Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Mikroszkóp

Mikroszkóp 10 éve 3 hónapja #9572

  • Szilvi
  • Szilvi profilkép
Ki kellene próbálni. Én festettem már - igaz, nem talajmintát -, és úgy nézett ki a dolog, hogy egy csepp minta, 1 csepp festék, rá a fedőlemez, és mehet a mikroszkóp alá. Se melegítés, se szárítás.
Most nem tudom megcsinálni, nincs mikroszkópom.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Mikroszkóp 10 éve 3 hónapja #9573

  • Szilvi
  • Szilvi profilkép
De festettem már beszáradt mintát is - sőt, főleg így csináltam - és nem tapasztaltam, hogy a száradás megváltoztatta volna a bacik alakját. Gyönyörű kokkuszokat meg pálcákat láttam a mikroszkópban. A talajlakók érzékenyebbek volnának a humán patogéneknél? Nem értek a talajmikrobiológiához, de nem gondolnám.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Mikroszkóp 10 éve 3 hónapja #9574

  • AttilaK
  • AttilaK profilkép
  • TÁVOL
  • Platinum Boarder
  • Hozzászólások: 682
  • Köszönetek száma: 318
Szilvi beküldte:
Nem értek a talajmikrobiológiához, de nem gondolnám.

A fórum vendégeként meghívott doktornő a világ egyik legelismertebb talajbiológiai szakembere, úttörő jelentőségű talaj mikrobiológiai laborhálózata világszerte fontos munkát végez.
Ha még az ő megosztott információt és javaslatait is megkérdőjelezitek, kár energiát pocsékolnunk bármiféle ismeretterjesztő munkára. :sick:
Nem az a beteg, aki nem alkalmazkodik egy abnormális világhoz.
Utolsó szerkesztés: 10 éve 3 hónapja Beküldte: AttilaK.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Mikroszkóp 10 éve 3 hónapja #9575

  • hargi
  • hargi profilkép
  • TÁVOL
  • Platinum Boarder
  • Hozzászólások: 370
  • Köszönetek száma: 121
A baktériumokat - függetlenül attól, hol élnek - ugyanazon anyagok építik fel. Egy Gram- pozitív baci sejtfala ugyanolyan felépítésű, akár talajlakó, akár kórokozó. Pl. a Bacillus anthracis kórokozó, a B. subtilis, a B. megatherium, B. licheniformis meg a talajélet fontos résztvevői, de a trágyában is előfordulnak. Közeli rokonok. A fentiek miatt ugyanúgy lehet őket festeni. Ez attól függetlenül így van, hogy Elaine Ingham a talajlakó mikrobák festetlen mikroszkópos megfigyelését javasolja. A kettő között én nem látok ellentmondást.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Szilvi

Mikroszkóp 10 éve 3 hónapja #9577

  • toti2
  • toti2 profilkép
  • TÁVOL
  • Gold Boarder
  • Hozzászólások: 271
  • Köszönetek száma: 99
meg kell hogy mondjam hogy gyakorlat ban most akarokcsak a talajlakó bacikat vizsgálni és még ebben nem nagyon van tapasztalatom de gomba hifákat meg sporákat azokat nézegettem meg határozgattam de ez most valami más mert baciknak elméleti szinten ismerem a felépítésüket és hogy fetőznek növényeket meg ilyes mi meg azért nagyábol tudom hogy mire jók de hogy hogy vizsgáljam öket az egy másik tészta egyenlőre belebujtam magamat egy könyvbe (ebböl tanulgattam aza lapokat mikroszkop,gombákhozstb.. és ebben részletes baktérium vizsgálati módszereket is találtam már csak rá kell szánjam magamat ...
de akkor nem fogok festeni
Valaki nem tud olyan könyvet (kizárolag magyar és nyomtatott forma) amiben a főként a talaj lakó baktériumok beazonosítására alkalmas morfologiai jegyek találhatóak ? De ha iylen nincs csak ugy határozok hogy mit bontanak cellulóz stb..) legalább is gondolom én ez egy ingoványos rész számomra de remélem nem átjárhatatlan ,egyrészt azért gondolnám ,hogy van iylen baci határozo mert nekem van egykét könyvem amiben gomnbák morfologia szerinte le vannak írva stb... (ebböl nem volt nehéz határozni)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Mikroszkóp 10 éve 3 hónapja #9760

  • gergo
  • gergo profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
  • Hozzászólások: 1306
  • Köszönetek száma: 442
Sziasztok,

Szerencsére nekem is sikerült beszereznem egy mikroszkópot. Csak nem tudtuk még kipróbálni, mert tárgylemez nem jött vele. Tudnátok segíteni, hogy milyen tárgylemezt és fedőlemezt rendeljek talajvizsgálathoz? Sajnos az Elaine témát még nem sikerült átolvasnom, így nem tudom, hogy ott szerepel-e ez a kérdés.

Segítenétek, hogy ne kelljen most hirtelen 69 masszív hozzászóláson átrágnom magam?
Gergő
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Oldal elkészítésének ideje: 0.151 másodperc
Az fórum motorja a Kunena Fórum