5 hónapja #8015

  • AttilaK
  • AttilaK profilkép
  • TÁVOL
  • Platinum Boarder
  • Hozzászólások: 682
  • Köszönetek száma: 318
szabolcs beküldte:
ősi módszer ez is és az össz trágyamennyiség töredékéből fedezem a teljes tüzelőmennyiséget.
A kérdés csak annyi, hogy miért nem gondolkozol inkább faültetésben és annak felhasználására?
Sövény adhat szélárnyékot házadnak, védi földed eróziótól, ad árnyékot, tüzifát, gyümölcsöt, sokoldalú megoldás. Akár magról is megoldható fillérekből és tápanyagutánpótlásból sosem lehet elég.
A trágya elégetése és hamu kiszórása valóban ősi módszer...de inkább sajnos csak sivatagok létrehozására, mert a fontos tápanyag elvész s erősen lúgos hamu tovább szikesíti a talajt..:S
Nem az a beteg, aki nem alkalmazkodik egy abnormális világhoz.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: gergo

Válasz: Direktvetés, mulcsvetés kis energiával 10 éve 5 hónapja #8016

  • Luti
  • Luti profilkép
  • TÁVOL
  • Platinum Boarder
  • Hozzászólások: 333
  • Köszönetek száma: 104
AttilaK!

A szívemből szóltál. A Kína tanulmány óta igyekszem csökkenteni az állati eredetű dolgokat az étrendemben. Ehhez csökkentettem a ház körüli haszonállatok számát is. Vannak még baromfiak, de ezek inkább a család többi tagjának igényeit szolgálják ki.

Úgy látom nagy tudásod van. Kérlek írj egy kicsit a komposztkészítési módszereidről is, ha ráérsz.

Egyébként lehet valami a kérődzők baktériumflórájában is. Nálam, ahol a kecske volt, ott egy nyáron eltűntek a kukoricaszár maradványok és olyan porhanyós, fekete föld szerű lett helyette, még apróbb növénydarabok láthatóak benne. Igaz a csirkék is be lettek oda engedve utólag.
Zöldebb életmód: begreeny.com
Utolsó szerkesztés: 10 éve 5 hónapja Beküldte: Luti.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Direktvetés, mulcsvetés kis energiával 10 éve 5 hónapja #8024

  • szabolcs
  • szabolcs profilkép
  • TÁVOL
  • Gold Boarder
  • Hozzászólások: 182
  • Köszönetek száma: 121
AttiaK a komposztálásról írott gondolataid nagyon profik ,érdemes volna a honlap tanulmányai között is szerepeltetni... a sivatag említése viszont fájt a kis szívemnek,úgyhogy egy pár mondattal leírnám ,hogyan működtetem a területet(kint esik,így ráérek) 8 ha ennek java homokos legelő,kevés rozs, konyhakert. szórt elrendezésben van egy kb fél ha erdő, ami ideköltözésünk óta folyamatosan gyarapszik. magán a legelőn szórt elrendezésben őshonos gyümölcsfákat telepítettem és telepítek. annak érdekében hogy ne kelljen óriás nyájat tartanom,minden ízében próbálom hasznosítani a birkákat: fejem is őket,magam nyírom stb ebbe a rendszerbe illik bele ,hgy a trágya kb 5% át fűtésre használom az erdei fákat pedig oszlop,gerenda stb az ezüstfa szúrós,szétágazó ágait pedig a legelőre telepített gyümölcsfák köré pakolom ,hogy megvédjem a birkáktól őzektől őket. így jó 10 éve se tüzifát se kerítésoszlopnak valót nem kellett vennem. egy szó mint száz, szerintem itt a trágyatüzelés nem lép át egy kóros mértéket.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Direktvetés, mulcsvetés kis energiával 10 éve 5 hónapja #8032

  • joz
  • joz profilkép
Luti beküldte:
Egyébként lehet valami a kérődzők baktériumflórájában is. Nálam, ahol a kecske volt, ott egy nyáron eltűntek a kukoricaszár maradványok és olyan porhanyós, fekete föld szerű lett helyette, még apróbb növénydarabok láthatóak benne. Igaz a csirkék is be lettek oda engedve utólag.
A kérődzők a sejtfalakat teljesen lebontják. A felismerhető növényi részek azok az alomból kerülnek bele. Na jó néhány mag vagy némi ellenállóbb növényi rész átmehet sértetlenül rajtuk. Az együregű gyomrú állatok trágyája közel sem ilyen /sertés, ló /
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Oldal elkészítésének ideje: 0.137 másodperc
Az fórum motorja a Kunena Fórum